Dr. Tutunaru (13)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

subiectul trecut zicea cineva de modificari, acum e marti si miercuri, de la 8 la 11.

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Buna!

Felicitari Monnica!!!

Andra iti multumim ca ne-ai spus despre doctor si ne bucuram ca e mai bine!

iar daca Monnica a nascut cu Bogdan, asta inseamna ca el a trecut de stadiul de rezident al doctorului, si daca l-a scolit Tutunaru e bine... de ce sa ne mai ingrijoram? important este ca, oricine ar fi in locul oricarui doctor, sa le pese de paciente si sa nu le lase in suferinta, doar pt ca nu sunt pacientele lor...

ce-mi crestea mie pipota cand eram la spital si iesea doctorul Tutunaru si ma lua de pe hol si intram unde aveam treaba...eco sau control, etc. asa... cand esti pacienta nimanui, esti putin confuza si e normal sa iti faci griji daca intr-un final se va ocupa si de tine cineva...

eu inca nu am bebe in burtica insa imi faceam griji de programul incarcat al doctorului, si mai ales de ziua aceea in care cred ca nici sa respire n-a avut timp

poate ca e mai bine totusi la cabinet, daca sarcina e ok...eu una cred ca m-as duce in primele si ultimele saptamani

hai ca m-am intins... poate fara rost...scuze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Multumesc,Cristina!Ce bine ar fi sa stii si care-i programul lui cu plecarile din iulie.Trebuie sa nasc atunci.Vreau cam multe,nu?

Gabitza34 fix cu Daria siAndrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna ziua la toata lumea. Bine ca dl.dr si-a revenit pt ca dupa aflarea reultatelor de 7 luni pe care mi le-a dat sa le fac trebuie sa ajung la el . Bine ca e ca inainte.

Felicitari Monicai si sa se bucure de bb. Asteptam sa ne povesteasca cum a nascut cu Bogdan.

Monica 27 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

lucians, eh, as vrea sa te pot ajuta, dar asta chiar nu stiu... zarisem ceva cum ca ar pleca in jur de 18 iunie, dar nu sunt sigura...

in schimb "bogdan", subiect atat de discutat, mai ceva ca doctorul... cand am nascut era in salon cu mine o mamica, pacienta unei "somitati" de prin elias care nu a avut chef de nascut duminica seara, si a lasat-o cu bogdan, ca era el de garda. in afara de injurat ca la usa cortului, nu prea avea nimic sa-i reproseze, era f multumita, cusatura ok, vindecata in cateva zile, ea si bb la fel de bine (si bb era prematur)... asa ca nu va mai alarmati, de izbeliste nu ramane nimeni. numai sa nu se apuce si bogdan de mers prin strainataturi

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


io nu inteleg de ce tre' sa injure, ca doar tutunaru nu foloseste limbaj din ala...porky

astia si-o iau in cap...se cred mai smecheri daca injura

...

hai pupici la burtici!

Lucians, cand am fost la spital, era o mamica acolo care cica stia ce program de plecari are doctorul, care ar fi in fiecare weekend, de vinerea pana ...si lunea e din nou la spital si tot asa...asta mi-a zis fata aia, acum nu stiu ce si cum, dar zicea ca dr isi cam cheama pacientele sa nasca in zilele in care el e la spital, de aia e si aglomerat...

numai bine, pana la urma in elias sunt numa doctori buni suntem in siguranta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetelor eu dupa cate stiti am cam stat cu Bogdan pe cap de dimineata si pana am nascut, dar nu l-am auzit injurand si nici urat n-a vorbit. Deci eu ma declar multumita de "prestatie", de cusut el m-a cusut si sunt ok, chiar T a zis ca a facut o treaba foarte buna, iar sotul nu s-a plans.
Cu plecarile nu sunt la curent, stiu doar ca urmatoarea va fi pe 17 iunie.
Va pupez pe toate

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Multumesc,Mariuca!Deci,ideea e sa vb cu bebelina mea sa nu vrea sa se nasca in weekend.Si dac-o vrea pana la urma,ce fac?Nasc cu Bogdan...Am inteles.De alti doftori nu vreau sa aud,chiar daca e vorba de Elias.Sunt trecuta prin asta.Am mai nascut o data acolo si n-am ce cuvinte de lauda sa aduc cuiva.Dimpotriva,am ramas cu gust amar.

Gabitza34+ cuDaria si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Buna!

Lucians, io is Gabriela de fel, Mariuca e fi-mea

da' noi sa fim sanatosi...ai vorbit cu dr. tutunaru? nasti cu el pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinush spune:


Dupa ce am citit mai bine o suta de pagini la adresa dr.Tutunaru pe (ma rog unele nu erau chiar despre el) am sunat si eu pt o programare.Stiam ca o sa vin in tara si am asteptat sa vin sa fac prima echo aici(in Olanda nu se face pana la 8 sapt oricum).
Asa ca ieri m-am instalat frumos la dansul pe scaun si am asteptat cumintica vreo 15 min pana am intrat.Mi-a lasat o impresie foarte buna si nu parea supiPlus ca bebe arata bine,avea 3,1 cm si era un mare fotbalist..nu a stat o secunda locului.
O sa mai stau in tara cateva luni sa termin niste acte care trebuisc pana vine bebe si sper sa raman cu aceeasi parere buna depre el pana la sf..desi nu o sa nasc cu el sunt sigura ca o sa am o groaza de intrebari


Adinush10+

Mergi la inceput