Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (57)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Felicia mortala rau papusica mea de nora!!!

Despre ce intalneala vb voi In Herastrau??? Mie mi se pare extrem de departe.Dar daca suntetzi de acord majoritatea...ma supun.



Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Dordia , este vorba de intanlirea membrilor D.C, care va implini 5 ani. Ar trebui sa ne intanlim cati mai multi membri. Eu am propus sa ne vedem atunci,o sa fie MAREEEE balamuc ! Atatea mamici,bebici, tatici...


Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

PITICULEEEEE, bravos! Ai vazut ca te-ai descurcat? Am vazut fotografiile... si mi s-a parut ca Tudor cam seamana cu socrela... Asta din cauza ca tu nu prea te vezi pe acolo... asa e?
Fetele, puteti vedea pozele cu Tudor (fiul lu' piticu'). Aveti invitatia in contul comun de mail.
Meems, super surpriza. Mi s-a facut pielea ca de gaina...

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor hai sa va zic ce sperietura am tras. Dupa vaccin copilul meu a dormit fix o jumatate de ora dupa care era cam marait. adica voia sa-l iubeasca mama lui si mama lui voia sa faca mancare. Dupa 5 alintaturi l-am pus in carutza cu jucarele si la tv si in 15 min a adormit saracu chircit asa cum se juca. L-am lasat la orizontala, si a dormit piticul de la 16.00 pana la 20.00 cand speriata l-am trezit crezand ca a patzit ceva. Dar....doar sperietura ca el era superok. Doar infometat ca mancase la 13.00 si era 20.00 si daca nu il trezeam eu....cine stie cand se trezea mititelul.

In alta ordine de idei, in Herastrau cred ca o sa fie balamuc mare asa ca....nu stiu ce sa zic.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Fetelor sa va povestesc si eu ce am patit acum : ma duc in dormitor sa pregatesc hainute de noapte pentru Bianca, pe ea o las in sufragerie in pat, cu perne in jurul ei (din canapeaua din sufragerie se vede sifonierul din dormitor), ii scot hainute si ma aplec dupa pampers si ce credeti ca aud ? MAM!!! Clar, o singura silaba si tare! Mi-au dat lacrimile instantaneu! Ma straga fata mea! Cum m-am ridicat si m-a vazut a inceput sa rada la mine.

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Catutza, felicitari pentru "MAM" din pareta Biancai. cRed ca ai ramas tablou.
Si eu abia astept ca Stefan sa zica ceva de genul asta.
Diana, eu in locul tau il trezeam, ca eram speriata de-abinelea.
Noi cand mergem la plimbare cu caruciorul alaltaieri, cum statea asa cu capul intr-o parte nu misca deloc, ma uit, era cu ochii deschisi, ma uit....nu clipeste cupilu, il scutur, nimic....el era in transa de somn, saracutul, ca a inceput sa planga cand l-am miscat a doua oara. Trebuia sa-l iau din carut asa de tare s-a speriat.

Veronica Szamcsek si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze cu Stefan Peter; Poze la 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Catutza ,felicitari !In curind o sa-ti zica mama cred ,tre' sa fie tare emotionant !Al meu pui zice de 2 zile ,,maaa'' dar cred ca e cale lunga pina la mama :) ,rabdare ne trebuie!
Despre intilnirea din Herastrau ,daca vin mamicile de nov-dec vin si eu ,pupici!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZICI MAI 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Buna fetili!

Mi-e dor de voi si de conf si de tot dar nu am timp deloc zilele astea!

Am cetit pe diagonala si am vazut ceva de kidex, noi mergem, cred ca o sa fie cam ca la babyexpo!

Dienutza - sa iti traiasca famelia o mie de ani!- am luat si eu tarc second hand, brevi, 180 ron!aprope nou, abia astept sa il vad!

Ile si bb Victor - 22 dec
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

hello

MIHA SI IULIA BUBULINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

nushce' puii mei are calculiciul meu ca nu ma pot loga si ma chinui de ceva vreme sa trimit si eu un mesaj.
Fetelor io-s de rasu-plansu CRISTINAAAAAneg HELP si io vreau sa pun album in ct comun, dar oi il stiu numa pe ala unde sunt 27 de albume unde nu am reuit sa pun, dar nu o vad pe memms si pe ina si pe pitic asa am ajuns la concluzia ca mai e o adresa (sau nu?)io-s de rasu lumii.
IUlia nu e prea bine azi iar a facut kk moale si de 5 ori in rest e la fel adica vioaie etc

CANUTA felicitari pt "mam" cunosc sentimentul pt ca IULIa zice mama de la 4 luni jumate, acum mamaie intruna. Cum plec de langa ea incepe cu ma-ma-ma-ma pana revin(asta e santaj).

mai povestim maine ca acu mi se inchid ochii

miha

MIHA SI IULIA BUBULINA

Mergi la inceput