Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Cristinamh,BBAlinush,Anamari Si Tania_z, sa va traiasca puiutii si sa va bucurati de ei,sa creasca mari,sanatosi si frumosi.

Nu mi-a raspuns si mie nimeni de targul de la romexpo, a-ti mai fost?Daca da,cum e,tot ca la Baby Expo?

Apropo de nurofen si eferalgan....Bianca vomeaza tot daca simte ca-i dau eferalgan, dar la nurofen ma trage de mana ca sa-i mai dau.Eu ma bucur mult ca vrea si ea un siropel si nu vomeaza la toate.


Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Madutza 10,

La mine a fost asa......am nascut in noc, in dec nu mi-a venit, in ian. mi-a venit, febr-nu, martie- nu, aprilie -4 stropi, iar acum mai inca nu. Ce o fi si asta?
inca alaptez.
si pe mine ma intereseaza daca e vreo problema daca ramai repede dupa cezariana....cine stie?

Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Hildegard,la mine e mai nasol ca nu alaptez de la 3 saptamani ,mi-a venit ciclul dupa o luna jumate ,primele 2 luni cam dereglat dar apoi normal la 28 de zile d;asta mi-e frica ,daca as fi alaptat puteam sa dau vine pe asta !

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZICI MAI 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

madutza, fuguta un test.

Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

As face dar cind am ramas insarcinata cu Orlando mi-a iesit testul pozitiv abia dupa 2 sapt. de cind imi intirziase ciclul :(((

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZICI MAI 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Pai,Madutza,n-ai de ales...bine c-a iesit la 2 sapt de la CM intarziat...si nu mai incolo!
Bai fetili,ce e cu avalansa asta de raceli?
Mi-a zis mie pedi ca e vremea lor...sa dea Domnu'ca bebelacii nostri sa faca forme usoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Madutza , doctorul Ancar, mi-a zis ca trebuie sa treaca cel putin un an de la cezariana, apoi pot ramane iar gravida, e cel mai bine asa pentru uter si pentru tot organismul in general.Acum...nu stiu alti doctori ce recomanda.
Fa un test si vezi ce si cum, apoi mergi la doctorul cu care ai nascut si vezi ce zice si el


Catutza si Bianca-Maria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Mai fetelor m-am uitat la filmuletul cu ilincuta over and over again. Super dragalasa, l-am chemat si pe sot, bona si pe un prieten care era la noi in vizita si toti au laudat-o pe mica luptatoare. Doamne tare dulce e!

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Fetelor, tot vorbiti de intanlire, vine cineva la intanlirea D.C , din parcul Herastrau? Ar fi frumos sa ne intanlim cat mai multe mebre si sa ne cunoastem.

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Am pus 5 poze noi de la Ziua Mamei in albumul din contul comun. Ultimele doua sunt cu surpriza ce mi-a facut-o sotul

Mergi la inceput