vorbe din popor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:


Cat sunteti de haioase!

Eu stiam (inainte sa fii insarcinata) ca daca vrei sa ramai insarcinata sa bei dupa o gravida sau sa o mangai pe burtik, ca cica "se ia".
Cat despre semne si furat, nu stiu ce sa zic, pt ca mama a furat flori si o maslina cand era insarcinata cu sora mea, iar sora mea are semne din nastere...ce credeti? un buchet de flori, exact pe mijloc intr-o parte, unde le-ar fi tinut...si o maslina. Coincidenta? Cine poate stii?

Se mai zice ca ai arsuri ca are bb par mult si lung, dar cum se explica atunci ca eu am arsuri urate inca din sapt 5, cand bb chiar nu aveam par??
Citez si DC: "Alegerea sexului copilului - mituri si legende...." - intra aici, o sa mori de ras: www.desprecopii.com/info.asp?id=21" target="_blank">http://www.desprecopii.com/info.asp?id=21

Sunt multe, pacat ca nu intra bunicile noastre pe site :)))

Pupicei si bafta la lucrare, Ingeras9+

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Tocmai mi-au taiat (pe viu) medicii un bult cu puroi urat de tot de pe spate. Maica-mea a sarit in sus cand a auzit asa ceva....dar daca o sa iasa cupilu cu cicatrice(sau semn) pe spate ????
era mai bine daca-mi ajungea infectia in sange ?
Imi place titlul lucrarii... femeia moderna si femeia traditionala...aiiiiici e diferentza!! Succes !

Dbunny 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Dansul bebelusului...ha-ha-ha.

Daca stiam (ca as vrea fetita) as si dansat zilnic ( Da' cum o fi dansul asta, cine stie?)
Ruxmax

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

si mie mi-a zis o femeie "moderna" ca nu o sa am fata cum vreau pentru ca gravidele isi schimba figura cand au fete, fizionomia devine alta
m-am enervat si m-am dus la oglinda..eram asa cum ma stiam

mai stii? poate ma schimonosesc mai tarziu dupa 5 luni

:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

apropo de luat de la o gravida. la mine la birou e vorba ca asa ceva se ia. am o colega care e gravida si eu tot mereu sunt cu ea, asa ca "s-a luat" si la mine.
acum unele colege stau departe de noi ca sa nu se molipseasca si ele (nu ca ar fi in pericol), iar altele sunt mereu cu noi.
noi pe toate le avertizam ca se ia si nu vrem sa primim reclamatii

9+
http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

cand eram insarcinata cu baiatul meu eram la o petrecere si cineva(o pers in varsta) mi-a pus putina sare in cap apoi toti urmareau unde o sa duc eu mana...cica daca duci mana la nas e baiat, daca duci mana la gura e fata...dar eu am pus mana in cap ca doar acolo imi pusese sare, nu?
coincidentza sau nu? eram in piatza si pana mi-a cumparat sotul meu strugurii pe care-i vroiam am"furat" un bob de pe taraba...o tipa de langa mine mi-a spus...du repede mana la fund sa nu-i iasa copilului pete pe fatza...si am dus-osi ce credeti...chiar are o pata pe fund la fel ca bobul de strugure......e sexy
cand am fost gravida cu fetitza...am tinut cont de "micul furt" ca aveam antecedente...dar si ea are 2 pete mici maronii(una pe piciorush si alta pe mana)...oare sunt cleptomana?...nu-mi aduc aminte sa mai fii luat ceva.
pentru studiul tau...mai auzisem ca daca burta este tuguiata este baietel si daca femeia are burtika mai plata si este mai lata in solduri este fetitza.
tot la petrecerea respectiva am mai auzit un alt test de depistare a sexului bbelushului(dar nu mai stiu care este pentru baiat si care este pentru fata) femeii insarcinate i se da un inel daca-l ia introducand degetul in "gaura" inelului este "X" daca il ia tinandu-l cu 2 degete de margini atunci este "Y"
bafta cu lucrarea!

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denise spune:

In speranta ca te pot ajuta si eu cat de putin, daug cateva "perle" culese de prin gura lumii:
_ cand esti insarcinata sa nu porti margele ca bb iese strangulat cu cordonul ombilical;
- sa nu primesti in vizita la bb persoane care nu sunt "curate" (adica nu au fost "cuminti" inainte de a veni), caci bb va avea bube pe fata'
- persoanele care vin in vizita sa isi lase o scama, ata de pe haine, ca sa nu ii fure somnul bb-lusului;
- pentru "protectia" lui bb, ii pui sub pat o matura si faras;
...pai, restul le-au punctat si fetele inaintea mea. Eu, una, nu am respectat nimic din toate astea, dar ma amuza teribil! Succes la lucrare si nota maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

din folclorul de la mine de la birou: daca dunga de pe burta (ma refer la dunga aceea maronie care apare la gravide si incepe dinspre pubis si urca) este pana la buric, fara sa-l depaseasca, bebe este baiat. daca dunga depaseste buricul si urca atunci este fetita.


9+
http://photos.yahoo.com/micumonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Buna fetelor!
Vin si eu cu o vorba din popor, dar sa fiu sincera mie asta chiar imi place
Cica atunci cand vezi prima oara un nou nascut e musai sa-i lasi bani ca sa aibe norc.

Mergi la inceput