Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (56)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Sal'tare.
La noi lucrurile nu evolueaza spre bine din pacate. Avem la activ tuse productiva la greu, bale multe, muci non-stop. Febra peste 38. Avem a doua confirmare: bronsita acuta. Nu mai are nici pofta de mancare, e mai marait si nu doarme aproape deloc din cauza mucilor. Nu mai prididim cu pompa. Am comandat deja Batista bebelusului. Pana acum n-am avut probleme cu mucii dar acum recuperam la greu. Si se pare ca daca nu se schimba in bine treaba ne asteapta Ospamox...asta e. N-am vrea si ceva pneumonii ca "desert".

Nu l-am mai scos pe bb afara din cauza de febra. Putin pe balcon pt. aerul mai curat. Mai, partea proasta e ca nu mai reusesc sa-i dau medicamentele-desi sunt ok la gust-scuipa tot afara.O, Feli, am intrat si eu in starea in care erai tu cand s-a imbolnavit Ilincuta....cred ca sunt o mama rea.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

eu am facut aparatorile de patut singura; fiindca am vrut sa fie asortate cu cearsafurile; le-am facut din aceelasi material, si am cumparat burete de la mercerie; nu-i mare filozofie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

mandy, nu te prosti, ca nu esti o mama rea fiindca a racit copilul; asa cresc copii, mai racesc, se mai julesc, mai cad din pat ... asta e, n-avem ce face, fiecare ne dorim sa fie cat mai bine; criszti are nevoie de o mamica zdravana si calma ca sa-l poata face sa pape chiar daca e asa bolnavior si n-are chef.
insanatosire grabnica !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Mandy, daca tot ai ajuns la "artileria grea", de ce nu vorbesti cu pediatra sa ii dai mai bine Augmentin decat Ospamox?
Sa nu ma...arunci cu pietre, ca nu mai stiu daca e si pt bbi de 6 luni, dar parca da, insa din experienta mea si a inca 2 mamici, vreau sa zic ca augmentinul are o mult mai rapida "actiune" astfel incat copilasul se "repara" mai repede si sufera mai putin...

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mandy- nu esti o mamica rea, mai, nu mai vorbi prostioare! Nu e vina ta ca s-a imbolnavit micutzul! Offf...multa sanatate! Sa va faceti repede bine!

Pisi- pana la urma a halit, in combinatie ci borcanul hipp. Dar la inceput nu vroia deloc-deloc sa deschida gura. Parca avea ceva inauntru de mestecat, asa era de inclestata. Si io si tati papam branza de vaci. Ne si place, pe deasupra!

Cred ca o sa confectionez si io. Numa sa gasesc un material frumos. Ca pe siteurile de bbi am vazut in jur de 1.5 milioane un set complet, ceea ce mi se pare cam mult.


Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Refertor la aparatoarele de pat, eu personal n-am fost de acord cu ele. Ma rog, acest n-am fost de acord nu inseamna nimic drastic sau axiomic cum e faza cu zaharul, premergatorul sau antibioticul, ci un fel de n-am fost de parere sa dau milionul pentru niste buretei intansi pe o panzulica cu ursuleti, legate cu sforicele de gratii. De ce nu? Din doua motive: primul, pentru ca am vazut in ele o modalitate de a acapara din praful din camera si a-l administra dozat copilului... apoi daca le puneam pe toata suprafata, asa cum sunt prevazute, bietul meu copil avea restransa privirea la tavan, sublim si alb ca la spital...

Acum vorbind serios, eu neavand nici bani sa cumpara asa ceva la vremea respectiva, am ales o varianta mai... artizanala. Avea mama o cuvertura superba, albastra pe o parte si rosie pe dos, din ceva ci si fashul ciudat dar era lucioasa !!! cu care am imbracat gratile dinspre perete si am varat surplusul sub saltea. Pe chestia asta am prins cu ata diverse animalutze. Arata...vesel. In plus, la doua trei zile o scoteam si o scuturam energic pe fereastra ( atat de energic ca odata s-a prins de teava de la balcon, sa o pierd in neant, nu alta...
Oricum Sebi era interesat de lumea de dincolo de gratii, nu de ursii mei pe cearceaf...

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Mai pisi,limba soacrei,da'stii ca ai talent la povestit?
Ia mai zi-ne de boscu'mic...pe bune,kiar vrem sa stim...ce facea el,la varsta bebeilor nostri,cine te-ajuta??
Asta ca sa-mi mai ierti in pacatele vorbelor aruncate atunci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Ia uite, mai , ca a observat cineva pana la urma...
( edit: ma refeream la titulatura de pe DC, nu la talent... )

O sa povestesc, mai, ca doar imi face placere sa imi amintesc... Ca doar de aia va citesc asa constant, ca imi retraiesc una din cele mai frumoase perioade din viata...

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hello fetelor, hello hello si bine v-am regasit!
tare mi-a mai fost dor de voi!!!
abia azi am reusit sa-mi pun si eu net si pana a adormit micul monstru mi s-a parut o vesnicie! in sfarsit, am ajuns la calculator!

uf, abia am reusit si eu sa ma asez cat de cat, iar de iesit, ce sa va zic, ca noki deja a pus laba pe mine, si mie ce rau imi pare

nu va zic ca m-a alergat sambata prin herastrau, s-a gandit draguta la mine ca am de dat jos cam multe kilute pana sa ajung ... ca ea

am citit numai ultima parte, legata de sterilizatul biberoanelor... eu cred ca o sa le mai sterilizez o perioada, cateva luni, nu stiu inca exact.

pup mamicile toate!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

comoara lu' mama la 4 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna mamici si bebici mici !

Am venit si noi de la vaccin, a plans mandretea mea cu niste lacrimi mari...de mi se rupea sufletul ! Acum e bine speram sa nu faca febra ! De luna asta se da iar lapte praf gratuit de la stat ( asta pentru cine e interesat), sa da bebelac-3 cutii mari. Noi avem doctorita din sectorul 2. La celelalte sectoare nu stiu daca si de cand se da .

Fuc la bebelina ca sa-i dau de mancare. Pupici !!!

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput