credeti ca bb are sanse?a trecut cineva prin asta?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yanis spune:

TATY,imi pare tare rau pt prietena ta,sa dea Domnul sa il nasca pe BB la termen,si ne vom ruga pt asta.Am doua prietene spaniole care,una acum 2 ani si un pic a nascut prematur la nici 6 luni fix,ci la 23 de saptamani,la BARCELONA,iar baietulul ei traieste,bineinteles dupa ce a stat vreo 3 luni la incubator,dupa niste ingrijiri extraordinare,cu aparate super sofisticate.Pe baietel il cheama Marc si are un anisor si zece luni,si este perfect normal.Cealalta,Elena,a patit exact ca prietena ta,sangerari puternice,dureri,insa medicul ei i-a recomandat repaus total,nici din pat nu se ridica,asta cand era acasa,deoarece a stat ff mult si in spital,si tot in Barcelona,si asa a putut sa duca sarcina pana la 30-31 de saptamani,si anul trecut pe 3 octombrie a dat nastere tot unui baietel.Deci,fii optimista,ca totul e posibil la Dumnezeu.Azi voi intreba numele spitalului din Barcelona,poate prietena ta se poate duce acolo,depinde in ce provincie se afla.Multa sanatate si o nastere usoara la termen
+27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Elena, iti multumim din suflet, conteaza f. mult rugaciunile voastre!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Yanis, multumesc mult, astept numele spitalului, dar stii cumva daca era privat sau de stat? Singura pb pe care o vad e ca noi suntem in sud, la vreo 7 ore de mers cu masina de Barcelona si nu stiu daca prietena mea e transportabila, dar merita stiute posibile variante!
Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Taty,nu as vrea sa o sperii pe prietena ta...
Si eu,insarcinata in 23 saptamani si o zi,am fost internata in spital deoarece aveam contractii puternice si hemoragie.Doctorii au facut tot ce au putut sa opreasca nasterea,insa nu au reusi.Dupa doar o zi am nascut prin cezariana o fetita care nu cantarea decat 460 grame;dar care nu a trait decat 2 saptamani...
Iti scriu sincer ca ma rog din tot sufletul sa o ajute Dumnezeu pe prietena ta sa treaca cu bine peste asta.


Bianca
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Ayumi (Bianca) imi pare rau pt fetita ta care nu a supravietuit si iti multumesc mult ca te rogi pt noi.
Ieri a fost o scurgere de singe un pic mai multa decit zilele celelalte dar fara contractii in schimb. Fiecare zi e o lupta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Eu stiu un caz de bebe nascut la 23 de saptamini cu 27 de ani in urma, in Romania! (de fapt a fost un avort spontan, dar a fost salvat). Traieste, dar are grave probleme de sanatate, insa ma gindesc ca medicina moderna a facut mari progrese, iar Spania este oricum inaintea noastra! Multa sanatate prietenei tale si bebelusului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Fetelor, va multumesc pentru gindurile bune.Dumnezeu a avut un alt plan cu acest bb si l-a chemat la el. Prietena mea se simte bine acum insa bb nu a supravietuit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Taty, imi pare tare rau sa aud asta. Si eu am patit asta anul trecut, am pierdut sarcina la 23 de saptamani in acelasi mod, fetita mea nu a supravietuit. Pot spune ca nu exista cuvinte care sa aline suferinta prietenei tale, eu nu am fost om un an de zile si nu pot spune ca voi uita vreodata ce s-a intamplat....dar mai cred ca poti fi alaturi de ea si cu ajutorul familiei, al prietenilor si cu putin ajutor de la Dzeu, se va ridica si o va lua de la capat.
Eu am reusit sa incerc din nou, pentru ca imi doresc enorm un bb si cred ca nici un efort nu este prea mare pt asta. Sper sa reusim.


Cristina +33 si Luca

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;87/st/20060708/dt/7/k/28ed/preg.png

http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_mistodie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Taty,
Nu gasesc cuvintele potrivite in care sa-ti spun cit de rau imi pare pentru prietena ta.Aici se considera ca procentul de supravietuire a prematurilor este unul dintre cele mai bune pe plan mondial,insa citeam ca inainte de sapt. a 25-a exista intr-adevar foarte putine sanse,suedezii apreciaza ca in jur de 65%...

Sa ii dea Dumnezeu putere sa poata trece de aceste momente grele.

Mariana
mama de Monica(1998)Matei(2001) si Markus(17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebestrumfitza spune:

Dumnezeu sa aiba grija de sufletelul pe care l-a luat la El!...
si sa-i aline suferinta prietenei tale....

http://uk.photos.yahoo.com/ph/anca_0901//my_photos

anca si matei(4 iulie 2005)

Mergi la inceput