Ai nostri ca brazii (ian-feb 05) - 16

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Alina, imi pare rau ,dar nu renunta ,mai incearca,nu are rost sa renunti acum dupa ce ai cheltuit atat.Daca mai incerci la anul si trece o perioada asa de mare sar putea sa nu mai ai curajul sa incerci,hai capul sus si bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Liviana, si Alexia are la fel unchiile de la picioare tari si mai groase abia i-le tai,daca cresc putin mai mari se si lasa in jos pe degetele.Dar nu mi-am facut griji pentru asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Sarumana fetelor , stiu ca aveti dreptate asa v-as spune si eu voua , insa imi trebuia sa aud si de la altcineva .
Cory ma bucur pt. libertatea care ai capatat-o stiu ce inseamna . Ma bucur si ca ai gasit pe cineva de treaba .La ce fel de scoala mergi ?
Succes si tie la examen , nu stiu ce altceva as mai putea sa spun , cam tine si de noroc , nu crezi ?

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/alina121alina/my_photos

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 15 luni

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/
olanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Fetelor, referitor la imunostimulare mie DR Stanciu mi-a recomandat ALOE BERRY NECTAR,o cura de 3 luni pe an.Este un flacon de 1 litru si nu se gaseste in farmacii,este fabricat in SUA.Eu l-am luat de la cineva care este distribuitor la firma care il importa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Liviana, acum am vazut intrebarea ta referitoare la unghii...si Andrei are unghiile de la picioare foarte tari, ca si mine dealtfel.

Alina, tinem pumnii pentru data viitoare !

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Am trecut si eu un pic sa semnez condica.

Bia in dupa amiaza asta a fost cam agitata. Am supt de nenumarate ori si nu prea a avut pofta de mancare. Pt faptul ca beia ceaiul cu intreruperi si rontaia un castravete mai greu, mi-am dat seama ca are rosu in gat. Fetelor, cele care mai alapteaza, vi s-a intamplat sa aveti o 1/2 de zi in care puii vostri sa vrea decat san? O fi de la maselutze sau pt ca are rosu in gat. Pt ca nu a facut febra ce-mi recomandati sa-i dau? Am inceput sa-i dau eferalgan alternativ cu nurofen la 8 ore. Este bine?

Anda, felicitari Irinucai!

Alina Maria, regret ca ai avut un nou esec, dar sfatul meu e sa nu renunti.

ixxi, ma bucur ca piersicuta este mai bine. Bafta la invatat! Daca acel material este in engleza, nu ma prea ajuta. Iti multumec

Crinuta, Oana Cretu, Bubu05, Liviana, Ixxi, va multumesc pt aprecieri.!

Amo, haiasa faza cu marcile de masini! Tine-o tot asa. Felicitari cunostintelor lui Mihai. Sa ne mai scrii si sa ne povestesti despre peripetiile lui Mihai.

Crinuta, cred ca in curand, nu va mai fi nevoie sa-i pui pampers lui Rayan! Si-l va pune singur, daca tot a reusit sa si-l scoata. la cretulici!

Liviana, frumos ar fi din partea ta sa-i daruiesti acel tablou mamei s, daca e o persoana deosebita! Cu deosebita placere vei reusi sa faci mult mai multe.



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Amaya, da, pt. tuse ni l-a dat si noua...am omis eu cand am scris . I-am dat atunci o saptamana Ambroxol, apoi o saptamana Sinupret, ca sa poata expectora...mai degraba sa fluidizeze secretiile, ca nu stie el sa expectoreze.

Kris, pai ai vazut tu ca are rosu in gat?? Oricum ei au gatul mai rosu in mod normal...poate totusi ar fi bine sa o vada medicul...daca nu are febra, nu cred ca e bine sa-i dai la 8 ore nurofenul si eferalganul...zic si eu...

Liviana, si Vladut are la picioare unghiile mai tari decat la manute si daca ii cresc mai mult se inconvoaie peste degetel.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Bubu05, nu m-a lasat sa o vad, dar la noi cam astea sunt simptomele. M-a frapat ca la o asemenea varsta vroia numai san, pt ca a cam refuzat mancarea , inafara de micul dejun.
Daca maine va avea aceleasi simptome, o programez la dr. Iti multumesc!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Bubu, asa da ca m-ai si speriat...am crezut ca mintea mea a luat-o cu pluta si n-am retinut eu bine ce mi-a spus doctorita si e si singura data cand nu citesc un prospect (care a ajuns direct la gunoi dupa ce-am desfacut cutia) si ma gandeam ca mi-o fi zis pediatra ori Vibrocil ori Ambroxol si n-am retinut eu bine si maine ma jumuleste ca i le-am dat pe amandoua...pfuiiii!!!

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Hi, hi, ce tare esti, Amaya! Tot Vibrocil i-am pus si eu si Karvol seara pe protectiile laterale de la pat. Pe Vlad l-a tinut doua saptamani raceala, cu muci si tuse, insa el nu a facut febra deloc. Pupic mic pe botic lui Andrei!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput