Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Hai Sa traiesti, Sefutule!

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

nu va panicati fetele cu slabitul... o sa vina si vremea cind o sa fiti suple...vorba cumatrei mele...cind o sa iesim cu bb afara lumea o sa puna.."ce copil frumos..."mami o sa conteze mai putin...

poze Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim0 spune:

bebeianfeb, data mea de nastere este 18 noiembrie 1978
multam frumos


poze Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ingrid ma bucur ca a inceput Diana sa pape mai bine.
vezi ca-ti simtim lipsa la Timisoara.. am iesit duminica in parc toate, cu copichii, purcel, catel.
Anymony, cica se slabeste cand o sa inceapa bebe sa mearga in picioare. atunci dai mult jos. dar eu nu pot astepta ata, eu pana in aug. tre sa am -6 kg.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeianfeb spune:

quote:
Originally posted by sim0

bebeianfeb, data mea de nastere este 18 noiembrie 1978
multam frumos

simo si clara (13 februarie 2006)
poze Clara



rectificat, totul e ok, draga mea mamica nou venita.


de cu multi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Am vazut pozele cu ochiosul de Alexandre si checul.
Cu Diana sportiva in trening si adidasi. ce urat se uita ea la catelusul ala, e o simpatica cu mutritele alea. asa de mica si asa de expresiva.ce sa mai zic de poza: Natafleatza
si pe frumusetea de Anastasia. Ralu unde sunteti? tot in spital? cum mai e Anastasia?
Si pe carla a Alinei Matei, cum se cearta ea cu albinuta si cu blugii aia superbi.
Ce sa mai zic de nudista Clara Francesca, ce bine sta in fundulet si ce serioasa este, mai-mai!!!
Mirelutza l-am vazut si pe simpaticul de Daniel, calare pe tati si poiza de familie. era cam obosit tati, sau asa a iesit in poza?
Si pe David a lui Florinini. e mortal cum incerca sa mearga, dar a picat din cauza fundului.Cum sta el in leagan, dar mi-a stat inima in loc cand l-am vazut cum il tine tati numai de costumas.

Marco trebuia sa manance acum 45 min. si tot doarme. vroiam sa ies si eu putin cu el prin jurul blocului, cu toate ca e vreme naspa.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ceau fetele!
LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!
Am intrat sa dau raportul,ca mai un pic si iar plec...la dentist
Iar n-a vrut Natafleatza sa pape laptic azi...A supt aseara pe la 22,azinoapte la 4 si dimineatza pe la 7 si apoi pauza pana acum! In schimb a baut suc de mere,piure de legume muuuuult (doi morcovi,doi cartofiori si un sfert de tzelina + supa + o lingura de cereale).Cand am venit acasa pe la 14,30 n-a vrut tzatza asa ca i-am facut piure de mar din pulpa de la sucul de dimineatza + 1 lingura de cereale + lapte si l-a topit si pe ala! Si apoi scrematuri si a tras un kk de om mareeeee si cand s-o schimb mai trage jumate pe scutec ,ca mai producea inca
Abia acum a mai supt si a adormit,bine ar fi sa doarma macar o ora ca afara ciuciu azi,ca-i vant si s-ar putea sa si ploua. Plus ca Ghita e la Selgroz ca-i gol prin frigider.
Voiam sa va zic Giova si Anasebe sa nu va agitati ca nu-s asa activi flacaii ,ca in general stiti ca fetele sunt mai inaintate in toate : vorbesc,umbla si fac la olitza mai devreme ca baietii! Si mai e si temperamentul de vina.Si eu sunt mai iute din fire,vorbesc,merg,mananc etc. repede....asa ca are ce mosteni fiica-mea ! Si toata-s vanata pe picioare de cat ma lovesc de coltzurile biroului sau mai stiu eu ce,ca-s tot in viteza
Mami cand a fost la tzara l-a vazut pe nepotzelul din Oradea,mai mare cu o luna ca Diana si zice ca era asa de cuminte,sttea in bratzele lui taica-su si numai se uita si zambea cateodata! Pai Diana in caz ca sta in bratze max 5 minute pana incepe sa se zbata,isi intoarce capul in toate directiile sa vada,vorbeste,striga,da din picioare ,acum te mai prinde cu manutzele de una alta ... nas,par,ochelari,lantzisor...etc.Oricum numai linistita nu sta - eventual la TV si atunci vorbeste cu el ! Azi dimineatza am gasit-o cu capul lipit de lemnul patuzului,aparatoarea era cu siretul desfacut de cat a tras de ea si o tinea inca in manutza...dovada ca ea a tras-o!
Apropo nu mai stiu daca am zis GIOVA l-am vazut aseara pe Marco in fundul gol, sunt super pozele E zdravan bine flacaul!
O sa ma uit la poze mai incolo sper,ca acum merg in pat un pic,azinoapte m-am culcat aproape la 1, ca am mai sta si pe mess cu Janina juma de ora
Pupici

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele
Apar si io dupa ce ieri am disparut ca magarul in ceata. Brusc a picat netul, ok, mi-am zis, asta e, isi revine el. Si tot traduceam. A inceput bebe se urle, facuse kk si il enerva pampersul. Il dezbrac, era plin de kk si trebuia spalat. Ma duc cu el in baie. Dau drumul la apa calda. Nu curgea. Bun, zic, or lucra astia, deja incepusem sa ma enervez. Imi zic ca iau apa rece si incalzesc. Las bebele in pat, plin de kk pe un scutec. Scot o oala sa iau apa rece sa incalzesc. Apa rece nu curgea la bucatarie, nici cea calda. Nu ati fi vrut sa auziti ce era la gura mea. Ma duc in baie, ca zic ca iau apa de acolo. Nici in baie nu aveam apa, concluzia: nu curgea apa deloc, nici calda nici rece. Am simtit ca innebunesc. Am luat apa minerala, am incalzit si am spalat copilul. Bun, hai sa ma calmez sa ma uit la stiri, ceva. Deschid TV-ul. Nu mergea nici cablul.
Incerc sa ma calmez si sa ma intorc la traduceri.
Vine sotul. il iau de la usa si ii zic sa se duca sa vada daca lucreaza aia la subsol ca daca ma duc io ii las fara dinti. Sotul meu, foarte calm, imi spune ca e blocul inundat, ca a crapat nu stiu ce teava si ca da, aia lucreaza la subsol.
Noroc ca i-au dat drumul in vreo 2 ore dar nu va zic ce nervi am avut, ca nu puteam sa fac nimic, nu puteam sa bag masina, sa dau apa la matze, care miorlaiau de sete si nu voiau apa minerala, sa fac dus etc. Si uite asa mi-am facut io nervi.
De ce nu mergeau cablul si netul: pai aia cand au vazut ca e blocul inundat le-au oprit, ca cica sa nu se arda amplificatoarele. Si cand au terminat instalatorii de reparat teava nu mai era nici o echipa RDS pe teren in asa fel incat abia azi pe la pranz a nceput sa mearga netul. Banuiesc ca si cablul TV, ca nu am verificat.
Gata, m-am descarcat, ma apuc sa mai traduc.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

AnaS si Gio, si al meu e tot asa ca ai vostri, lasa ca e bine, ca nu scoate untul din mine, ca altfel era care pe care
Are dreptate Moni, asa sunt baieteii, mai putini activi decat fetitele, lasa ca recupereaza ei mai tarziu
AnaS, ma bucur ca e bine taticul tau, Doamne ajuta sa se refaca repede.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Acuma m-am sculat, prima data dupa cateva sapt de zile cand am dormit dupa-masa cu ea..timpul asta pacatos e de vina.
Anasebe, deci si tu cu cigarillos? Nu ma pot lasa nici de frica...si asa bine imi pica dimineatza cafeaua asortata cu 2 tigari..
Giova, ati iesit in parc? Cu Marcolino si Filipelul? Sa stii ca eu sunt scumpa la vedere...in sensul ca pana la 12 umblu nauca in pijama prin casa..noroc cu socrella sau mama care vin sa ia fetitza pe la 10 sa o duca in parc, ca eu sunt rea de somn dimineatza. Mai ales ca ma culc pe la 2, adik la ultima masa a ei, asa ca iti dai seama ce greu ma mobilizez. Iar dupa-masa, ma gandesc: sa ies..sa nu ies, mai bine stau in casa si fac curat, calc etc.
Dar mai anunta cand iesiti, ca poate vin si eu, chiar sunt curioasa sa va vad live, nu doar din poze. lui Marcolino si lui Filip!
A venit fratello sa-si spele masina, uf, cand vad ca a altora e intreaga, ma apuca batzaitul, imi vine sa-l pe sotz! Abia maine merge la service, sa vada aia ce trebuie sa comande...o sa dureze o vesnicie pana se reface masinutza mea!
Va las, ca iar caraie in patutz, musai sa vad ce are...
la toate fetele!
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput