Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Madutza- cum se reactioneze, bandita? S-a lins pe botic de placere! Si l-a hapait tot pe nerasuflate!

Alinush- cand o sa va diversificati nu o sa mai aveti probleme cu kk-urile. La noi s-au inmultit prea tare chiar! Si inainte eram la 1 pe zi. Deci ramane loc pentru tropaiala pe sub plapuma. Numa' ca paturica mea e cam scurta! Amu cercetam sacii de dormit pe ggogle!Biberunul cu lapte il dai imediat, fara pauza. Io asa stiu si asa fac.

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

quote:
Originally posted by Noki_Lara

Madutza- cum se reactioneze, bandita? S-a lins pe botic de placere! Si l-a hapait tot pe nerasuflate!

Alinush- cand o sa va diversificati nu o sa mai aveti probleme cu kk-urile. La noi s-au inmultit prea tare chiar! Si inainte eram la 1 pe zi. Deci ramane loc pentru tropaiala pe sub plapuma. Numa' ca paturica mea e cam scurta! Amu cercetam sacii de dormit pe ggogle!Biberunul cu lapte il dai imediat, fara pauza. Io asa stiu si asa fac.

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah



Noki ,merci de raspuns !Mai zi-mi si mie la cite luni i-ai dat si ce cantitate in prima zi..,Pupici!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZICI MAI 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Si Ana a papat din toate fructele de la hipp. Preferatele sunt clar afinele.
Declar ca am cumparat ieri 15 borcanase. Dati cu rosii!!!!

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

LA MULTI ANI ,RIPLEY!Sa-ti traiasca Anutzachele si sa fie sanatoasa!
Am intreba-o si pe Noki dar as vrea sa-mi spui si tu ,la cate luni i-ai dat prima oara si in ce cantitate ...Nici eu nu eram de acord cu borcanasele dar vazind ca nu-mi accepta nimic facut in casa ,incerc si cu astea ,macar sa le vrea ca am sa-i dau un timp pina se da pe brazda !

merci!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZICI MAI 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Madutza- noi am iceput pe la 5 luni si jumate, ca am mers de Paste la Bistrita si i-am dat pe drum. Direct jumatate de borcanas. Atata a vrut, atata a papat. Fara teste in prealabil.

Delia- ce rosii, nene, ca io sunt fana? Parerea MEA e ca nu au ce sa aiba rau. Daca companii de prin 1855, Nestle si Hipp, in strainatate, unde se face atata tam-tam pe chestii super naturiste si alaptat pana la adanci batraneti le fabica, io una am incredere. Altfel le-ar sari toate organizatiile de protectia copilului, pediatrii, chestii in cap. La mine insa, din pacate, no way de ziua si borcanasul, ca nu rezist financiar.

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

Ripley, ce sa mai faci dom'ne si cu rosiile daca deja ai luat 15 borcanase de fructe ?!? felicitari pt primu juma' de an !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Noki ,ma incurajezi ,thanks !Mai spune-mi ,inainte de Paste deja incepuseti diversificarea nu?Cam ce papa ?

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZICI MAI 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

ma, la andrei a fost diversificare cu borcanas intreg... eram tot asa, disperata ca nu voia nimic, de fapt copilu nu prea stia sa inghita... si am avut un borcanas hipp, cu multe fructe, ananasul si piersica se simteau cel mai bine. l-a mancat tot, si inghitea de parca stia de-o viata miscarea cu limba. si noki, tot din motive financiare, a invatat pana la urma si cum e cu piureul facut de mami. dar macar cu ajutorul a 3-4 borcanase a invatat sa inghita.

sincer io chestia cu "linguritele" treptate n-am aplicat-o decat la suc si la ou, cu sferturi. in rest a fost masa intreaga cu papa noua. mai ales daca era borcanas.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Eu am inceput la 5 luni. Cu morcov si mar, apoi pere williams, si caise, apoi piure de legume, etc. Banane si mere si lamaie, portocala etc i le pasez eu din fructe natural si pun 1 masura de cereale humana cu banane la fructe, 1 de orez de la milupa la legume.
Supica o refuza cu obstinatie, desi jur ca e buna-buna. DAa vad ca incet incepe sa guste legumele si sa le pape, mai cu lingurita-avion si alte giumbuslucuri da' le haleste. Oricum, mancarea anei e destul de groasa ca si consistenta, adica nu-i dau zeama chioara sau pasta moale ci incet vreau sa trec la carnita bucatele, sa nu fie asa pasata.
Multumim de urari. Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Asa, si de acord cu Cristina, dc stai cu 1 lingurita pe zi innebunesti. Direct juma de borcanel, mai ales ca cele de la hipp sunt majoritatea pt copii cu tendinte alergice. Desi culmea logicii: afinele sunt alergene dupa multi, au si samburei, sunt si de padure si totusi la hipp sunt bune, asa ca nu-mi privez copilul de nimic si pana acum n-am avut probleme cu nici un aliment.
Sa nu uit: Ana doarme in saculet din prima noapte. Si asa nu am griji. Ziua cand adoarme o acopar cu o paturica de bumbac 100%, mai o mozoleste ea dar nu-mi fac griji ca se sufoca, pt ca v-am povestiti patania de acum vreo luna cand era cu ea infasurata in jurul capului de 3 ori.... si nu a ptati nimic. E drept ca o bag putin pe sub lateralele copilei, asa ca n-o poate trage fte usor. Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput