Szeged - 8

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by Mi-Ka
, se congeleaza embrionii la Szeged, dar nu se urmareste cantitate, ci calitate.
Eu am facut cam 7 injectii de Gonal F si cred ca cam tot atatea de Merional, nu mai stiu sigur si acum nu am pe aproape schema; dar o sa ma uit si o sa-ti scriu.

[Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu



Servus,

Merci mult!
Sunt super uimita de nr. MIC! de injectii ( si unitati) care se face la o stimulare la Szeged....
Si asta este un plus...( aflat tarziu de catre mine).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

andicu, eu m-am mutat intre timp la bucuresti, nu stiu daca ti-a zis simona, si pana ieri nu am avut net, dar abia asteptam sa intru sa citesc ce-ai mai facut!
ma bucur tare tare mult pentru tine, sper sa fie totul ok si sa ne anunti cat mai curand ca ai 2 puiuti in burtica!
bafta maxima tuturor aspirantelor!
pupici

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

comoara lu' mama la 5 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valypanait spune:

Bunaseara tuturor fetelor eu sunt nou venita pe acest forum desi va citesc de foarte multa vreme.
As dori sa o intreb si eu pe Andicu daca a facut fiv si in Romania ?
Eu am facut 2 fiv la Debreten,tot la clinica Kalli si vroiam sa stiu care este parerea ta despre cinica din Ungaria si cele din Romania.
Multumesc si multa bafta tuturor fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

andicu, iti tin pumnii sa se divida bine si sa se prinda amandoi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ciau fetelor!!

Am fost la eco mamar si am microza fibrochistica( cred ca asa se numeste) de 12mm pe dreptea si 7mm pe stanga.
Nu am primit nici un tratament cand i-am explicat care e situatia.

Sunt cam suparata

Zoritu cum esti??? Iti trimit un PM.

Andicu sa inteleg ca deja bebele sau bebicii tai sunt gata conceputi????????? Cand iti face transferul? Bafta si-ti tin pumnii!!

Mirabellasa ne pove dupa consultatie........

Mika un pupic mare si pentru tine si inca unul pentru fasolica - ce face BB? cand sti ce e?

Pupici la toata lumea.cand ne vedem????????????? stabilim ceva pe saptamana viitoare!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Andicu...iti tin pumnii sambureilor sa se dezvolte bine!!!!!!
Succes la ET!



anda

"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.
Sunt supeer fericita! am mai trecut de un stres cu bine: azi cand am sunat mi-a zis dr Zadori ca amandoi embrionii s-au divizat foarte bine , mi-i va pune pe amandoi in burtica si mi-a mai zis ca am sanse maxime de a ramane insarcinata! Sunt foarte fericita! am gasit si cazare pana la urma, intr-o localitate la 25 km de Szeged, un mini-hotel de 3 stele si vom sta pana duminica, ca sa fiu eu linistita. Asa ca toate merg ca pe roate pana acum si ma rog in continuare sa mearga la fel ! v-am zis ca data testului ar pica pe 01 iunie - de ziua copiilor !?!
Aa, deci ET-ul il voi face maine la ora 14.30 (ora noastra). Intre timp mi-a dat o tona de chestii sa iau : Elevit in continuare, Magne-B6, Vitamina C, Utrogestan cate 2 de 3ori/zi...sa pregateasca culcusul ptr puiutii nostri...

Anda, stiu ca te-ai mutat la Bucuresti, mi-a zos Simona! iti urez succes si o viata frumoasa in capitala si numai fericire! pupici multi voinicelului tau si multumesc mult de tot pentru mesaj!
Diciulina, merci mult!
Pussi, ia Mastodynon si Tinctura de muguri de zmeur, 50 pic cu 70 pic, min 3 luni! si eu am avut ce-ai avut tu si am scapat in 2 luni si ceva, dar e tratament homeopat si trebuie sa-l faci minim 3 luni; eu l-am tinut 4 luni si am avut rezultate super! sunt multe fete pe forum care l-au facut. E recomandat de medici si e mult mai sanatos decat sa iei tot felul de pastile si hormoni! intra la subiectul " Naturiste si homeopate" si fetele de-acolo iti vor da mai multe amanunte.Nu te sperioa, ca nu e grav! chisturile sunt f mici si se vor resoarbe!
SilvanaPopovici, !
Valypanait, este prima oara cand fac FIV si am ales in final Szeged in locul Bucurestiului. Tot ce am citit si am auzit de la fete m-a convins ca e mai bine aici! eu am vrut intai la Medsana si cu toata clinica cea cu pretentii, serviciile lasau mult de dorit. Nici nu se compara cu ce am gasit la clinica la Szeged! e o diferenta imensa de la cum faci tratamentul pana la conditii si comportament! ptr mine a meritata tot efortul si banii, chiar daca inca nu am ajuns acolo unde-mi doresc! dar sper sa iasa bine in final.
Mi-Ka, ma descurc cu lichidele. Mi-a fost mai greu la inceput, acum m-am obisnuit. Oricum beau f multa apa de la atatea vitamine. Tu ce faci? ce face bebele? cand ne spui si noua ce-o sa fie?
Mirabella, ma gandesc la tine!
Va pe toate cu drag!


Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Andicu ma bucur enorm pentru tine!!! si astept eu cu nerabdare!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Andicu, gata ai scapat de griji!
Bafta maine!
O sa ne gandim la tine!
Bine ca ai gasit si cazare! Ei au drumuri bune, 25 Km, este mai putin decta daca ai fi traversat Bucurestiul!

Andicu,cate injectii ai facut in total?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ileana, am facut in total 7 injectii de Gonal F
si 4 de Merional ( Menogon), cantitate zilnica 150 ui,
dor o data am facut 175 ui.
V-am pupat! ne "auzim" duminica .

Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput