Dr. Tutunaru (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_stancescu spune:

buna dimineata tuturor. Eu am urmt tratament pt placenta jos inserata. Am luat gynipral, scobutil si no-spa (cate 2 pe zi, timp de vreo luna si jumatate. Si acum este ok. Nu trebuie sa faci nici un pic de efort. Pe mine acum ma streseaza ca retin apa. Beau o gramada de apa si ma duc de 2 ori la toaleta. Si ma umflu. Dar se pare ca asta este...sper ca pana la sfarsit sa nu ajung...
Pupici
Andreea 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Intrebare pentru fetele care au nascut natural cu epidurala...

Voi v-ati cumparat trusa epidurala dinainte?? Este o marca anume??

Il voi intreba si pe dr. T dar pana ajung la control, ma interesa subiectul...

Cat despre eco 3D la Diagnosis cu Iosup, nu se poate. Chiar am sunat adineauri, si mi s-a spus ca el face acolo doar 2D. Singurul loc unde Iosup face 3D este la CMU de la Arcul de Triumf. Insa partea proasta e ca iti faci programarea cu o luna inainte.


Steluta 33s+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna seara.Cind mi-a vazut Tutunaru eco de 20 sapt nu a zis nimic de placenta joasa chiar l-am intrebat si a zis ca sa asteptam.Nu parea ingrijorat.Acum nu stiu cit de joasa este.Luni ma duc la el sa vad ce spune. Nu e cam tirziu sa fac tratament sa se ridice chiar daca am inteles ca se ridica pina in 28 sapt.

Cit despre eco 2D nu a zis nimic. Mai urmeaza vreo eco din asta 2 sau 3D dupa 24 sapt sau facem numai la el.Din ce am inteles de la alta pacienta care a nascut cu el alta nu i s-a mai dat de facut decit la el.Nu mai inteleg nimic . Este de ajuns asta 2 D sau cum, ca altele fac in toate "dimensiunile"

Pupici..
Monica 23 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by Monique_new
Cit despre eco 2D nu a zis nimic. Mai urmeaza vreo eco din asta 2 sau 3D dupa 24 sapt sau facem numai la el.Din ce am inteles de la alta pacienta care a nascut cu el alta nu i s-a mai dat de facut decit la el.Nu mai inteleg nimic . Este de ajuns asta 2 D sau cum, ca altele fac in toate "dimensiunile"



In mod normal ajungi la Iosup doar pentru 2 ecografii, la 14 si 20 saptamani. Eu m-am dus la 24s pentru eco, deoarece dr. T nu era in tara si ma simteam cam rau. Iar acum as vrea sa mai merg o data la Iosup pentru o ecografie mai amanuntita (pt col, IR-uri, masuratori). Dar aceasta este optiunea mea.

Sarcina usoara in continuare!!

Steluta 33s+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Monique, pe mine dupa 20 saptamani nu m-a trimis sa mai fac alta eco. Am inteles ca te trimite numai daca este ceva in neregula. Insa, eu am mai fost in Pitesti si am mai facut o eco 3D, pentru linistea mea si inca una la Iosup la 32s

Monica 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Monnica merci..o sa si il sun.

Steluta, eu trusa am luat-o atunci din spital.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Fetelor, am inteles ca dr. T are programari si vineri acum. Chiar avea ceva locuri libere. Deci cine e interesat, poate suna!

Trusa epidurala se gaseste la farmacia de la spital???

Steluta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


salut fetele!

are cineva idee de vreo garda in zilele urmatoare?

e musai sa ajung saptamana viitoare, n-as vrea sa mai aman nici o zi...dar mi-ar conveni sa aibe muuult timp la dispozitie, si sa fie in spital

numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:


Madau, ti-am trimis un email, nu stiu daca l-ai primit.
Te mai intreb si eu ceva: te-a durut cand ti-a desfacut cerclajul?
Pe 29 mai ma interneaza sa imi desfaca cerclajul si sa nasc. A zis ca pana pe 1 iunie nasc. Nu stiu pe ce s-a bazat cand a zis asa dar imi este tare frica ca pe 1 pleaca din tara.

Despre garzi, nu stiu nimic. Aveam o programare la cabinet pe 26 mai pe care trebuie sa o anulez.

Monica 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Apropo, stie cineva programul plecarilor dr. T in luna iunie??? Voi intra in ultima luna de sarcina, si chiar nu am idee cat timp sau daca va fi plecat...



Steluta 34s+.

Mergi la inceput