Bebelusi de sept - oct 2005 (115)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Raluca asa e si al meu, cu febra fara un motiv aparent (aseara a reaparut febra). Si eu ii dau nurofen alternativ cu calpol. Noua ne-a zis ca de la vanturile astea de Bucuresti sunt unii copii mai sensibili. Si ca se prea poate sa tina vreo 3 zile...
Nanadana, Carmi parca voi ziceati ceva de febra de 3 zile... Cum e cu asta? Cineva a zis... si un bb a facut dar nu mai stiu cine

Marlena mersi de sfat

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Diana l-am admirat pe Mihnea . Sa-ti traiasca!

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Mersi Irina Intradevar luni am tinut-o afara fara nimic pe cap. Poate sa o fi prins vantuletul. Calpolul asta ce este?
Ce listuta tine Hilde? Vreau si eu , vreau si eu ....

Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
bursicutza noastra draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Hello , hello !

Mai fetelor , eu incep sa ma simt complexata cind aud ca ai vostri copii spun " ceva " , al meu scoate doar un "aaaaaa" ( a carui tonalitate difera in fct de starea lui :somn, bucurie etc. ) si "aki". Si iar fac greseala de a-l compara cu Mihnea care la 8 luni spunea toata ziua "ba-ba" si "ta-ta".

In schimb ma bucur ca e mincacios , desi nu e in cea mai plina forma de sanatate .Nu as putea spune acelasi lucru despre frati-su , care refuza mincarea,spunindu-mi ca are "buba", dar cioco , snackuri ,napolitane ar rontai toata ziua .Am fost cu el la dr , crezind ca are ceva in git , dar e sanatos .

Eu am o mare dilema cauzata de gripa aviara
Pe 27 am o nunta la o verisoara din Codlea .Nunta e intr-un sat de linga , Vulcan .Acum nu stiu cum va evalua situatia de acolo , dar eu una nu am chef sa puna astia carantina si sa nu pot pleca de acolo



Gabi , mama de Mihnea (3-01-2004) si Tudor (20-09-2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Raluca e paracetamol Calpol-ul. Intre Calpol si nurofen difera substanta activa (nu stiu care sunt ca nu le am cu termenii medicamentosi ). Noua asa ne-a racomndat Calapod (si stiam si de la "medica" de fam de la vaccinuri).

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Chiar, fetelor, cu aviara asta ce facem? Nu mai dati oute copiilor? Eu dupa ce termin pieptul de pui din congelator, care e cumparat mai demult, nu mai iau pui. O trec pe fii-mea pe vaca batrana. Cand ma trezesc dimineata o pun la fiert si pana la pranz cand papa ea, s-o fierbe... Dar ouale? de prepelita au voie? Eu stiam ca sunt mai sanatoase decat cele de gaina.
Gabi, mie mi-ar fi teama cu aviara asta si cu carantina. Mai urmareste si tu stirile, vezi daca se pune carantina. Daca e, pui si tu niste banuti la posta si te scuzi ca nu poti veni...zic si eu...


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Nu puteam sa nu scriu si eu azi. Ieri n-am semnat condica pe motiv de trebi la scarbiciu.

1. Eu cu Victor suntem Capricorni, MiFlore si Codruta stiu deja
(io 18.01.1977), Anca e Fecioara si sotul e Varsator 02.02. Eu sunt mai mare decat sotul cu 2 saptamani.
2. Si noi inchidem fabrica de facut copii.
Ca metoda contraceptiva nu as alege totusi ceva definitiv ca si legarea trompelor. Nu de alta, dar viata ia cateodata niste intorsaturi tare ciudate.
Noi si dupa Victor am zis ca nu mai vrem bebe2, si peste 5 ani am fost de alta parere.
Poate emigram peste 5 ani, si ne vom permite si bebe3.
Ca timp am mai avea
3. Irina, eu am avut sterilet montat dupa prima sarcina si l-am suportat foarte bine. A fost un sterilet recomandat de dr. mea, cumparat de la ea de la cabinet, nemtesc parca, montat pe 5 ani.
Cand ne-am hotarat sa facem pe bebe2, am fost la dr, mi-a scos steriletul si a aparut Anca.
Si acum voi opta tot ptr sterilet, ca eu sunt uituca si pilulele nu ma avantajeaza deloc.
Mie imi zisese dr. ca trebuie sa astept 6 luni de la nastere si apoi ar fi ok montarea.
Uite ca au trecut 8 luni, si tot n-am ajuns.
4. Dana Frantuzoaica, va tinem pumnii sa iasa cum vreti voi.
5. Alaltaieri m-a anuntat si cumnata-mea ca e insarcinata. Ne bucuram tare, ca ei au avut ceva probleme, au facut tratamentul de rigoare si acum vor fi parinti.
6. antonia, si tot de 18 ani ma simt uneori, si ma enerveaza responsabilitatile

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Gata stiu.Nurofenul contine ipubrofen (sper ca asa se scrie ca altfel ma dau mare degeaba) si calpolul paracetamol. Eu ii dau Nurofen si Eferalgan (paracetamol), deci acelasi tratament ca si tine.

Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
bursicutza noastra draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Gina, sanatate multa Rebecai.

Gabi, si eu o compar pe Anca cu Victor, si Victor era inaintea ei.
Dar cred ca nu mai am eu asa rabdare.

Si ea e mai mancacioasa decat Victor. Azi i-am trecut pe pasapoartele noastre pe amandoi si m-a intrebat doamna de acolo daca ii dau numai Ancai sa manance.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

quote:
Originally posted by jadi

Buna ziua fetelor, eu pe la servici ma invart aiurea.

Bine ai venit Oana_G se mareste grupul de galatence aici dar si de mamici, am ajuns la 131 iuhuuuuuuu!

Aniversare fericita Codruta si la mai multi ani!

Nanadana am citit in urma pana am gasit mesajul cu marti ca nu intelegeam nimic. Bafta multa si speram sa fie cu multe buzitze!

Si gata, ca mi-e lene!

Deni & Vlad 28 sept 2005



Multumesc! Greu am mai intrat in club dar, MERITA. Am de putin timp internet si daca stiam ca e asa super ne puneam de mai demult (eu am fost contra, consideram ca nu e asa necesar).
Sintem galatence multe? Eu nu am vazut - dar nici nu m-am uitat prea bine - dar am timp, nu?

Oana si Andra

Mergi la inceput