Bebelusi de sept - oct 2005 (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna fetelor, si la multi ani sarbatoritilor Iaris Mihai, Mihnea Luca, Luca Mihai si Sara Maria!

Gina, nici prin cap nu-mi trece sa facem vasteocomie/legarea trompelor. In primul rind ca exista prezervative, iar in al doilea rind ca tre' sa mergem la doctor pentru asta (si eu cu frica de doctori, ca si alina).
jadi, adriana, ruxandra multumesc pentru raspuns!
alina, e tare asta cu facutul unui alt copil in loc sa-ti cauti un loc de munca klumea.
Simo, nu stiu pe nimeni sa interpreteze astrograme (eu ghicesc doar in carti). Este un mare cartzoi care invata cum sa interpretam, dar trebuie sa-i aloci timp nu gluma.
Tonnia, virsta ta a fost cea mai mare surpriza pt mine, ma asteptam sa zici mult mai putin. N-as putea sa-mi motivez parerea asta, dar o am.
Dana Lucia, sa traiesti.
Oana, bine ai venit!
Codruta, multi ani fericiti impreuna.
Carmi, multumesc.
Si am pastrat pentru sfirsit cel mai important mesaj ... hai Dana frantuzoiaca! Tinem pumnii marti sa fie totul in regula.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Vero: varsator 05.02.77
Almy: peste 21.02.77
Alinam: peste 12.03.77
Ege:peste 16.03.80
Marinela: fecioara 29.08.79
Country girl: fecioara 22.07.70
Nanadana: fecioara 22.09.74
Tonnia: fecioara 30.08.72
Simona: fecioara 01.09.74
Codruta: capricorn 12.01.75
Dana ch: capricorn 16.01.72
Inna: capricorn 12 .01.83
Miflore: capricorn 01.01.70
Karmenutza: balanta 27.09.71
Kristinutza:balanta 20.10.79
Tangerine: taur 10.05.76
Adriana: taur19.05.74
Jadi: gemeni 05.06.74
Irina: berbec 19.04.80
Diana: gemeni 07.06.72
Dana: gemeni 23.05.67



Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

WOw, am citit si eu articolul cu fetita de 5 ani, este incredibil!
Ruxandra, nici eu n-am apa rece!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ioana, si pentru mine e o continua surpriza, ma simt ca la 18 si nu stiu ce mi se intampla de am atatea pe cap...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Tonnia uneori si eu imi pun intrebarea asta ... mai ales cand am cate o noapte cu treziri muuulte.

Asa deci, astia cu apa opereaza murdar in tot militariul. Naspa, credeam ca e ceva pe-aici pe strada, dar inseamna ca e mai serioasa treaba. Ia ca ma enervez si sun la apanova.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Pentru mine, cea mai mare surpriza a fost varsta Inei belgianca. Ma asteptam sa fie muuuuult mai tanara, mai ales ca am vazut-o "live".
Nanadana, asteptam vesti importante. Sa dea Dumnezeu sa fie cum vreti voi!
Cat despre subiectul abordat de Gina, cu legarea trompelor sau vasectomie, mie mi s-a propus acum, la a doua cezariana. Stiti, ca va ceream parerea la momentul respectiv. Am fost contra, mai ales ca este ceva definitiv, ireversibil. Oricum, fabrica de copii la mine este inchisa definitiv. Exista multe metode contraceptive, am de unde alege. Nu mai am nici rabdarea, nici varsta, nici multe pentru al treilea. Noi avem doar 2 camere si suntem deja 4. Baiatul e mare, etc. Maine - poimaine se insoara.
Mifloricico, te-am luat! Sotul meu este mai mic decat mine cu 6 ani! Sa ne traiasca! Eu il mai alint "Gerovital".


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Carmen

Irina-Ina cred ca esti cea mai tanara de aici. Parca Deeapui mai e asa micuta .

Ca tot vb de metode contaceptive. Vin si eu cu o intrebare... Despre sterilet ce stiti? Eu una nu stiu multe (adica mai nimic ), dar o verisoara de-a sotului a apelat la metoda asta si de 3 ani nu are pb. Mie mi se pare comod, ca pilulele le mai uit si se mai intampla sa nu avem preze in casa mereu .

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna ziua fetelor, eu pe la servici ma invart aiurea.

Bine ai venit Oana_G se mareste grupul de galatence aici dar si de mamici, am ajuns la 131 iuhuuuuuuu!

Aniversare fericita Codruta si la mai multi ani!

Nanadana am citit in urma pana am gasit mesajul cu marti ca nu intelegeam nimic. Bafta multa si speram sa fie cu multe buzitze!

Si gata, ca mi-e lene!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Sa raspund si eu la intrebarea Ginei cu legatul trompelor si zic un "nu" caci eu nu sunt pentru metode radicale mai ales cind exista si alte variante. Nici eu nu sunt prea curajoasa si in consecinta aleg alte alternative. Alberto e unica mea sarcina ever si zic eu si ultima.
Va tin pumnii celor care incercati bb 2, bafta si sa iasa cum va doriti!

Miflore, Ioana, sigur dau de baut si o sa va invit la un chef virtual in curind!.

Codruta felicitari si petrecere frumoasa azi la aninversarea casniciei si La multi ani impreuna!

Mergi la inceput