Deserturile Nataliei (9)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Am pus cu trei patratele mai mult decat in reteta
Cred ca e alta cauza. Tava mea e putin mai mica, aprox 20X25cm si probabil de asta a iesit si mai inalta si mai "ciocolatie"


bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)
Poze


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Natalia, mi-am notat reteta ta de praji cu cioco si bezea, suna foarte bine si arata minunat, cu prima ocazie o fac!
Duminica am avut la ziua piticei tortul castel, facut din Brownies Cappuccino si cu niste turnulete din tort de nuca si cornete cu inghetata...Il puteti vedea aici , ultima poza...


Laura si bebitele: Bianca (7 ani) si Ramona (4 ani)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Natalia, desi eu sunt cam in urma cu propunerile tale in materie de deserturi, pentru care din nou iti multumesc, iata romburile mele cu fulgi de cocos si aici chiar e delicioasa, Maria care e pretentioasa, a savurat-o. as fi vrut sa te intreb daca se poate pastra congelata.

Gratiela, Mariei si a lui Stefan
www.babiesonline.com/babies/m/mariaalexandra" target="_blank">Pagina Mariei
Pozute noute
Mariuca poznasa
"Dragostea este indelung rabdatoare; dragostea este binevoitoare; dragostea nu vrajmaseste, nu se lauda, nu se trufeste." I Corinteni, 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Laura, ce tort splendid e castelul tau! Iar ideea de turnulete din cornete cu inghetata e super tare!

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Strumfi, prajitura ta a iesit asa de frumusica, incredibil de ingrijita dintr-a mea curgea cocosul intr-o veselie, pe cind a ta pare mai inchegata. Imi pare bine ca i-a fost pe plac micii pretentioase. Cred ca se poate congela fara probleme, eu as face-o.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Nati, multumesc. chiar am avut emotii, pt ca, avand o tava mai mare (30/30), am marit cantitatile cu inca jumatate, iar compozitia pt deasupra era cam fluida caci am pus cocos doar cat am avut in casa, dar se pare ca a fost aproape de cantitatea necesara.
dar de ce incredibil? ca nu i-am facut nimic in afara de copt si taiat
e bine ca se poate pastra, o sa incerc, caci timpul meu e cam limitat din motive obiective de strumfi

toate cele bune,

Gratiela, Mariei si a lui Stefan
www.babiesonline.com/babies/m/mariaalexandra" target="_blank">Pagina Mariei
Pozute noute
Mariuca poznasa
"Dragostea este indelung rabdatoare; dragostea este binevoitoare; dragostea nu vrajmaseste, nu se lauda, nu se trufeste." I Corinteni, 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Strumfi, bucatile tale de prajitura arata f. ingrijit taiate, de aceea m-am mirat, ca la mine ies mai "rufoase" nu stiu cum

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Laura,super tortul castel!
Si eu vreau sa fac un castel,si tot cu turnulete din cornete de inghetata,am salvat cateva poze de pe internet,dar mai am de asteptat pana la anul,la aniversarea Catalinei...

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Nati ,azi am facut prajitura cu ciocolata si bezea si mi-a placut mult.N-am avut ciocolata si am pus nutella ,n-aveam rabdare s-o incerc.Am pus poza aici.
Saptamana trecuta am facut din aluatul de clatite waffles (nu stiu cum le zice in romana),poza e aici.Le-am pus si stafide si au iesit gustoase.
Mersi mult si pupici.

Alina si printesa Deanna 09.09.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina, ce pofta mi-ai facut cu pozele interesanta ideea cu nutella, deloc de neglijat in absenta ciocolatei.
Waffles se numesc vafe in romana. Cum au iesit ale tale, mai moi sau mai crocante? Ma bate gindul sa-mi cumpar si eu o forma de vafe.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput