Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (53)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Lavi, tu stai cu borcanasele pe birou si copiezi etichetele la pc??? da' stiu ca ai rabdare, nu gluma! Unii dintre noi (vezi barbatul meu personal) nu le citesc nici la magazin cand cumpara, darmite sa le mai si scrie!!! Al meu vede acasa ce a cumparat! Glumesc, pentru copil inca nu a facut asta... A citit ca scria 4+ luni!!!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

of, ce ti-e si cu eurile astea...

ar trebui sa creez un subiect la "asteptand un ingeras". musai inainte de a face un bb sa pui pe picioare o afacere personala, o ferma ecologica, neaparat!! ca sa ai hrana de calitate, testata de tine si neimbogatita cu nimic. absolut obligatoriu pentru un copil sanatos. sa fie si in varf de munte, sa fie aerul curat, cu indicatori pt nivelul de poluare, si panouri pt radiatiile ce trec prin gaura din stratul de ozon...
din ce stiu, eurile toxice si sintetice is la 100+, pana la 300... 330, acid citric... hmmm.. biata lamaie, devine toxica... aaa, ba nu, e toxica, ca e tratata pe vapor.
zau ca m-as hrani cu aer. da' nu merge, ca-i poluat... as incerca cu iarba verde... da' si asta e cu probleme... as creste ceva in ghiveci... da' apa cu care as uda e de la robinet, cu clor mult si alte cele...

in concluzie, io iau viata mai usor... pentru ca idealul nu poate fi atins!! oricat ne-am stradui, asta e lumea in care traim. nu-i dau la copil salam, nici peste in saramura, dar la cata sare//zahar e in borcanelele alea... io zic ca se poate, fara sa se intample o tragedie.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Da, mai Gandac, le-am adus din camara la PC sa le scriu! Asta oferta speciala pt Anda ca si ea mi-a scris odata ingredientele la sosul pt creveti!

Si nu rad, ca si eu sunt topita dupa ai mei!



Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neatza fetelor!
Ieri am cam tras chiulul ca am fost cu gashca la terasa pe la ora 14 si am ramas pana pe la 19, copilul cuminte, papat la aer liber, toate bune. Venit acasa, facut baie la ora 22 si dormit lemn pana azi dimineata la ora 8.30.
Vad ca tot ingrosati randurile "cazaciosilor" de prin diferite locuri, noi inca suntem bine inca, sper sa nici n-o patim. Eu o pun in mijlocul patului cu perne de jur imprejur, deocamdata e bine. dar o tin sub urmarire.
Dordia fellicitari ptr Stefanelul tarator si vorbitor . Eu cereale ii dau Mirunei cate 3 lingurite in piureul de fructe. Adica in 40 ml de apa pun cam 2 linguri de cereale si ies cam cat ti-am zis. Asta la Milupa, cele de la Bebelac nu stiu ce cantitati se pun.
Feli sper ca e bine Ilinca da?
Lavi eu sunt dependenta de borcanasele de la Hipp ( cele de piersici mai ales), dupa cum v-am spus fimea a facut o fixatie. Am mai avut si de pere williams, caise ( asta are zahar) si mere cu afine. Toate sunt ok, adica fara conservanti si alte prostii.
Anda bine ai mai revenit cu vesti. Cum se descurca bona? Banuiesc ca bine ca vad ca nu te mai plangi. Pupici la poet
Meems si noi o pupam de Rianna si iti trimitem si tie o
Cam atata deocamdata, acu fug pana la Titan sa ma aprovizionez cu fructe si.....bineinteles Hipp de PIERSICI
Va pup si sper sa revin cu vesti bune dupa amiaza, urmeaza marea incercare cu piureul de legume.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 4 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cristina acu' am citit ce ai scris. Total de acord, incercam sa ne mentinem in limitele decentei, oricum nu avem de ales.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 4 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

[quote]Originally posted by madau

Cristina acu' am citit ce ai scris. Total de acord, incercam sa ne mentinem in limitele decentei, oricum nu avem de ales.

looooooooooooooool,mada!
ba da,avem de ales:nestle-uri,in loc de hipp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cristina, din cate stiu eu: aia cu 100+ sunt colorantii. Prima cifra de la substanta da categoria: unii sunt colorantii, altii conservantii, stabilizatorii, agentii de ingrosare, etc. Despre acidul citric, unii spun ca ar fi daunator, altii ca nu. Eu prefer sa nu-i dau. E o chestie de optiune personala.

Cu ferma ecologica si stratul de ozon - ne ferim care cum putem si de ce putem. De acord ca nu ne putem feri de absolut orice, dar unele lucruri le putem evita.

Madau Miruna e tare de tot cu piersicile de la Hipp!
Joy felicitari pt scaun!

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Cristina! M-ai convins! O sa iau masina pe motorina!
N-are nici o legatura cu ce ai scris tu, in afara de faptul ca sora-mea zicea ieri sa ne luam masina pe benzina, ca gazele emanate de cele pe motorina sunt cancerigene si sa nu contribuim la poluare!!! O sa-i citesc postarea ta, ca tare mi-a picat bine si la indemana! La cata poluare e in aerul si mancarea noastra, ne mai facem probleme pentru 0,1 la mie, in plus...???
Bravo!
P.S. Daca tot te-ai apucat de scoala de soferi, te-ai putea apuca si de Drept, ca poate asa te reprofilezi banos si in acord cu veleitatile avocatesti!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Silvia si Madau si Cristina si eu o sa-i dau borcanele cand plec de acasa ca am de ales tot intre Nesle si Hipp, asta e. Dar o sa aleg din cele fara zahar.

Da' acasa pe moment sunt fericita ca au aparut morcovii noi in piata.

Gandacel eu daca pe ala 0.1 la mie il pot evita fara efort prea mare, il evit.

Fiecare cu teoriile lui, precum spuneam.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Despre borcanase - silenzio stampa - ca e tardiva polemica. Unele dau, altele scriu despre ele. Majoritatea are deja o parere formata, nu mai umplu paginile cu problema asta, ca mai sunt altele (dupa cum am vazut azi dimineata din pacate. Timpul va alege!

Madau multumim, noi se pare ca suntem bine, dar a fost o sperietura pe cinste!

Ieri am facut supa la oala sub presiune si a iesit super!

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput