Dr. Tutunaru (13)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Monica, da-mi si mie un PM cu preturile, te rog, daca le stii si pe cele de la cezariana e si mai bine.

Felicitari pt nastere sa-ti traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

monica,please,acelasi lucru te rog si eu,ca si lili si dariana,tot pe PM,dar pt nastere naturala.multi.

lordra,de la mine pt tine.Esti o draguta,asa ziceam si eu,ca si pe cel mare,de 9 anisori l-am alaptat,dar auzisem ca-i nevoie si-n spital,dar si pt ceiut.
POZICI CU NOI
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_stro/my_photos[right]Gabitza 34+ cuDaria siAndrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Gata, sunt fericita posesoare a una bucata sterilet Mirena
A fost super ok, nu a durut decat putin, sper sa fie bine si in continuare. T mi s-a parut foarte bine dispus..so e de bine
Va pupicesc pe toate si aveti grija de voi

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

mada,felicitari!Sa-l stapanesti sanatoasa!Voi ce mai faceti?Mai ai putin sa-i dai Mirunei peste...


Gabitza34+ cu Daria siAndrei


http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_stro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

monica, ti-am citit povestea, foarte emotionanta, sa va traiasca flacaul!te rog, trimite-mi un pm cu scorurile si nr de tel al dr bogdan;
anasia 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apisica spune:

Monnica felicitari! si sa ai un bebe mancacios si sa creasca frumos si sanatos; multumim pentru recomandarile si explicatiile date.

Madau: si tie multumesc pentru lista de "componente" demne de luat la spital.Mai am o intrebare la tine: a fost alegerea ta sa-ti pui steriletul la multe luni de la nasterea Mirunei sau este obligatorie o perioada mai lunga de asteptare pana la "intrarea in posesie", din motive de refacere a organismului?

Aura
36+

Life is what happens to you while you're busy making other plans.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Apisica nu a fost alegerea mea, insa a trebuit sa termin cu alaptatul si sa am primul CM. Plus timp sa ajung la . Abia acum am reusit sa le pun cap la cap pe toate...de aia a durat atata.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

buna fetelor

sunt si eu o burtica mica a lui Tutunaru (7 saptamani). eu scriu la celalalt subiect dedicat doctorului nostru, dar cum aici sunt multe burtici, iar eu am nevoie de sfaturile voastre... am indraznit sa intru si sa va intreb: pot sa iau ceva medicamente pt greata asta care nu-mi da pace??? poate daca era numai o senzatie de greata mai faceam fata, dar de trei zile tot vars si imi este ffff rau. voi ce ati facut la inceput??? T recomanda ceva??? va rog mult daca ma puteti ajuta sa-mi raspundeti cat mai repede.

multumesc

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Nu stiu ce indica Tutunaru exact ptr greata. Cel mai bine suna-l pe el. Si eu l-am sunat ptr tot felul de intrebari care mai de care idioate ptr altii, dar ptr mine foarte importante, asa ca fa-ti curaj. Daca vomiti f tare probabil ca o sa te si interneze sa iti faca niste injectii ptr linistirea stomacului si a starii de greata. Nu e chiar indicat sa vomiti continuu ca bebe nu mai are cu ce sa se hraneasca, asa ca rezolva problema cumva.
tanima 21 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Buna seara fetelor! Spuneti-mi si mie va rog, in ce constau controalele de la 24 si respectiv 28 de saptamini, se mai fac ecografii, analize?
Eu merg pe 26 la control in saptamina 24 si as vrea sa stiu la ce sa ma astept.
Va pup si sanatate multa!

APoianschi

Mergi la inceput