Dr. Tutunaru (13)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna fetelor. Vreau si eu un PM cu preturile si numarul de telefon al lui Bogdan pls daca l-ati primit de la monica ca ea poate este ocupata cu bb.

Stie cineva ce recomanda tutunaru pt candida in sarcina ca m-am trezit acum la analizele de 28 sapt cu ea si am programarea abia pe 28 iunie

Monica 29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

AndraPGLa 24 de sapt iti face eco pe burtic. Iar la 28 de sapt banuiesc ca la fel plus ca iti cere un set de analize: culturi de col (streptococ B), analize de urina si de singe. Cam asa o sa-ti dea un biletel cu ce ai de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

fetelor stiti cumva daca T este in tara?

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Monique_new pentru candida recomanda tratament homeopatic din cate stiu eu sau lomexin ovule, mai bine il intrebi direct.
Marinar mie mi-a zis ca pe 19 nu o sa fie in tara, probabil se intoarce pe 21.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

quote:
Originally posted by mayaione

Monique_new pentru candida recomanda tratament homeopatic din cate stiu eu sau lomexin ovule, mai bine il intrebi direct.
Marinar mie mi-a zis ca pe 19 nu o sa fie in tara, probabil se intoarce pe 21.



multumesc mult
offf.... si eu ce fac pana atunci. de dimineata am mancat cativa covrigei sarati- ca sa nu iau magne b6 si acidul folic pe stomacul gol, dar iar vars tot. nu stiu ce sa mai fac... poate ar trebui sa nu mai mananc nimic.

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Monique, iti multumesc frumos pentru raspuns, sanatate multa si sa scapi cit de curind de problema cu candida.


APoianschi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Marinar incearca sa nu stai niciodata cu stomacul gol. Eu aveam intotdeauna la indemana o pungutza cu biscuitei sarati, sau paine prajita si rontaiam ceva cum ma trezeam din somn. Nu e o solutie buna ptr bebe sa stai nemancata. Mai bine suna-l pe T si intreaba ce si cum sa faci, ca nu e de glumit daca versi tot ce mananci.
Monique ptr candida stiam ceva de ceai de nalba, sau Lomexin. Dar suna-l sa fii sigura..nu risca cu tratamente dupa ureche.
Pupicei

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Si eu am vomitat si nu doar primele 3 luni ci toata sarcina. Intr-adevar primele 3 luni vomitam de cateva ori pe zi apoi mai rar, o data, de doua ori pe saptamana. Eu nu am luat nimic am cautat alimentele care nu imi provoacau greata rau. De exemplu aproape o luna am mancat margarina pe paine cu masline .

Tutunaru este plecat din tara in perioada 18-21.

Candida stiu eu ca se trateaza in ultima luna fiindca este periculoasa la nastere. Bebe poate face conjunctivita, deci nu cred ca este tarziu sa il suni pe T pe 21.

Va pup

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Multumesc o sa-l sun dupa 21 daca nu oricum pe 28 merg la control.
El raspunde pe site-ul lui ca candida nu afecteaza sarcina.

In principiu nu prea ma deranzeaja ca nu prea am nici secretie nici mincarimi . O sa-l intreb sa vad ce zice daca e cazul de pastile (ovule) sau ceva extern. Pina atunci incerc cu ceaiuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Continuarea www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78616" target="_blank">aici

Nicoleta si Alexia (21 aprilie 2005)

Mergi la inceput