Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Silvia si noi am facut baie aseara in cada pentru prima data dar cu tati :) ,o fi bine oare?Am auzit ca cica nu-i igienic dar am dezinfectat cada si inclusiv pe tati inainte .Tu o sa-i faci zilnic in cada sau a fost doar de proba ?Ca mie mi-e greu sa-i mai fac in caditza lui ,nu mai sta deloc ,arunca apa peste tot si cred ca in cada cu mine ar fi cel mai bine!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZICI MAI 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

madutza - o intrebare - ca ma intereseaza si pe mine subiectul - cum l-ai dezinfectat pe tati ?

*dupa mine n-are de ce sa fie neigienic ca 2 oameni care au facut un copil sa faca baie cu puiul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna!
Multumim de urarile de ieri! Si noi va dorim cele bune TUTUROR!
Noi ne-am plimbat ieri pe langa Gradina Botanica, dat fiind ca ni s-a parut ca e maaare aglomeratie inauntru si nu stateam decat pentru vreo ora... Multe carucioare cu bebei mititei, mai mici ca ai nostri... Doamne, atat de mic a fost si zapacitul asta al meu!
Mai, eu n-am biberoane de fiert, insa cana in care mananca, lingurita si toate recipientele de la robotul de bucatarie pe care le folosesc nu le sterilizez! Nici scaunelul de masa, pe care il linge bine de tot! Iar de masina sau carucior nici nu mai vorbesc! Ca pune mana pe toate si apoi ce credeti ca suge? Suzeta?! Dumnealui deocamdata nu a patit nimic, asa ca sunt fericita mamica a unui baietel foarte rezistent.

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata cu soare!

Si noi ne-am petrecut week-endul in Hherastrau. Sambata 5 ore, ieri la fel. Ehehe, numai sa tina vremea asta buna!

Fetelor, noi suntem de belea! I-am dat azi de dimineata mar + banana + branzica de vaci si nu a vrut DELOC!!!!!!! Am pasat marul, banana si branzica pusa peste. Nu a vrut si pace! In cele din urma ca sa pape, a trebuit sa deschid un borcanas Hipp multe fructe si sa-l combin cu ce facusem io si in felul asta, dupa lupte seculare a papat vreo 70-80 ml. Nu stiu ce sa ma mai fac cu ea!

Feli- sa-ti traisca micutza Ilincutza, sa fie sanatoasa, iubita si norocoasa! Si tie sa-ti treaca soldul de tot ! U!

Madau- si tie sa-ti traiasca Mirunica-bombonica!

Dordia- hmmm, cam nasol cu piciorul! Dar daca te suparat tare, du-te la cantar, vezi ca ai slabit si sigu iti creste moralul!

Noi inca firbem biberoanele, ca ne e frica rau de tot de diaree. E cam stupid, avand in vederea ca pranzul si micul dejun - adica fructele si legumele le pun in obiecte nesterilizate, dar asta e...facem treaba ca la carte. cand vine dr bun, o sa-l intreb pana cand trebe sterilizate.

Fug sa schimb fundu' lui fii-mea care e la aerisit!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Tot io:
Am uitat sa ma laud: de vreo 4-5 zile suntem posesorii unui nou stil de deplasare: stilul rac- ne taram cu spatele, ridicand bine fundicul.Asta se adauga la cele 2 anterioare, stil bustean si stil omida, dar ia teren considerabil in fata lor.

Amu, intrebare: de unde v-ati luat aparatoarele de pat? Ca maine ne vine mobila si la patutzul cu gratii trebe sa-i pun aparatori. E cineva care le-a facut cu mestesug acasa? daca da, cum?

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetele care v-ati luat carucioare mai usurele vreau si eu o parare. Vreau si eu sa imi iau unul cam de vreo 5 kg si nu stiu de care sa imi iau. care suntetzi multzumite spuneti-mi si mie pls....ce carucior sa-mi iau. Si sa nu fie 15 mil daca e posibil!!! Va multzumesc anticipat!!

Acum ies un pic afara cu piticul ca o sa inceapa ploaia mai dupaamiaza si....sa profitam acum.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Mai,cu baitza-ce sa zic?
nu-l crestem ca megastaru',in glob de sticla,asha ca merge si-o baitza-n cada,cu parintii,din cand in cand...cu toate ca,repet,tare-mi place aventura asta...pai,pana pun cadizta lui pe pat,musamale pe jos,ziare,caldari de apa adus.etc...asha ca ce simplu e-ashea,mai ales ca vine vara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Neatza!!
la multi ani puilor pt ieri si azi!!
Noi am lipsit de la apel, am fost la socrii, la Roman. A fost o vreme super, am stat in gradina in miros de liliac si gratar
SUnt super necajita ca nu i-a trecut ciupercutza, azi sun la dr sa vedem ce sa mai facem. Ea e vesela, trage parturi la greu, nu pare f afectata, dar problema exista, funduletul e plin de ciupercuta cu tot antibioticul dat pe el. E clar ca inauntru e buba. Ma gandesc acum ca mai rau am facut cu marul dat saptamana trecuta, cred ca i-a placut ciupercii la nebunie .
Azi ma duc la o defrisare generala, sper sa-mi priasca, o las pe Maria cu nasa ei.
I-am facut suc de morocv azi si nu s-a prea omorat cu el, dar l-a papat in cele din urma. Etapa cu pireul de fructe, respectiv mar e necesara ca sa invete sa inghita? Ca eu i-as lua un borcanel de la hipp direct; sa vad daca mai am voie sa-i dau mar cat are probleme cu burtica.

cu soare la voi in cartier


Ioana si Maria (29.11.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Noki, aparatoarele pentru pat le gasesti in orice magazin care are articole pentru copii. Un set complet care are si lenjerie completa pentru patut este intre 500.000-1 mil lei. Sunt dragutele si speciale pentru patuturi, n-are rost sa confectionezi.

Piticul meu sa invarteste de colo-colo prin patul mare, e neobosit! Mai nou, se impinge pe picioare cand sta pe burta, pana le intinde complet, cu fundul sus-sus, dupa care se lasa pe o parte. zici ca face podul invers! Ieri cand s-a trezit din somn in carucior, primul lucru a incercat sa se ridice in fund! AM ramas cu gura cascata! Si a stat asa, cu capul si umerii sus, vreun minut!

E, sau nu, cea mai frumoasa perioada a bebeilor nostri?

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Noki cred ca as fi mancat si eu ce povestesti tu, pana la branza de veci... pardon de vaci, pe care eu nu o pot suporta, si nici al meu copil (ne)mofturos...

Ioana, ai incercat sa ii lasi funduletzul liber? Ca acum e cald si placut, si din cate stiu eu ( si mai practicam vara si acum, desi Sebi e un rushinos ) pielea la aer se vindeca cel mai bine...

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput