Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (45)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Si eu la raport cu toate ca n-am ce raporta.
Peter cuminte ca de obicei, parca a inceput sa pape mai bine de cand cu tetinele astea cu trei picaturi, dar inca da afara si nu pot sa il las fara barbita nici macar cateva minute. Schimbam imbracaminte la greu, dar asta este.
Dana, caruselul il am adus de mama din Ro.Pupicei la Roxanica mica care a reusit deja sa se intoarca de pe spate pe burta.
March, te asteptam cu vesti bune de la eco.
Monica, ai mai incercat sa dai de Ioana?
Denisa, drum bun spre Ro.
Maine se intoarce mama de la frate-meu, asa ca daca nu ma mai vedeti pe aici pana pe 18 iunie nu ma dati disparuta. Dar am sa incerc macar seara inainte de culcare sa va citesc si sa va scriu cateva randuri.

03/02/2006 si 25/04/2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Si al meu e linistit, de multe ori nu simt ca am copil in casa. Dar vorba Andei, mie imi place asa.Am fost "in priza" de ajuns la mandra de nu mai stiam de mine.

03/02/2006 si 25/04/2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Moni ai dreptate stiam ca fetitele sunt mai repezi in toate, dar lasa ca, cresc ei mari...
Ingrid am fost cu fetele de la subiectul cu Timisoara.Pe unde iti plimba mama si soacra fetita?
eu ies mult in Botanic, imi place la nebunie.
L-am vazut si pe Filip in poze, cum isi duce paturica la gurita.
Mai am de vizionat. Dar nu ma grabesc ca a inceput sa ploaie afara si bate un vant ca mi-a spart scrumiera de pe pervaz.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

SAlutare fetelor,
Ia si noi pe aici, merci mult celor care au intrebat de noi.
Acasa nu mai este chiar asa roz ca la spital, e mai agitata(de, mai multe lucruri in jur) strumfita si cand e agitata nu vrea sa pape. Dar nu ma pot plange, ca atinge cel putin 800 ml pe zi, asta cu trezit noaptea la 3 si ras 180 ml, in rest papa mai putin si doar cand reusesc sa o linistesc. Am incercat sa ii reintroduc Nan-ul 2 si dupa masa de NAN 2(pediatra mi-a zis sa il introduc treptat, cate o masa pe zi, apoi doua si tot asa), urmatoarele doua nu le mai vrea si se zvarcoleste. Asa ca o perioada o sa ramanem pe NAN fara lactoza; pe acesta i l=au dat la spital pentru ca de la bacterie a avut si diaree si toate cele. Initial au zis ca ii fac si testul de toleranta la lactoza, dar mai bine ca nu l-au facut pentru ca asta presupunea iarasi o tona de intepaturi.
Ne chinuim si noi cu diversificarea si pentru ca nu vreau sa pierdem nici o masa de laptic pentru mine e adevarat examen sa combin mesele si sa pape si laptic. Cel mai mult ii place supica, mai groasa si papa frumos cu lingurita cam 70, 100 ml.
In schimb doarme mult mai mult deca inainte(cel putin 6 ore ziua si cam 8,9 noaptea) si daca e odihnita si papa mai bine.
Cuscra, sa te rogi la Dumnezeu sa nu fie Klebsiella aia nenorocita pentru ca e taaaare pacatoasa. La noi a iesit la 3 uroculturi din 5, 4 facute la acelasi laborator. Noi am facut 7 zile antibiotic perfuzabil si de acum cel putin trei luni luam antibiotic (pa care il schimbam la o luna) seara de profilaxie. Am vazut pozele cu papanasul si marturisesc faptul ca m-am reindragostit de el.
Am vazut toate pozele si avem deja niste copii mari, nu ne mai putem lauda cu bebelusi.
Va pupic, se trezeste gagica mea, sa ii dau niste suculet.

Ralu si ghemotocul Anastasia(01.01.2006)


Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreaM spune:

Tocmai am venit si noi de la o plimbare in parc, Andrea a adormit ca in totdeauna. Azi la noi s-a anuntat ca vor fi 30 grade C, nu stiu ce se intampla cu vremea asta, e prea cald, trebuie sa pun aerul conditionat in casa ca sa nu murim de cald.
Mai suge vreun bebelus degetul ca vreau sa o dezvat dar cand nu are suzeta baga degetelul imediat in gurita.

Diana si bebe Andrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreaM spune:

Multumim mult pt urarile de la multi ani, nici nu imi vine a crede ca are dija 4 luni. Azi trebuie neaparat sa fac o sedinta foto cu gazuta mea.
Diana si bebe Andrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreaM spune:

Scuze cum am putut uita, cred ca de la caldura asta. La multi ani si multe luni inainte Emma Andreea si Alexandre

Diana si bebe Andrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

GIOVA,in poza cu tati obosit,abia se sculase din somn,iar in cealalta eram si eu calare pe el,dar nu se vede bine
RALI,multi anastasiei si la cat mai multa papaceala
MONI,cred ca papa dia piure de legume pt toti copchii clanului ian feb
PISOI,las ca face mark pielea catifelata de la apa minerala..
IOANA,esti tot in spital?sper ca e bine razvanelul scump
dani,nu prea a dormit azinoapte,s-a foit incontinuu,din cauza colicilor bineinteles,iar azi a fost toata ziulica marait.ma gandesc ca am mancat nste conopida si salata de rosii cu castraveti,si azi am repetat,asa ca mi-e si frica sa-i mai dau san.daca nu doarme nici in noaptea asta,maine ma duc la munca.cat despre agitatie dani are o energie...cam ca lady di,tot cu mine seamana
ANAS,ANAM,CATA,INGRID,BEE,ALINA,MARCH,DIANA,SIMO,DENISA,MARAKI,TEOLINDA SI RESTUL MAMICUTZELOR

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Mirela, esti adevarata, cu munca si Dani si casa si tot poti raspunde la fiecare in parte. Eu nu reusesc nici de glorie pentru ca intru mai mult si citesc si atunci cand scriu nu mai stiu ce si cui voiam sa spun.
Pupici multi lui Dani sa ii treaca nenorocitii aia de colici.

Ralu si ghemotocul Anastasia(01.01.2006)


Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Rali ma bucur ca sunteti acasa, ca doarme si papa cat de cat. lasa ca-si revine ea, nu-ti fa probleme.
Andreea noi nu am iesit azi. acum s-a inseninat, dar iar mi-a adormit bebele.
Am mai vazut-o in poze pe Luana a lui Kikiriki, cred ca i-a priit aerul de munte. misto peisaje.
si pozele de la botezul Oanei maria, a lui Anca Oltean. a fost o dulce si o scumpa la botez. si ce frumos i-a stat cu coronita din trandafiri pe cap .
Dana_Ene am vazut pozele pt. albumul nasilor.Superbe!!! Cu ce program le-ai facut???
Si pe Selin am vazut-o, ce mare si frumoasa e.
si cam atat, alte poze noi nu am gasit.
s-a trezit strumful, merg sa-l imbrac sa iesim pana in fata blocului.

Eu de dim. tot incerc sa fac ceva in photoshop, dar imi ia ceva timp pana invat toate comenzile.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput