Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (54)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Va multumesc pentru raspunsuri ,m-ati convins ,il astept sa se trezeasca si-i bag hippu' ,sper din tot sufletul sa-i placa ...,mai ales ca e super odihnit ca doarme de la 11:30 ,ii place somnu' la nebunie ,sa nu cumva sa-l deranjeze cineva din somn ca maraie de nu ma mai inteleg cu el!
Am sa revin mai tirziu sa va spun ca am avut succes !I WISH!



VA

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZICI MAI 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ei bine fetili io nu sunt de acord cu datul unui borcanel dintr-o data! Deja vad ca missa mea e sensibiloasa la stomacel - seamana cu taica-su - si chiar nu mi se pare ok sa ii indes dintr-o data asa de mult. Dar ma rog, asta e o parere de a mea, asa cum nu sunt de acord nici sa ii dau combinat mai multe legume sau fructe, vreau sa le ia pe rand, sa inteleaga ceva din gustul lor, si in acelasi timp sa si ii testez alergiile. Ca vorba aia, nu ma grabesc, si nici altceva nu am de facut decat sa ma ocup de missladena-mi. Cel putin acum!

Ripley, aici nu am vazut nici un borcanel de la nici o firma - si sunt destule - pe care sa scrie ca este pt copii cu tendinte alergice. In fine, poate ca nu le cunosc eu chiar pe toate. Insa frantuzul este poate niscai mai exagerat si considera ca riscul la alergii aici e destul de important....iar cum io mi-s si frantuzoaica de putin timp

Asa cum am zis, noi nici nu am inceput oficial diversificarea de aia ne si "fandosim" cu o lingurita doar...Pe 17 luna asta sper sa incepem mai serios.



Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi de Paste Catolic 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

alinus - ti-am citit povestea nasterii; de fapt, am recitit-o; foarte frumoasa, imi aduce aminte de nasterea mea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:


Suratelor, s-a elucidat misterul!!!!!!!!Saraly e VEGETARIANA!!!!!!!!!!! A halit bine-mersi supa de legume, fara carne. Azi i-am dat in fructele de dimineata sfert de galbenus, asa ca am zis ca nu-i pun carne in supa. Am facut piure din legume, de consistenta borcanaselor, adica gros si l-a halit fara probleme cu linguritza. Nu mult, 100 de grame, dar e ok. Noi cam atata papam si fructe, care ne plac!
Am facut supa cu de toate, incusiv telina si a papat. Maine incerc sa-i dau carnitza i piureul de legume. Maine e ziua decisiva. Daca nu o vrea, e clar ca de-aia nu mi-a papat supa! Doamne fereste sa fie asa!


Madutza- la acea varsta deja papam mar suc si ras, cereale si supa de legume.

Ripley- io am o carticica de prezentare a produselor Milupa si Nutricia. Acolo scrie ca in borcanase alimente alergogene - afine, banane, etc- sunt ok de dat pentru ca prin procesul industrial de fabricare a lor se pierde chestia aia alergogena. Scrie in mod expres.



Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Fetelor Stefan a papat piure de legume, adica supa....in loc de 2 l-ite i-am dat 8 ca-mi tragea castroenlul din mana si se lingea pe botic. Daca i-as mai fi dat?

mama, ce bucuroasa sunt, sper sa nu se razgandeasca data viitoare





Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Fetele ,nici vorba de succese ,sint dezamagita ,nu i-a placut nici borcanelu' dar nu renuntz ,a mincat cu greu 4 lingurite dar se strimba rau de tot!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZICI MAI 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Eu cu Dimitrie am mare noroc. Mananca tot. Piureul de fructe ii place la nebunie, mai ales daca e cu branzica. Am incercat sa ii dau mar cu morcov, insa morcovul e mult mai aspru si nu ii place, ca drept urmare pe acesta i-l dau sub forma de suc. Ii dau o lingurita iar dupa ce o termina scoate limbuta si eu trbuie sa ii pun pe limbuta, o baga in gurita si suge mancarica. Parca e o tavita limbuta lui:) Piureul de legume e preferatul lui, daca nu sunt pe faza sa ii pun imediat pe limbuta atunci cand el o scoate incepe sa planga, cum ii pun si incepe sa inghita geme de placere. La inceput scuipa tot, nu era invatat cu lingurita, eu ii dadeam tot cu biberonul. Cea care l-a invatat practic sa manance cu lingurita a fost doica. Ea mi-a aratat cum sa fac. Asa ca din punctul asta de vedere nu ma plang, am un copil foarte vesel, foarte bine dezvoltat, frumos bine proportionat, nu are nici un defect si mancacios.

Nu in ultimul rand:
La multi ani, Anutza! Sa cresti mare si sanatoasa!

Aura si samburelu' Dimitrie
Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Pana sa citesc scutecul asta sa scriu si eu 2 vorbe.

-ne-am ratat plimbarea deoarece a inceput sa ploua
- ne-am plimbat azi pe la spital pt ca ii curge un pic un ochisor si a mai avut probl. asta cand avea o luna
-apoi am fost in carrfour
-ma apuca groaza cand vad cate probleme ridica diversificarea asta

N-am mai citit nimik de Lordra!Voi ati mai vorbit cu ea?

Aoleu Silvia ce nasol ca e bebicul bolnav!
Mi-a facut si mie 39,2 dupa vaccin de imi tremurau mainile si m-am speriat - of, of , mai, mai !Da' i-a trecut intr-o ora!Si se uita la mine cu ochisorii aprinsi de febra, rosu la fata, moale si apatic de imi venea sa mor!( cred ca si voi ati avut aceleasi simptome!)



Ile si bb Victor - 22 dec
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ripley si Mariailin LA MULTI ANI !!! Sa va traiasca printesele !!!




Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
Poze Paste
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

m-a apucat si pe mine nebunia asta cu e-urile; am descoperit ca producatorii s-au desteptat si s-au smecherit; adica nu mai vezi pe nici un produs E-xxx, ci denumirea stiintifica - glutamat de ma-sa-mare.
cum ii deosebim frate ?

Mergi la inceput