Smecherashi de iulie-august 2004 (180)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

sara buna.. io-te la ele se slabeste in grup aici:)...vin si eu..apa pot sa beau,abdomene nu simt ca au efect ca nu fac destule probabil in schimb fac Tae Bo dimineata..numai cu ala transpir :)
Olivia, rochia mi-am luat de ceva timp...e neagra simpla si sexy:)o sa pun pozici..inca nu am poseta si nici idei de cum imi prind parul ...ca bijuterii -argint sau aur alb- si numai cercei deoarece genul ala de decolteu nu are nevoie de altceva.In alta ordine de idei, o declar pe Olivia cea mai tare pana acum din categoria lasat bebel acasa.Am senzatia ca esti asa de puternica ca ii consolezi si pe bunici cand se panicheaza:) Eu sunt opusul tau!:)
hai ca va pupic ca mi se inchid ochii....dupa petrecere o saptamana imi ia sa imi revin...
...iar celor car em-au felicitat le multumesc, insa eu sunt in elementul meu la organizat petreceri...asta nu e prima,...prima a fost in facultate cu bani putini de tot si inspiratie multa multa.....dehja dorm pe mine...pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, cuscra draga,
sa fii sanatoasa, fericita si iubita, ca de norocoasa stiu ca esti
la ce nora ai



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Salut si de la noi! V-am citit si ieri dar nu m-a lasat diktatoru' sa va scriu! Cum ma vede la calculator, il apuca bazdacii! Si acum tipa "mamiiiii"dar eu insist.

Felicitari fetelor capabile de diete, eu ce sa spun, am 55 kg la 1,62 m si trebuie sa dau jos macar 3 kg dar nu cu dieta pentru ca, asa cum ziceti si voi, slabesc aiurea, in primul rand la fata si la picioare.Ma mai chinui cu gimnastica cand imi aduc aminte si...cam atat.

In rest, sunt in continuare amarata, suntem bolnavi toti in casa, Matei a ramas cu o tuse rebela dupa raceala, eu am gatul praf si cred ca-i transmit si lui, sotul meu are o criza de spate de urla de trei zile si nu vrea sa mearga la doctor.

Va doresc o zi minunata si poate vine si la noi caldura ca M-AM SATURAT!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata frumoaselor!
laura, felicitarile mele pentru surpriza, asa ecva numa-n filme am vazut
anca, raportez 60,5 kg, aseara m-am cintarit, deci dupa 8 zile de dieta cu niscaiva abateri in we, am dat jos numa` un chil jumate, ori cintaru` i defect ori io da` e bun si atit, de-as trece de 60, ma mai marit o data
sa va spui de belita, ca n-am mai apucat de celelalte probleme, are o saptamina de cind refuza mincarea pasata, ha, s-o vedeti cum meseteca la pieptu` de pui, duce carnea de pe o masea pe alta, pina transpira da` nu se lasa. in schimb, nu are rabdare sa stea sa manince, ia citeva guri si gata, drept urmare programul de masa se duse drequ`... in rest e bine merci, si mai am o surpriza, da` mai spre seara, cind ajung acasa
edit, in we vreau s-o duc la mamica da` mai inainte as duce-o la un control pediatric de rutina si ce vroiam s aintreb, ce analize sa-i fac?
edit la edit, am vb cu dr mi-a zis ca nu-i nevoie de analize daca cupilu` e sanatos, la 18 avem programare

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza eu is oleaca ametitade la niste crenvusti din piept de pui de la cristim ne-am procopsit toata familia,Maria si tati s-au deranjat super rau la burtica,iar eu am avut toata noaptea concert la baie,asa ca nu am dormit si nici n-am mancat de aseara!
Laura felicitari pentru organizare,esti tare!!
Liliana sa nu te lasi,tunde copilul dar nu cheala!!!A mea imi aduce clamutze si elastice sa-i fac coditze,intr-o seara am ajuns la 10,arata ca un martian.
Olivia i-am mai facut si anult trecut o hemograma si i-a luat din degetzel,si a iesit totul ok,ma gandeam acum ca se apropie de 2 ani sa-i mai repet analiza.Luca pare in elementul lui in poze,sa-l pupe soacra ca frumusel mai este!!!!
Anca iti tinem pumnii sa ajungi la 58 kg!!
La multi ani Ina!!!Multa sanatate,fericire si iubire!!!
o zi buna

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Neatza neatza!
Ina La multi ani!! sa traiesti sa infloresti si sa ai parte numai de bucurii in viata!
Laura ce frumoasa petrecere, bravo! super surpriza. vrem sa vedem rochiaaaaaa!!!
Olivia frumoase pozele. Luca pare a se distra bine...donsoara e viitoare cumnata? :)
Liliana AMR3? uraaaaaa!!!
Robi sanatate multa tuturor!
Dana pls spune-ne ce au facut azi la medic, da? asteptam cu nerabdare vesti de la tine.
Mittzu te inteleg perfect.....mai bine un pic de relaxare decat sa alergi non stop dupa un duracell.
fug la treaba.....o zi suuuper tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata!
In primul rind LA MULTI ANI pentru Ina - sa fii fericita, sanatoasa si sa te bucuri de toate cele din jurul tau!

Eu sunt tare suparata - aseara, cind sa iesim afara, in fata liftului, Stefan s-a impiedicat si a cazut rau de tot, s-a julit pe nas si buze. Eu prima oara nu mi-am dat seama cit de nasol a cazut - plingea rau de tot, cum nu-mi amintesc sa mai fi plins si cind l-am ridicat de jos mi s-au inmuiat picioarele: era plin de singe pe buze, in gura, pe nas... Nici nu stiu cum am nimerit usa inapoi, el urla de se auzea in tot blocul - l-am tamponat putin cu rivanol si am stat ceva sa ma linistesc si eu si el... Nu va zic cum arata acum - zici ca a facut razboiul... imi era asa o mila de el aseara... Nu va mai zic ce mi-a spus taica-su, ca nu sunt atenta, cum e posibil sa cada linga mine, samd...in fine, nu a fost una din zilele mele bune...

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Poze nou-noutze
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

Neata si de la noi,
Leeoo, pupici pe nasuc si guritaz busita a lui Stefan....pana se insoara ii trece.....te inteleg perfect cum e, yo aseara am bufnit in plans de spaima cand am vazut-o pe Anne cum cade si erau mult prea departe de ea ca s-o prind. A cazut cu capul in latura unui bar din casa si am crezut ca acolo ramane dar noroc mare ca nu a patit nimik.
Eu ma pierd cu firea la fazele astea.....si ma apuca tremuratu' in loc sa fug la copil bufnesc in plans.....mi-e frica de ce as putea sa vad cand ajung acolo.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

IRINA Sa fi sanatoasa, iubita, fericita si sa te bucuri de familia ta! LA MULTI ANI!

Of, ultimul canin cred ca ne face probleme, tare maraita a fost azi noapte Stefi si mi se pare ca si raceste un pic, asa ca i-am dat panadol azi noapte si inca o doza de dimineata. In rest este bine, vesela, chiar daca a plouat noi am iesit afara, are o pelerina de ploaie super, numai incaltari in ton cu vremea ne mai trebuie. S-a cam udat la picioare (de, ea nu stie sa ocoleasca baltile) si cred ca din acest motiv a cam stranutat ieri.

L-am vazut pe Luca, pararea mea este ca se adapteaza foarte bine. Pupici, mai ales pentru mami!
Laura, super surpriza, asteptam si poze.
Anca si Carmen, felicitari pentru vointa.
Carmen, cat o lasi pe Ilinca la bunici?
Gabi, of, multi pupici lui Stefan. Asta este, nu ai ce face, nu esti tu de vina, ceasul rau. Are dreptate Kamy, pana se insoara ii trece.
Ioana si Roberta, se pare ca si la noi sunt probleme, insanatosire grabnica si multi pupici la pitici.

Mai nou Stefi nu mai vrea sa manance in scaunul ei, sta frumos la masa pe scaun normal si vrea sa manance singura. In general reuseste, mai greu este la bors/supa si distractia incepe cand se satura si incepe joaca.

O zi buna va doresc, la noi se indrepta vremea, cica vom avea o saptamana si un week-end cu soare si temperaturi de peste 20 de grade.



Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

daca nu-s probleme, va sta destul, probabil toata vara... asa cald ai auzit c-o sa fie? ca io stiam contrariul, ca ploua si e frig, bleahhh, vreau soare sa ma imbrac cu haine subtiri

quote:
Originally posted by amironeanu

Carmen, cat o lasi pe Ilinca la bunici?
bors/supa si distractia incepe cand se satura si incepe joaca.

O zi buna va doresc, la noi se indrepta vremea, cica vom avea o saptamana si un week-end cu soare si temperaturi de peste 20 de grade.



Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput