Bebelusi de sept - oct 2005 (113)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Diana, daca tu te vaieti eu ce sa mai zica ca peste 5 zile Alexa face 7 luni si se trezeste noaptea ft. des de cand sa nascut????????

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna fetelor,

Irina,mersi o sa incerc si eu reteta.

Diana,si Bianca se trezeste cam la fel:la 12-1 ,apoi 3-4 si 8-9.Cand era mai mica se trezea doar o data.Sper sa-i treaca cat mai repede.Eu am incercat sa-i dau ceai peste noapte dar nu-i tine de foame si plange.Alta solutie nu stiu,decat rabdare.

Kidd,sa-ti fie de bine plimbarica.O sa mergem si noi,poate-i creste si fetei mele apetitul.

I-a mai dat fetei un dintisor,asa ca avem 2.
Pe la ora 3 dimineata s-a intors pe burta si s-a dus somnul,mi-a stat treaza pana la 6.Daca o tine asa in fiecare seara,am incurcat-o!
Noi vrem sa plecam saptamana viitoare,vreo 10 zile in concediu in Italia si Austria.Mergem cu masina si bineinteles fara copil.Am emotii sa las copilu cu soacra atatea zile...sper sa fie bine,plus c-o sa-mi fie ff dor de pitica,n-am mai plecat nicaieri fara ea.Imi pun interbari de astea tampte,daca ma va recunoaste copilu??!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Dory,eu ma vaiet cred ca tocmai pentru ca de la 2 pana la 5 luni ma fost boieroaica si inca-mi amintesc ce bine era Inca mai sper ca revine curand binele ala,ceea ce-ti doresc si tie.
Si tie Mady!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna dimineatza frumoaselor!
Eu sunt nauca nitel sa va zic de ce: vineri seara party, venit acasa la 1-2 noaptea, de la 4 urlete copil pana la 6 si sculat definitiv la 7-8; sambata treaba cat cuprinde, musafiri; duminica maraiala peste zi iar incununarea a fost azi nopate cu program extra sonor maxim decibeli de la 12 noaptea pana la 3!!! Eu nu sunt obisnuita cu asa ceva la Ana mea cea cumintica!
Acum sa recunosc, pentru azi-noapte sunt vinovata, am obosit copila mult prea tare si-am culcat-o la 12 noaptea cand n-a mai vrut ea sa se culce!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Mi s-a contorizat mesajul asta...ce-o fi patit?!asa incetisor poate ajung si eu la 100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Jadi, bravo lui Vladut, iti dai seama ce-o fi bodoganit-o cumnatul tau pe cumnata ta vis-a vis de progresele lui Vladut? Felicitari pentru stroller!!!
Karmenutza, Tonnia, Diplodocus,, felicitari pentru progrese!!!
Dana-Lucia, pentru dintisori!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Profit ca merge mesageria sa mai acumulez un pinct.

Miflore,imi pare rau ca n-a dormit Ana.Lasa ca-si revine incetisor la programul obisnuit.

Fetelor,am slabit 2 kg,sunt la regim disociat de vreo 10 zile...plus bicla in fiecare zi cate 20 min,cam putin dar incetisor sa nu obosesc..La impachetari n-am ajuns,ca nu m-am hotarat unde sa merg si plus nu am cu cine lasa copilul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Raportam si noi lipsa dintilor si peste 3 zile avem 8 luni asa ca ramanem in cursa.In schimb povestim de mama-focului, tipam vrem numai in picioare dar ii este frica sa se ridice tinut de mobila, asa ca ma foloseste doar pe mine ca sprijin.Pasi nu vrea sa faca decat daca vede ceva ce il intereseaza si atunci fuge nu paseste.
Noi am iesit ieri la un gratar si a fost foarte bine, dar bebe nu a dormit deloc pana am ajuns acasa s-a bucurat de natura a papat bine si mami s-a ales cu un deget ranit dupa ce si-a lasat usa de la portbagaj pe mana.
Kid, sa va fie de bine iesirea si la mai multe ca vad ca le place micutilor in aer liber.
Maddy, te inteleg dar mama-i numai una asa ca no problem, distractie faina.
Si noi ne trezim des, nu mai stiu pe ce sa dau vina, el e bine nu da semne de boala, asa ca ma conformez si astept sa creasca sa fie mai bine
no pupici ca fug la el ca maraie.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aluna.cata spune:

Buna fetelor!
Si noi ne inscriem in randul celor care nu au dinti, si sunt "babe". Ma consolez si eu cu zvonurile conform carora "cu cat ii ies dintii mai tarziu, cu atat vor fi mai sanatosi"
Maddy77, nu am mai putut intra demult pe net si acum vad ca vei pleca intr-o mega-excursie. Asta inseamna ca Bianca e bine si la ortoped totul a fost in regula? Se pare ca si la Catalin a fost doar o falsa alarma. Asa ne-a zis si dr. Stamate la eco, dar si dr. Spataru (ortopedul). In schimb, ne-am ales cu intoleranta la laptele praf si am trecut de 2 zile pe lapte Milli, pasteurizat. Sa vedem ce iese din asta ca tare am mai tras-o pana am descoperit de la ce erau scaunele lui bebe sub forma de apa. Va pupam si va dorim vacanta frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Flavia, in premergator eu stiu ca se poate pune bebe de la 7-8 luni, in fct. de dezvoltarea lui! Dar parerile sunt impartite legat de premergatorul asta, ba ca e bun, ba ca nu prea...fiecare cum crede!
Ioana, bine-i venit!!! Banuiam eu ceva cu Vladut al Irinei!!! Felicitari pentru ! Wow, shopping la Munchen! Frumosssss!!!
L-am vazut pe Darius in Tineretului, frumos tare!!!
Codru, presimt eu ca Petra va merge mai des la mama ta de-acum incolo!
Kid, sa va fie de bine iesirea!!!
Nanadana, copiii nostri sunt clar telepatici, si Ana mea a taaarreeee agitata!!!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput