Szeged - 8

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Zori,
esti inainte de M?
Se mai intampla uneori....


La Andicu, a ramas ET pe joi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Zori, am patit acelasi lucru ieri, azi la 30:45 merg la eco mamar, daca asa se numeste, iti pove dupa ce ma intorc. Mi-am facut si testul si e negativ, asta este, mi-am revenit repede. Luna asta fac Ia daca se poate ..........

Andicu bafta!!!

Va pove mai multe ca cica azi se repara netul acasa, de la servici nu apuc sa va scriu decat cateva cuvinte.

pupici

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor, ieri nu am reusit sa intru pe forum. Am vorbit seara cu Andicu. Asa cum spune si ZoRi, Andicu este bine. A spus ca astazi o sa incerce sa va scrie ea mai multe.


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.
Azi am dormit bustean pana spre pranz si dupa aceea am plecta un pic in oras. Abia asteptam sa va scriu!
Ieri nu m-am simtit grozav dupa punctie, nici rau, dar eram franta de oboseala si ma jena burtica, asa ca am cam stat in pat toata seara.
Punctia a fost super usoara, totul e confortabil si toata lumea draguta, conditiile super si nici nu-ti dai seama cand trece! dupa punctie si cam 2 ore de stat in pat, te primeste dr sa-ti spuna ce si cum a fost. Se pare ca am avut doar 2 ovocite din 4 foliculi, dar de calitate buna. Azi cand am sunat mi-a zis ca deocamdata vestile sunt foarte bune, s-au fecundat amandoua. Maine trebuie sa sun din nou, pe la 11.30, sa vad daca se si dezvolta cum trebuie si in fc de asta imi zice sigur cand va fi ET-ul.Cel mai repede joi...Acum ma rog sa se dezvolte bine, sa mi le puna pe amandoua! asa simt si eu ca am sanse mai multe de reusita.

Mirabella, bafta maine la consultatie! abia astept sa ne spui cand incepi stimularea! de data asta va fi bine, sunt sigura!
ZoRi, nu te speria , du-te si fa-ti un echo mamar si sa stii ca nodulii astia se retrag cu tratament! eu sper sa nu fie nimic! daca esti inainte de CM e total irelevant ce-ai gasit!
Pussi, ma bucur ca te-ai intors! succes la echo si sper sa nu fie nimic de ingrijorare!
Va mai scriu maine dupa ce sun iar la Szeged! Pupici si multumesc ca sunteti alaturi de mine!


Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Andicu, o Doamne cat de tare ma bucur.
S-au format si cu siguranta se vor dezvolta bine. Vei avea in curand doi puiuti in burtica. Ma voi pentru asta. Iti tin pumnii. Asteptam si maine vesti.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Super! Andicu.
Daca s-au fecundat singuri, clar se dezvolta bine!
Te asteptam cu vesti.

Intrebare, pt fetele care au facut FIV la Szeged:
La Szeged nu se congeleaza embrioni? Sau nu se urmareaste o "productie"mai mare?
Cam care este media la injectii de stimulare, pe un protocol?

Merci,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Andicu iti tin pumnii sa ne aduci doar vesti bune de acum incolo. Te mai sun seara. Te pup.

pentru toate

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

andicu
Dar cu bautul lichidelor cum stai?
Ma gandesc la tine si tin pumnii ca embrionii sa se divizeze in multe, multe celule...sa fie grasi si mari

ileana, se congeleaza embrionii la Szeged, dar nu se urmareste cantitate, ci calitate.
Eu am facut cam 7 injectii de Gonal F si cred ca cam tot atatea de Merional, nu mai stiu sigur si acum nu am pe aproape schema; dar o sa ma uit si o sa-ti scriu.

luciamuntean, cum a fost luni la control, la Szeged?

zori, nu te speria pana nu mergi la dr., poate e ceva trecator sau de la CM...

pussi, un pussi mare pentru tine

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

ceau szegedinelor!!

Am avut ceva probleme cu netul si n-am putut scrie.
Andicu, doamne ajuta! o sa ai doi puiuti in burtica, simt eu asta.O sa fie bine, ai sa vezi!

eu ma pregatesc pentru maine, sper sa pot incepe stimularea si sa fie ok pana la sfarsit.va scriu maine seara sa va dau noutati.
va pup pe toate.
Pussi, Auburn, Mi-ka+burtica
Crinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

mirabella11, si io si burtica te pupacim pe tine si iti dorim multi foliculi si multe, multe ovocite, sa iasa embrioni frumosi si grasi!!!
Succes la stimulare!!!

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput