Ai nostri ca brazii (ian-feb 05) - 16

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catiflo spune:

alina maria scumpa mea, te cred ca esti necajita . tu gresesti ceva anume in mod consistent? eu zic sa te mai duci o data si sa-ti zici "n-am nimic de pierdut, nu conteaza daca-l iau sa nu" si fii degajata ! ai sa vezi ca daca nu ti-e frica vei fi ok !
amaya, ce ma bucur ca andrei e mai bine, sa speram ca nu se mai repeta situatia !
liviana, frumos tablou, cred ca ti-a trebuit multa rabdare sa-l faci, sint sigura ca mama s il va aprecia.
mi-au spus fetele la gradi ca in curind il vor culca pe salteluta pe jos, de fapt voiau sa il invete de acum dar le-am spus sa-l mai lase putin, ca la modul in care doarme el va fi mai mult pe jos decit pe saltea. dimineata a incercat sa se incalte cu pantofii lui taica-su, el deja era incaltat cu ai lui
la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Alina poate ca e prea multa presiune pusa pe tine cu carnetu' asta. Cred ca intr-adevar e chestie de stress si de concentrare.

Amaya ma bucur ca sunteti mai bine. La noi chiar a fost nevoie de antibiotic nu era doar o viroza era si amigdalita cu inceput de laringita. Iar de a doua zi (la 24 de ore dupa prima doza)dupa antibiotic nu a mai avut nimic.

Kris si Victor cand are o problemutza tot asa ar sta mnumai la san. Eu as fi vrut sa-l intarc aseara am oprit-o pe mama la mine dar fara succes. Desi pica de somn a plans vreo juma de ora si pana nu am venit eu nu a vrut sa se culce.

Anda felicitari pentru Irina!!! Imi pare rau ca nu am resuit sa vorbim saptamana trecutta cand ne=-am vazut fugitiv...

Fetelor vreuna dintre voi foloseste chilotei "up and go" ? Eu vreau sa trec la ei pentru ca nu mai pot sa-l imbrac si in al doilea rand as vrea sa incep operatiunea "olita". Daca folosit recomandati-mi si mie o marca.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Intru si eu repede, doar asa ca sa nu ma uitati. De citit am citit doar fugitiv ce ati scris, fiindca iar am o perioada turbata pe toate planurile, si personal si financiar si...in fine, nu-mi vad capul.
Amaya, Ana Maria si toate celelalte cu pui bolnaviori, sanatate multa!
Alina Maria, trebuie sa fii tare si hotarata. E doar un permis de conducere, nu e un capat de lume. Dar, fireste, asta stii si tu, numai ca te-ai inversunat si esti dezamagita si il resimti ca pe un mare insucces. Ei bine, eu nu cred ca este mai mult decat un ghinion alimentat de o stare psihologica speciala.
Eu una cred ca poti foarte bine sa-l iei si chiar o sa-l iei. Detaseaza-te un pic de problema, fii naturala si hotarata, spune-i clar sotului ca tu nu renunti fiindca esti f. capabila sa conduci, la fel de capabila ca si el de altfel, iar asta sa fie si convingerea ta interna. Si apoi la examen, arata-le tu lor femeie sigura pe ea, super-soferita!!! draga mea...si sunt si eu alaturi de tine.

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Liviana, scumpa, pun si poze cat de curand...doar ca nu cred ca apuc astazi. Ma ierti?

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Tomasa multumim pentru urari!! Puiul meu e bine, povesteam ce s-a intamplat acum o luna. De atunci a mai tot avut mucisori dar se pare ca n-a fost nimic grav ca au trecut de la sine deja.Facusem eu prostia sa ma iau dupa un orl-ist care i-a prescris niste picaturi Pivalone care se pare ca i-au facut nasucul sa secrete mai mult.

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Tomasa, multumesc.

Ana Maria, scuze, si eu la fel am inteles ca Victoras este bolnavio acum. Slava Domnului ca sunteti bine.

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Amaya abia asteptam sa scrii cu e Andrei.Deci a mers fara antibiotic si la febra mare in primele zile.Eu sunt convinsa ca 90% din racelile copiilor sunt virale,chiar daca sunt pneumonii,amigdale sau brosiolite si admir pediatra ta ca il trateaza fara antibiotic.
Multa sanatate puiutilor bolnavi!
Raisa e racita iar,a 5 oara in 2 luni de cand a iesit din spital dar nu face febra si mergem fara antibiotic.Nu ma mai duc la pediatru ca el ii da mereu antibiotic.
Alina Maria sfatul meu e sa mergi inainte,e pacat sa renunti si sa ai mai multa incredere ca vei reusi.Mult succes!
kris eu cat am alaptat,niciodata cat a fost bolnava nu a mancat altceva decat san.Din pacate acum ca nu mai e san la anumite raceli,probabil in fct de gravitate nu mananca deloc,deloc.
O zi buna si multa sanatate!

Paula 16 sapt si minunea Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

poze noi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya, ma bucur ca Andrei e mai bine. Ai procedat foarte bine curatandu-i nasucul cu pompa speciala.
Exista si Ambroxol pentru nas, asa ca intreaba. Ajuta la fluidizarea secretiilor nazale.

In privinta mancarii nu-ti fa griji prea mari. E normal sa manance prost cat e bolnav dar va recupera imediat. E bine ca l-ai hidratat, ca papat ceva, chiar si iaurt.

Alina, sa nu renunti la carnet. Ai investit atat bani, nervi, munca, stres si acum ce, sa se duca totul pe apa sambetei? Curaj te rog.

Ma bucur ca Mandy este cuminte si mananca bine.

Numai eu nu ma pot lauda cu Rayan ca mananca bine, dar poate sunt eu exagerata.

Ieri dupa amiaza mi-a gasit o bucatica de ciocolata si a manca-o. L-am gasit tot manjit la gurita si tare ii place, hehe, cred si eu.

Nu va spun cand intram in orice supermarket cum evitam zonele cu chipsuri, numai sa nu le vada ca incepe circul si nu suntem de acord sa manance asa ceva la varsta asta.
Avem alte abateri, ne ajung.

Una peste alta, mie mi se pare ca de cand ii dau Osteocare picioarele i s-au mai indreptat. Sper sa nu am iluzie optica.

Mai este cineva care da Ca copiilor? Daca da, in ce cantitate si cat pe zi?


Mai fetelor, lui Rayan ii plac mai mult linguritele si lingurile din setul nostru. Le prefera celor de plastic care sunt ale lui, asa ca mai nou ii dau de mancare cu linguritele noastre. Doar iaurtul i-l dau cu lingurita lui.
Deh, avem baiat mare.




Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Kris, hahaha, sa isi puna singur pampersul. Ma amuza ideea. Nu e exclus sa stii.
Apropos de cretulici, nu mai e asa cret ca inainte din pacate si mi-e un dor de carliontii lui dulci pe care ii pupam noaptea cand el dormea....

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:



Noi suntem bine, a mancat bine la micul dejun si apoi in parc 2.5h. Se comporta normal. Pt ca i-am dat ieri o doza de paracetamol, azi noapte, a transpirat. Bubu05, ii voi da preventiv 3 zile la rand , paracetamol ( o data la 24h). Nu stiu daca am mentionat, in mesajul anterior, dar aseara la 21.00 a mancat o portie de pilaf cu painica.
Fetelor, am si eu o ?: puii vostrii mananca numai cu lingurita? Noi nu prea , ii dau cu mana. Nu imi deschide gurita cum trebuie, si daca o face masa s-ar intinde la 2 h. Sper sa nu de mine. Poate nu-i corect, dar deocamdata nu am alta solutie.

si sa aveti o zi linistita!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput