Bebelusi de iulie-august 2005 (109)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Gesi uite ce sugereaza nasa mea, legat de carte (ti-am zis ca si ea te urmareste ): intreab-o daca are unde sa scoata carticica, daca o face la tipografie cu coperti cu tot, sau o listeaza in casa, in format mai mic? eventual sa faca o mica carticica, in casa, cu posibilitatea adaugari, pe parcurs a celorlalte evenimente si cand se strange cartea groasa, abia atunci sa o tipareasca undeva.in mai multe exemplare si neaparat cu drept de autor, sa n-o fure aia cumva



Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Bondariciu' mic 7-12luniwww.dropshots.com/albinutza" target="_blank"> Filmuletze cu Bondariciu'

Am crescut atat de mult


Parintzi de bondarici

The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Salutare, fete!

Ce zi urata...m-am intors cu coada intre picioare de la spital , tocmai de la Budimex....

Am tras niste sperieturi azi-noapte...vis-a-vis de blocul nostru e o casa, asa, intre blocuri, si in curte au o teava inalta de metal. In timpul noptii a fulgerat de multe ori si fulgerul a lovit teava aceea, de vreo 4 ori, pur si simplu l-am vazut cum cobora ...si a mai cazut si un cablu in strada .
Azi am incercat sa dau de aia de la Electrica, ti-ai gasit sa raspunda cineva la telefon ...poate se electrocuteaza cineva pe strada .



Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

La multe luni, IULIA SIMONA! (Gogoutza)
La multe luni, GLAD HELMUT! (Diana Maria D)
La multe luni, SOFIA IOANA! (Mamini)
La multe luni, PETRU DAVID! (valcampan)
La multe luni, MATEI! (ZenaO)


Sa cresteti mari si sanatosi!


Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Iar am ajuns pe pagina a doua...Ce faceti dragelor ca afara e asa de urat...
Sper ca puiutii sunt bine si nu ei sunt cauza pt care nu apareti pe aici!Eu am gatit o ciorbica de fasole,marinata si cu afumatura,dar...nu o sa gust din ea.Sunt in ziua cea mai grea din cura de slabire,cea in care am baut dimineata o cana cu ceai si pana diseara...NIMIC.Pana acum am slabit 3kg.Fetele care ati mai tinut cura cea de 13 zile,voi cam cat ati slabit in primna parte?

nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada

MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Wow!Nicoll, eu daca nu mananc ma culegi de pe jos....

Oricum te admir pentru vointa si iti urez mult succes...

Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:


Irina, cand am cuparat tarcul m-am gandit asa.. putin ca s-ar putea sa am o problema de spatiu dar mi-a placut muuult si am zis ca gasesc eu loc... De vandut nu il vand ca e al nostru.... Dar trebuie sa gasesc o solutie. Nu sunt convinsa ca o pot pune pe Ana sa doarma in el,... ca daca as putea problema ar fi rezolvata

Nicoll, eu sunt campioana in cure dar pe aia nu am practicat-o.De fapt nici nu stiu care este.....

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Joker, crede-ma... ai de ales. Ca si mie imi place sa mananc dar cand ma uit la mine.....IMI TRECE BRUSC !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

ne-am faut plimbarica, din fericire pe la noi inca nu ploua! a mancat si doarme! de la gulii, ieri, a avut niste partzane!

Nicoll, sa ai vointa in continuare, daca tot ai inceput! inca alaptez asa ca, mananc ca o sparta! si cu rochiile care nu ma incap ptr nunti, m-am linistit! asta sunt deocamdata! solutia e simpla: ma duc cu Paula si cu Iulia si toata lumea se va uita la ele!
stai linistita, eu am fost prima care m-am enervat ptr poze si pentru mai multe!

Cuscra, ai ghicit! ca doar altceva nu mai are ce sa bage in motor ca s-a duuus! o alta belea! mi-e mila de el, e asa trist! si asa am mai aflat si noi care sunt preturile biletelor la mij . de transport!

ma retrag la bucatarie... iar si iar...


ella2000 si printesele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gesi spune:

[quote]Originally posted by Albinutzza

Gesi uite ce sugereaza nasa mea, legat de carte (ti-am zis ca si ea te urmareste ): intreab-o daca are unde sa scoata carticica, daca o face la tipografie cu coperti cu tot, sau o listeaza in casa, in format mai mic? eventual sa faca o mica carticica, in casa, cu posibilitatea adaugari, pe parcurs a celorlalte evenimente si cand se strange cartea groasa, abia atunci sa o tipareasca undeva.in mai multe exemplare si neaparat cu drept de autor, sa n-o fure aia cumva

Vreau sa listez eu acasa paginile, ca am imprimanta laser si e pacat sa dau banii aiurea. Copertile o sa le creez eu si o sa merg cu ele pe cd sa le tiparesc la un centru. Cartea va fi format A5, ca sa mai incapa ceva pe tava in afara ei.
Dupa ce am citit ce mi-ai scris...mi-a venit ideea. Cum de nu m-am gandit la spirala aceea pe care o intalnim la unele caiete?!...se pot adauga usor cateva pagini ulterior.
Merci mult de ajutor.

Multumesc tuturor fetelor care m-au incurajat sa listez cartea la un anisor. Asa am sa fac!

http://community.webshots.com/user/ogesi
In zodiac scrie ca femeile taur sunt mame model. De ce lucrul asta imi aminteste de zicala "exceptia confirma regula"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Am vazut acum ca ii apare lui Teo dintele nr. 7, incisivul lateral (parca asa ii zice) jos. Ma ingrijoreaza, ca se vede ca iese stramb.
Mamini, asa o sa fie si dintele permanent? Iarta-ma ca te stresez.
Sper sa nu ma mosteneasca pe mine. Ai mei nu sunt tocmai drepti jos. Nu-mi plac, dar n-am ce sa le mai fac.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput