Szeged - 8

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Esti pe aici la ceas de seara...BAFTA MAINE!
Va asteptam duminica!!!( tu o sa fi 3!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Da, am intrat acuma inainte de culcare ca
sa-mi iau doza de optimism si de sustinere de la voi!
Pupici si noapte buna!


Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela11 spune:

Andicu, bafta maine!
Ai sanse bune cu 2 samburei.Ne auzim pe duminica.
Eu am fost ieri, am facut eco, n-am chisturi si am stabilit in principiu schema de tratament.Sunt aceleasi medicamente , dar in doze marite, cu merional de la inceputul protocolului.
Vrea insa sa ma vada inca odata, la inceputul lunii iunie, cand ar trebui sa-mi vina ciclul, sa mai vada ovarele sa nu fie chisturi, facem si analizele hormonale,(ziua 2-3)apoi dam startul.
Sper sa fie bine de data asta.

Andicu, preturile sunt aceleasi cu cele pe catre le-am postat eu in ianuarie?
Pupici la toate

Mirabela 11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by andicu


Aa, deci ET-ul il voi face maine la ora 14.30 (ora noastra). Intre timp mi-a dat o tona de chestii sa iau : Elevit in continuare, Magne-B6, Vitamina C, Utrogestan cate 2 de 3ori/zi...sa pregateasca culcusul ptr puiutii nostri...

Imi vine si mie randul...
Pozele mele




Suntem aici!
Gandurile noastre bune, zboara catre tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Ileana, ti-am ramas datoare cu o explicatie, asa ca iti scriu si schema de tratament:
- 22 ian am inceput Gonal F-150 unitati'
- in 24 ian Gonal F -75 u. si 1 merional;
- 26 ian. gonal f -112,5 u si 1 merional (si vizita la dr)
- 27 ian. gonal f - 75 si 1,5 merional
- 28 ian - gonal f - 75 si 1, 5 merional(si vizita la dr)
- 30 ian - tot la fel si vizita la dr.
-31 ian ovitrelle
- 2 febr. punctia
- 6 febr. ET

Deci in total 6 injectii de Gonal F si 5 de merional.


andicu, de azi trebuie sa te consideri , caci ai doi puiuti in burtica!!!

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Fetelor, acum mi-a scris Andicu. Are in burtica 2 embrioni, de 5 si de 6 celule. Ii tin pumnii sa fie inca o viitoare de la Szeged.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by Mi-Ka

Ileana, ti-am ramas datoare cu o explicatie, asa ca iti scriu si schema de tratament:
- 22 ian am inceput Gonal F-150 unitati'
- in 24 ian Gonal F -75 u. si 1 merional;
- 26 ian. gonal f -112,5 u si 1 merional (si vizita la dr)
- 27 ian. gonal f - 75 si 1,5 merional
- 28 ian - gonal f - 75 si 1, 5 merional(si vizita la dr)
- 30 ian - tot la fel si vizita la dr.
-31 ian ovitrelle
- 2 febr. punctia
- 6 febr. ET

Deci in total 6 injectii de Gonal F si 5 de merional.


andicu, de azi trebuie sa te consideri , caci ai doi puiuti in burtica!!!

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu



Merci mult!!!

Amintire amara ( si cu urmari) : la primul FIv am facut 52 de fiole de menogon si la Fiv 2, 49 de fiole!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Da, Ileana, din pacate si eu am astfel de amintiri si cu urmari neplacute. Eu am facut in jur de 25 de fiole de 0,1 de Dipherelin si 27 de fiole de Gonal F de cate 75 de UI (cate 3 pe zi). FIV-ul nu a reusit, dar urmari au fost si mai sunt, din pacate. De aceea si putin imi e frica de urmatorul FIV. Dar mai bine sa nu ne mai gandim.

Andicu bafta si sa reusesti sa ne mai dai curaj.

Mirabela, Auburn, Mi-Ka, Pussi, Delphi, ZoRi, Silvana si toate celelate fete, va pup

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claubd spune:

ZORI daca ai probleme la san este bine sa iti faci un eco mamar si sa fii imediat dupa ciclu menstrual. La Clinica Hiperdia ( langa sp. municipal ) face Dr. Marchis si este un medic f. bun. Acolo ma gasesti si pe mine daca ai nevoie cumva de ajutor . Te pup ceau
tel Hiperdia : 295186; 295187; 295188

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Fetelor,
ma bag si eu pe subiect fiindca, caut niste raspunsuri pt. o prietena care s-a progaramat la FIV in Debrecen.

Ea nu prea stie maghiara si nu stiu nici daca voi va descurcatzi in limba respectiva, dar poate ma ajutati sa-mi spunetzi ce poate sa insemne UH... daca stiti

Fraza suna cam asa:
"Első alkalommal csak a kivizsgálás és a kezelés tervét állapítjuk meg az adatok alapján, de a ciklus 2.-5. napja közt
vérvizsgálatot, a 12-14. nap között, UH vizsgálatot tudunk végezni, amennyiben ezek az időpontok egybeesnek a megadottal"

In mare i s-a tradus dar UH tot nu pricepe ce poate fi. Ma gandeam ca voi poate stiti la ce se refera...si ne puteti ajuta..

Mi_KA, nu am mai intrat din feb. si acum vad ca este bb in burtica!! Feicitari sa ai o sarcina usoara si bb sanatos!

Merci,


Dana & Iris 1an+
pozele noastre
Mai 2006
filmuletze

Mergi la inceput