Bebelusi de sept - oct 2005 (113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Fetelor, nu v-am uitat deloc, dar lui Luca-Mihnea ii cresc incisivii superiori si tare il mai chinuie...Efectul colateral e ca nu apuc eu sa stau p net :(
Multumim d urari !!!Da, are 7 luni...Parca ieri am venit cu el d la maternitate...
Hai sa raportez: sta in fundulet destul d bine si destul d mult...
: isi prinde piciorutele cu miinile mai-mai sa le duca in gurita( cum e el grasunel, nu credeam ca-l lasa burta sa faca asa ceva..)
:plinge dupa mine cind plec din camera
:maninca bine(doar legumele cu viteza mai mica..)
: confundat mereu cu o fetita(si eu ii pun des batic rosu in cap, ca sa duc lumea in eroare...)
VA pup, si nu ne stergeti d p lista ca mai venim


IOANA si Luca-Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Dana ch, nici Sarah nu are dinti, desi cred ca in zilele urmatoare ii vor iesi.Gabriela si Sarah-Marie, 30.09.2005 Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Mneata'!

Nici Mihnea nu are dinti.

Poate cineva sa-mi explice de ce un copil,care pana la 5 luni jumate se trezea doar dimineata la 5/6 sa manance iar apoi continua somnul pana la 9/10,dupa varsta asta(moment care a coincis cu startul la diversificare)se trezeste si la 2/3,iar uneori si la 12.Asta noapte a fost mai rau decat in prima luna,s-a trezit la 2ore jumate 3.Nu stiu zau cat rezist in ritmul asta.Stiu ca mai sunt "cazuri" de astea ca al meu si au mai fost.N-ati gasit nici una vreo solutie salvatoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Mai mai mai, ce de dintisori si achizitii noi! Felicitari!

Jadi, ai intrat in randul lumii, hehehe...ca sa te enervez tare iti zic ca modelul Triumph era 60 de lire la mama lui si daca mai asteptai si dadeai un semnal ti-l puteam aduce eu la sfarsitul lunii, nu de alta dar noi am importat totul de acolo si ne cunosc astia de la vama Am adus carucior cu landou, scaun de masina, carucior sport, leagan, si acum o sa aducem si un scaun de masina, grupa 1, de la 9 kg. Dupa toate research-urile, am vazut ca acolo e oricum mai ieftin (chiar si Bebe Confort). Nu mai zic ca era cat p-aci sa import si laptele praf (la fel, de doua ori mai ieftin, si produs bio), am adus cereale bio in schimb.
din ce a postat Meme, mi-am dat seama ca in Irlanda e mai scump, bine ca rudele mele au ales alt tinut.

Ioana, shopping faci si la Munchen, mai ales la hainute de copii, sunt ieftine si bune.

Noi raportam o iesire de 3 zile la munte cu copilul. Pe langa Bran, la o pensiune am fost, a fost super-bine. S-a transformat Alexandra intr-o somnoroasa si o mancacioasa, m-a speriat. Cred ca aerul a fost de vina, ca a dormit cate 4 ore ziua, noaptea f bine si a ras la fiecare masa un borcan mare de la Hipp de 190 de gr (dimineata, borcan cu fructe si iaurt- amestecat de mine, la pranz borcan cu carnita de 190 de gr, la ora 18.00 borcan de 190 de biscuite cu mar/ cereale cu fructe, iar seara si dimineata cate un bibe de 180 de ml de lapte). Doamne, m-a speriat, niciodata nu a mancat atata!!!
O mai duc, clar. A dormit pe pajiste in carut, ca un inger.
Cumintzenie maxima!

I-am dat la munte cereale cu lapte si fructe de la Hipp( din alea Milchbrei Gutenacht- peste 6 luni). Mi-a fost un pic frica pentru ca era altfel de lapte decat ce bea ea (Nan) dar pana la urma vad ca nu a facut nimic la stomacel, si i-a si placut tare. Adica chiar e super bun la gust, ca o budinca, mi-a placut si mie, am lins ce a ramas pe borcanel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


valenm-ai linistit,pupici frumoasei Sara.

dianapoate ca-i iasa dintsorii si e mai marait,e numai o faza isi revin la programul normal dar dupa ce ne freaca pe noi

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Neata si la multi ani bebeilor nascuti pe 15 !
Dana_ch, hop si noi in clubul celor fara nici o urma de dinte...
Ma duc sa scot copilul afara, ca mai incolo incepe ploaia, am vazut eu pe net..



Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna tuturor si "La multi ani!" pentru bebeii care implinesc azi lunita!

Ioana multumim inca odata ca te-ai gindit pe 12 la noi chiar daca erai la Busteni si ai avut intentia sa ne sms-uiesti!.

Salutari si un inceput bun de saptamina va uram,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Buna fetelor
La multi ani sarbatoritilor de aazi care isi fac lunita ,va facem multi pupicei

Ioana ce sot dragut
Kid eu zic sa mai faci escapade din astea ,ca lui Alexandra ii merge bine ,sa ii fie de bine tot ce a papat

eu maine am rdv la gine sa vedem ce imi spune

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Si eu mai vreau un bb si repede! Adica sa nu fie diferenta prea mare. Cred ca in 2007 ma pun pe treaba, tot cam in perioada vara-toamna as vrea sa nasc, nu de alta dar am o garderoba de gravida f frumoasa si e pacat de ea. Nu ma vad trecand iarna cu burta maaaare, am o colega care a nascut in februarie si stiu cat de greu ii era sa se incalte si sa se imbrace. Cu paltonul era greu, ca nu vroia sa investeasca intr-unul in care sa ii incapa burta si apoi sa il dea de pomana. Asta e rationamentul meu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei!

Felicitari Ege si Miruna pentru al 7 lea dintisor! Copiii astia o tin tot asa pana la 1 an..nu mai fac pauza la dinti??ca si al meu m-a innebunit cu plans prin somn noaptea si astept sa ii iasa si al 6 lea curand.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput