Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia_t spune:

Buna fetelor!

"La mult ani" sarbatoritelor si sa aiba sarcina usoara si bebelusi sanatosi si frumosi !

Mirona , revin si eu cu DN=16.07.1979, UM=17.02.2006, DPN=20.11.2006 , spital necunoscut inca, medic Elena Voiculescu


Numai bine,

Alexia si BB de 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

La multi ani! Flavia Maria si tuturor sarbatoritelor de pana acum!

Fetele am si eu o intrebare, cand trece pericolul pierderii sarcinii? Ca sa rasuflu si eu usurata!
Am si eu momente cand nu imi mai dau seama daca sunt insarcinata sau nu! Mai nou nu mai am greturi insa ma arde stomacul si gatul, parca imi fermenteaza ceva in burta tot timpul, si nu mai zic ca ragai intr-un hal... Azi noapte m-am trezit din somn din cauza arsurilor pe gat!
Maine ma duc la Buc. sa-mi fac setul doi de analize, toxoplasma, listeria, etc. Stie cineva cum ajung la clinica MEDLIFE? ca am vazut pe site-ul lor mai multe adrese si ca o desteapta nici nu am intrebat unde este atunci cand m-am programat!
Carla2005 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Carla, parca esti surata mea, asa ma framint si eu, si daca s-ar putea as fi la echograf ZILNIC!.
Cat despre rigaiala, nu ma intrece nimeni,(noroc ca nu vomit)insa tot ce maninic ramane ca un reziduu nedigerat in stomac, care ma supara mai ales spre seara si noaptea.

Insa am inceput sa-mi simt burta/ abdomenul/uterul, usor contractat.

O fi bine , o fi rau...
Ruxmax, azi 9 sapt. fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

La Multi Ani Flavia Maria si Porcel! Sa fiti sanatoase, fericite si bb mik sa creasca mareeee si sanatos!

Pupicei, Ingeras

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Carla, de obicei programarile la Medlife se fac telefonic pentru sediul din Calea Grivitei. De fapt, acolo se fac toate tipurile de analize, la restul centrelor....numai unele dintre ele. Succes, fetele de la recoltari sunt foarte dragute. Mie nu mi-au spart niciodata vena si nici nu simteam cand bagau acul

Raluca 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Si Flavia, La Multi Ani si sa fii fericita si sanatoasa, cu tot cu "colocatarul" din burtica!Si nu te ingrijora, nici eu nu am avut simptome! Abia de prin saptamana 9 au inceput un simulacru de greturi....insa nu se compara cu ce povestesc fetele pe aici. Poate ca noi avem totusi norocul sa scapam fara stari de rau.

Raluca 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:

la multi ani !!! sarbatoritelor de azi,porcel si flavia Sa fiti sanatoase, frumoase si fericite, si bb-ii din burtici sa creasca sanatosi !

Fetelor, cred ca am racit iarasi - spun iarasi pt ca am mai fost racita, chiar dupa ce a iesit testul de sarcina pozitiv.. cum se poate ? pana acum faceam cate o raceala la un an jumate, si acum una la o luna jumate ?????? problema e ca nu mai pot sa beau ceaiuri de nici un fel, lapte doar fff putin si doar uneori, nu prea stiu cu ce sa ma tratez in conditiile astea!
carla2005, arsurile de stomac sunt f normale in sarcina, asa ca nu-ti mai face griji!
Voi ziceti ca nu simtiti nimic? NICI EU!!! culmea e ca pana acum cateva zile simteam! e adevarat, se intampla doar cand eram linistita, dupa somn, sau in masina, dar din weekend nu mai simt, si sunt ingrijorata. parca nici sanii nu ma mai dor asa de tare. A ramas doar senzatia de fff rau- si abia ma abtin sa nu vomit dupa ce ma spal pe dinti! e groaznic.
Dar hai sa ne incurajam si sa spunem ca nu mai simtim pentru ca organismul nostru a inceput sa se obisnuiasca cu noua stare de-acum!
Miro, tin pumnii azi, si eu ma duc maine, si imi pregatesc o lista cu intrebari pt dr, sa nu cumva sa uit ceva .

Pupicei multi la toate si burticile lor!
Amalia 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:

uau! a aparut mesajul imediat !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Amalia, trebuie sa mai perseveram. Noi vedem mesajul imediat cand suntem logate, dar restul fetelor il vad mai tarziu, dupa ce este aprobat de moderator. Am vazut pe undeva sfatul sa scriem mai multe mesaje scurte, pana scapam de moderare, dar....parca mi-e jena sa scriu asa, fara sa am ce spune .

Raluca 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Jena, nejena, cred ca tocmai am scapat de moderare! Uraaaaaaa, acum sunt alaturi de voi "in timp real"

Raluca 10+

Mergi la inceput