Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna dimineata la toate fetele si un calduros pentru Porcel si pentru Flavia Maria.Sa fiti sanatoase, fericite, sa va creasca burticile mari, mari si sa aveti bebelusi frumosi ,sanatosi si papaciosi.
Am vazut ca se plangea cineva de arsuri la stomac..... Si pe mine ma cam chinuie deja asa ceva, si cand mi-e lumea mai draga, hop, ma ia cu arsuri care imi vin pe gat,si nu imi trec decat cu cateva bucati de pepene rosu,iar dupa aia ma mut jumate de noapte la toaleta.Stiu ca astea sunt relativ normale, dar chiar asa repede????????????? Pai ce ne facem mai tarziu? Si ragaiala,bat-o vina, ca a ajuns fiica-mea sa imi faca observatie ca nu-i frumos ce fac,ca nu ma pot controla tot timpul.
Aseara sotul meu a vrut sa vada daca se simte ceva in burtica la mine, si m-a apasat usor pe abdomen si,......,SE SIMTE!!!!!!!!!!!!!1
Azi fac 12 saptamani fix,si cand ma gandesc la celelalte maxim 28 saptamani care vin, offf,mi se pare cam mult.De-abia astept sa se intample minunea cea mare, chiar daca mai e destul pana atunci.
Miro,mersi mult pt modificare,si te astept cu noutati despre bebe.
Sa aveti o zi frumoasa,cel putin ca asta de aici,ca noi avem deja 24 de grade si un cer senin, senin,de nu-mi sta capul decat la vacante, nu la gramada de hartoage de pe birou.Ufffff,ca nu se mai termina .


12 saptamani fix,fix

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama.lia spune:

Ralumat, exact asta spuneam si eu !

Fetelor, va invidiez ca stiti exact cate saptamani aveti, mie la ultimul control mi-a zis ca avem cu 2 sapt mai putin, adica ar trebui acum sa fie 11 +, dar dr zicea ca 9+, vedem ce zice maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Ralumat ai dreptate aceleasi simptome le am si eu parca nu imi mai digera stomacul mancarea nu imi dau seama...desi beau mai mult lapte si mananc supe cat mai usoare ca altceva nu intra! De vomitat si eu pot sa ma laud ca nu am vomitat inca si sper sa nu am parte de asa ceva!
Eu maine ma duc la Medlife pe Grivitei, sper ca acolo trebuie sa ajung ca altfel face sotul meu crize ca il plimb aiurea prin Bucuresti!
Acum o saptamana seara cand stateam in pat mi s-a parut ca ii simt inima bebelului batand, sotul meu a zis ca nu s epoate asa ceva ca mi se pare dar m-a lasat sa ma bucur de impresiile mele! Acum insa nu mai simt nimic in afara de arsurile astea de stomac!
Carla200510+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

LA MULTI ANI PORCEL SI FLAVIA MARIA sa fiti sanatoase si voi si bebei vostri, sa aveti parte numai de bucurii si clipe frumoase alaturi de cei dragi.

multi si pentru celelalte

Raluca 13+ si bebe mic in burtica

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

ma alatur si eu celorlalte fete sa urez LA MULTI ANI SANATOSI, CU COPII VOIOSI SI BANI IN BUZUNARE pentru Porcel si Flavia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Carla, daca mergi la Medlife numai pentru recoltare, nu cred ca ai nevoie de programare. Adica.....eu de cate ori am fost, am stat la coada cu toata lumea si nici nu a venit nimeni sa zica "am programare".La medici si la eco, da, se face programare, dar la recoltat.....poate celelalte fete stiu mai bine.

Raluca 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

amalia, dupa calcule eu am ramas insarcinata exact intr-o perioada in care eram racita groaznic si care m-a tinut vreo doua saptamani, ce sa fac daca toata lumea imi recomanda aspirina saracului. eu racesc destul de rar, chiar ma si mir cum de s-a intamplat sa se prinda tocmai atunci!!! Ca sa nu mai spun ca am luat medicamente (nu antibiotice) pentru ca avem dureri de gat nasoale rau. Apoi pana am aflat ca sunt insarcinata (asta cand eram deja in sapt a 6-a) am fost la doua petreceri la care am topait la greu si am si . S-ar parea ca daca a fost sa fie a fost! Sanatate multa!

[quote]Originally posted by ama.lia

la multi ani !!! sarbatoritelor de azi,porcel si flavia Sa fiti sanatoase, frumoase si fericite, si bb-ii din burtici sa creasca sanatosi !

Fetelor, cred ca am racit iarasi - spun iarasi pt ca am mai fost racita, chiar dupa ce a iesit testul de sarcina pozitiv.. cum se poate ? pana acum faceam cate o raceala la un an jumate, si acum una la o luna jumate ?????? problema e ca nu mai pot sa beau ceaiuri de nici un fel, lapte doar fff putin si doar uneori, nu prea stiu cu ce sa ma tratez in conditiile astea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Leyla, stoarce citrice! Si eu am avut acum vreo 4 saptamani un inceput de raceala, dar am tratat-o de dimineata cu un suc imens din 4 portocale si 2 lamai. Am repetat "reteta" si dupa-amiaza, iar a doua zi eram ca noua!

Raluca 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moonmih2003 spune:

Buna fetelor, este prima oara cand intru pe forum, desi va urmaresc discutiile de cand am aflat ca sunt insarcinata.Am si eu o intrebare pentru voi: mai este cineva la dl. dr. Alexandru Filipescu -Elias?
Sunteti multumite? pt ca eu am schimbat deja un dr. dar dansul mi s-a parut f dragutz. Totusi as dori sa stiu si parerile voastre.Va multumesc anticipat si va doresc o sarcina usoara incontinuare!14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Pai la mine e cam tarziu ca acuma sunt in 9 saptamani iar raceala s-a intamplat cand am ramas insarcinata. Sper sa nu mai am de-a face cu viroze pana la sfarsitul sarcinii.
Leyla 9+

quote:
Originally posted by Ralumat

Leyla, stoarce citrice! Si eu am avut acum vreo 4 saptamani un inceput de raceala, dar am tratat-o de dimineata cu un suc imens din 4 portocale si 2 lamai. Am repetat "reteta" si dupa-amiaza, iar a doua zi eram ca noua!

Raluca 10+

Mergi la inceput