Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simo29 spune:





Buna seara fetelor!
Cu scuzele de rigoare ca n-am mai scris de muuuuuuuulta vreme.
V-am citit din cand in cand dar va spun ca, la ce moral am avut in ultima luna nu prea am putut sa scriu.
Bebele este ok - avem 72 mm-luni am fost la medic si cu viitorul tatic si am fost super incantati de progresele facute.
Am observat cu mare bucurie ca suntem o mare de gravidutze.
Doamne ajuta la toate sa fim sanatoase si sa avem bebei sanatosi!!!
Fetelor in privinta kg-lor eu cred ca sunt fruntasa - am reusit sa ma ingras aprox. 6 kg. Trebuie sa merg la o nunta sambata si am avut surpriza aseara cand am vrut sa vad cu ce ma imbrac ca NIMIC nu-mi mai este bun.
Asa ca maine merg la cumparaturi.
Voi cum stati cu kg-le???

Acum o sa incerc sa postez niste poze din acest weekend de la Gradina Botanica din Cluj.Sper sa reusesc!

Va pup

Simo 13+Eu si Sorin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Draga Flavia Maria,
iti spun si eu, ca si Danidani74,sa nu iti mai stresezi bebelul, ca nu se merita.Nu e obligatoriu sa ai simptome in fiecare zi,si nu inseamna ca daca tie nu ti-e rau, lui bebe nu-i e bine. Am vazut cazuri, slava Domnului, cand mamicile mureau de dureri de sani si greturi, si bebele ,pana la urma ,a avut probleme. Stai linistita, o sa fie bine. Eu cu prima fetita nu am avut NICI UN SIMPTOM, nici macar burta,si sa stii ca eram super linistita.
La Multi Ani pentru ziua de maine, sa fii sanatoasa,bucuroasa, linistita, si ai sa vezi ca indata, indata o sa ai pe bebita in brate,cum nu se poate mai bine.

tie si la bebic

11+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Fetele mele fac cu nervii cand scriu cate un cearceaf de basme si poezii pe aici si pana la urma nu se trimite nimic sau se sterge tot cumva. Ca am scris da mai pe larg asa:
Flavia -LA MULTI ANI si sa-ti creasca burtica pana la capat sanatoasa si un copil frumos si sanatos!!!!!!!
Monica, du-te la doctor iar daca mai si ametesti sau ti se impaienjeneste privirea, fuguta!
Roxana du-te la mare si la soare unde vrei ca si eu merg la inceputul lui iulie pe Coasta de Azur la mare si la soare cat incape si mi-a zis dr. sa merg linistita ( si tot cu masina)dar fara excese . Am mai citit ca daca mergem cu masina la drum mai lung sa oprim macar la fiecare ora pt o miscare de 10 min. Si eu voi fi tot in luna a 5 a. Da ma gandesc ca in iunie e un concert cu Robie Williams in Budapesta, acolo sa merg?Ca va fi ceva lume.Parca mi-e cam frica.

Mioara 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Sa nu uit de Vio: imi pare rau de tine dar vine el soarele si pe strada ta iar cu siguranta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

flavia maria te-am trecut in listutza de sarbatoriti, nu stiu cum de mi-a scapat.
Si eu te sfatuiesc sa stai linistita si vineri mergi la medic sa vezi samburelul. Nu e nevoie sa ai simptome ... depinde de la femeie la femeie. Stai linistita si nu te mai stresa.

danidani74 bine ai venit la noi ... esti in saptamana 15 si abia acum ne-ai gasit? sau ai mai scris si nu te-am vazut noi/eu?
Te-am trecut in listutza noastra, sa-mi mai dai te rog date, DN,UM si DPN.

maine mergem la eco ... deja tremur de o saptamana ... asa ca nu va mai toc nervii si voua ... fug la un dush si mai revin sa citesc ... poate mai scrie careva.
va pupez pe toate.


Miro14+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Fetelor multumesc pentru incurajari...sper sa fie bine si in final sa ma "cert" pentru ca l-am stresat degeaba pe bb...stiu ca nici o sarcina nu seamana cu alta dar tot timpul compar simptomele de acum cu cele pe care le-am avut la prima sarcina...nu ma pot abtine...am sa incerc totusi sa-mi controlez emotiile negative ...promit sa revin cu detalii de la ecografia de vineri!
Va doresc sa va dea Dumnezeu multa sanatate voua si bb-ilor !

6+ si mama lui bebita(29.05.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Mioara, ma bucur pentru tine, ca de altfel pentru noi toate ca plecam intr-o parte si in alta, dar eu cred ca ,in privinta lui Robbie,mai bine l-ai lasa sa cante singurel anul asta,fara tine in audienta. Cam ai tu dreptate sa-ti faci semne de intrebare....Ia gandeste-te din cate tari o sa tot vina lumea acolo, pe stadion,de n-o sa poti respira de nici o culoare.
Uite, si asa intra Romania in UE, si daca n-o mai avea Robbie nici un turneu prin Europa de Est, lasa,nu-ti fa probleme,ca vii si-l vezi aici,pe meleaguri natale. Dupa cum spuneai si tu, nu e bine sa facem excese,si, cu scuzele de rigoare, eu chiar cred ca asta ar fi un mare,mare exces,nu?
In rest,pup toate pe burticute. Sa aveti o noapte buna si sa visati super. Of, ce rau imi pare ca se termina ziua asta,....a fost asa un soare,de nu-mi venea sa cred ca sunt in Londra. A VENIT VARA AICI!!!!!!!!!!!!!!!

la toate

11+

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Miro, bafta multa pentru maine,abia astept noutati!
te pe burticuta.
Uite, daca ai timp si crezi ca e relevant, poti sa faci un up-date la mine, ca mi-am schimbat si spitalul, si doctorul, si moasa.Noul spital este Women and Children's Hospital of Portland,medicul este Dr. Anne Parker si moasa este Amanda Glocker,London.Sarut mana pt asta !

11+
maine fac 12 saptamani fix

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna dimineata fetelor,

un pentru porcel ... si inca unul pentru flavia maria.
Sa ne traiti fetelor, sa duceti sarcina la bun sfarsit si sa va vedem fericite cu bebeii mult asteptati in brate. Doamne ajuta.
La multi ani cu multa multa sanatate atat pentru voi cat si pentru bebei.

cristina felicitari pentru implinirea celor 12 saptamani. Intru acum sa fac modificarile la tine ... si mersi de berica.


Miro14+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

PORCEL SI FLAVIA:LA MULTI ANI!SA FITI FERICITE ,SANATOASE,ATAT VOI CAT SI VOSTRI.VA PUPIC!DENY14+

Mergi la inceput