Dr. Tutunaru (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Acum am doua probleme????
1. Daca exista vre-un grafic cu cite grame tb sa aibe bb, pe saptamani cumva
2. Placenta joasa....ca sa fac sa se ridice



Monica 23 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

monique, uite aici niste site-uri de calcule:
http://www.ivfer.com/pg_calc.htm
http://www.babycenter.com/general/fetaldevelopement/pregnancy/1290794.html
http://babymed.com/pregnancy-tools/calendar/calendar.asp

Eliza 25+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Monique ti-am trimis eu un mail cu cresterea lui bebe. Pupici

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 4 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Si eu am avut IR-ul prin cordonul ombilical mare la 14 saptamani. Nu mi-a dat un tratament special, mi-a zis sa stau linistita ca scade avand in vedere ca bebe era in grafic. A avut dreptate la eco de 20 sapt scazuse.
Eu am o alta problema: bebe are rinichii mariti. A mai avut cineva problema asta?
Stiti cumva cu cat timp inainte se pierde dopul gelations?

Magda, nastere usoara si asteptam vesti!
Va pup

Monica 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

quote:
Originally posted by tanima_i2002

Am si eu doua intrebari:
Prima ar fi legata de IR-uri. La eco morfologica vineri am avut valori foarte mari, dar este foarte pobabil sa fie si din cauza ca eram obosita de la drum. Dr T m-a chemat luni la cabinet, dar sincera sa fiu nu ma simt in stare sa fac un drum la Bucuresti asa de curand. Sa ma odihnesc un pic sau e indeajuns de grav incat nu mai suporta amanare?
Ar trebui sa ma duc saptamana asta si pentru concediu medical pe joi-vineri, deci e foarte obositor. Sa stau pana atunci sau sa ma duc luni?
A doua problema a mea este legata de concediul medical.Magg, spune-mi si mie cum ai procedat. Trebuie sa iau ceva de la spital (o adeverinta banuiesc) cu care merg unde? Si mai ales comisia la care trebuie sa merg trebuie sa fie din Bucuresti unde merg la spital sau din Pitesti unde stau? Cam care ar fi pasii?
Multumesc.
Tanima 15+



Si eu am avut valori mari la Ir si dr T mi-a dat pregnyl, dupa a 3-a injectie revenisera la normal.Eu m-as duce la consult in locul tau.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Dr T e in tara ,e de gasit? Trebuie sa ajung la el sapt viitoare,daca nu asta.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

madauMerci pt mailBebelina se incadreaza in standarde cu toate ca eu nu am burtica f mare.Mai ramane pb cu placenta joasa care ma ingrijoreaza.tutunaru nu pare ingrijorat dupa eco la 20 sapt chiar nu mi-a spus nimic.dar se pare ca in 3 sapt tot nu s-a ridicat deloc. Acum nu stiu cit so ridica si cind.Am inteles ca pina in 28 de sapt se ridica daca nu e caz de cezariana.O sa mai vb luni cind ma duc la consult la cabinet.Nu cezariana ar fi pb ci bb sa fie bine acolo si sa stea pina la termen.

Cele care ati avut placenta joas inserata sau cam asa ceva ati urmat vre-un tratament sau "cum ne-o fi norocul"ca eu sint cam ingrijorata.

Monica 23 sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Eco de la Iospu sint 2D sau 3D?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Anis, eu stiu ca este plecat pe 10,11,12 mai si apoi pe 17 si 18 mai. Deci ai putine solutii dar, de ce nu il suni?

Monica 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:


Eco la Iosup la Centrul Medical Unirea sunt 2D iar la Diagnosis, 3D.

Monica 35+

Mergi la inceput