Bebelusi de sept - oct 2005 (115)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

amintiri din luna a 7 a din viata lui Mihnea

De azi ora 1,15 suntem oficial in luna a 8 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Buna fetelor!
Sper ca nu m-ati uitat de tot de tot! Eu cu siguranta nu v-am uitat, insa nu am avut timp mai deloc sa intru la taclale, serviciul si Catalina ma extenueaza, pic seara lata . Am noroc ca doarme toata noaptea, ca altfel eram varza. Am mai incercat sa citesc ce mai ziceti, macar asa cat de cat sa fiu la curent cu ce mai faceti voi si bebeii , dar e greu de tot, aveti un ritm.... Oricum, un buna ziua puteam sa va dau, recunosc si imi fac mea culpa.
Buuun.....Acuma ca mi-am pus cenusa in cap, vreau sa va pup pe cele vechi, sa va pup ce cele noi si sa va urez bun venit, sa ii pup pe toti bebelusii din gasca si sa ii felicit pentru toate realizarile lor.
Noi suntem bine , oarecum. Avem si noi doi dintisori, unul a spart deja iar al doilea acuma vrea sa iasa. Insa am o mica neliniste pe care vreau sa v-o impartasesc, poate imi dati un sfat. De trei zile Catalina are febra, 38.5 - 39.1 si e un pic agitata si plange din senin. Am fost ieri la doctor si nu si-a putut da seama ce are, nasul nu ii curge, nu tuseste, nu are rosu in gat, urechile nu o dor.Eu cred ca de la dinti face febra, insa doctorita mi-a zis ca febra asa mare nu e de la dinti. Asa sa fie? Mi-a dat Nurofen sirop si a ramas sa o mai sun azi sa vedem ce facem. A zis ca daca nu scade imi da antibiotic. Aseara si de dimineata nu mai avea febra, dar acuma m-a sunat mama si mi-a zis ca a facut din nou, are 38.9 in gurita si 38.2 in fundulet. Ce sa fac? Daca imi zice de antibiotic, sa i-l dau, sa nu i-l dau? A mai trecut cineva prin asta? Dati-mi si mie un sfat fetelor ca sunt tare ingrijorata, nu pot sa-mi dau seama de ce are febra. Daca era racita sau avea rosu in gat ceva, macar stiam cauza, dar asa... ..
Sa inteleg ca Nanadana ar avea sa ne zica ceva important? Wow!!!!

Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
bursicutza noastra draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Hehe, tocmai cand cautam de zor numarul cu mana pe telefon au dat astia drumul la apa.
S-a sculat si pasaroiul de noapte dupa un somn bun si recuperator de 2 ore. Acu sa ma tin ...

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Aniversare placuta Codruta !..stiu ca multe fete de pe forum sunt casatorite in luna mai..eu sunt pe 1 mai.

Hildegard ..eu sunt nascuta pe 4.03.1977 in ziua cutremurului din 1977 , zodia pesti..nu stiu ascendentul si nu prea ma pasioneaza sa il aflu .

Irina eu zic ca esti prea tanara pentru sterilet..pot apare rani atunci cand se misca steriletul...eu una nu as recomanda nimanui metoda asta.
Alte metode contraceptive sunt ovule si crema Pharmatex...crema costa in jur de 30 ron.

Alinam
si eu am serviciul asemanator ca tot functionar public sunt si tot din Galati..si eu ma gandeam la metoda ta dar nu cred ca o voi aplica..asa zic acum ..mai vedem la anul ce o mai fi.



Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Diana, La multi ani pentru Mihnea! E un baietel tare frumos si vesel! Si ce bine sta el pe brate si picioruse...merge deja de-a busilea? Nu stiu cine zicea ca baietii sunt mai inceti, vad ca la noi in grupa baietii sunt chiar f avansati. Mimoza mea face gimnastica la greu, se rasuceste si se contorsioneaza de zici ca se pregateste de circ, dar nu se ridica pe brate asa, inca e pe coate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Buna mamicilor!
Dupa lungi si multe neclaritati am reusit sa-mi implinesc un vis (sper ca am izbutit de aceasta data), acela de a face parte din grupul mamicilor de septoct2005.
Sint o mamica de 30 ani a unui super-ingeras (asa cum sunt toti copiii nostri). Andra (acesta e numele ingerasului) s-a nascut natural, intr-o zi (noapte) de vineri, 21.10.2005, ora 00.30, a avut 4,200 kg la nastere si 54 cm. Duminica implinim 7 luni iar la aceasta virsta spunem ca:
- minacrea de baza e lapticul mamei
- facem mofturi la supica (sau nu stie mami cind sa-mi dea si cum)
- stam bine in fundulet
- am reusit sa stam in picioruse tinindu-ne cu minutele de patut
- de la 2 luni mami & tati m-au pus in hamuri (asa le zic ei dar de fapt e marsupiu)
- de la 4 luni m-au pus in premergator (inconstienti parintii astia)
- la 4 luni mi-au iesit primii 2 dintisori, iar acum la 7 am deja 6 dinti si se zareste (de la departare) si al 7-lea
- in cap avem parul cu care ne-am nascut (ii va mai creste oare sau va ramine asa?)

Cind va descoperi mamica mea cum se pot pune si poze, ma veti putea vedea.
Va pupam si speram ca odata ajunse in club sa ne fie mai bine (multe din intrebari legate de cresterea bb-ului sa nu mai fie fara raspuns).

Oana si Andra (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Innaa vad ca suntem in aceeasi zi nascute.

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

A si multi pupici pt. Alexandru. Oare ne mai iubeste? Ce zici Marlena?

Raluca si Ioana Catalina (3.10.2005)
bursicutza noastra draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Da chiar cum am citit mesajul tau RalucaN...o iubeste si ii doreste multa sanatate ...si Alexandru e tare foit de cand cu dintii astia..i-au si iesit 4 dintisori in 3 saptamani .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Hildegard cred ca ai uitat s-o treci pe Ioana in listuta.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput