Dr. Tutunaru (13)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Buna!

of...ce sa zic... sunt tare dezumflata...nenica, nici cand am nascut n-am stat atat sa astept( de la 9,30 la 15), pt o amaraciune de sterilet...of, mai bine nu mai zic nimic, oricum nu-mi mai ajuta
cert e ca-s tare trista, cred ca n-am facut o miscare tocmai buna
acum, Dumnezeu cu mila, ce-o fi o fi de acum incolo!

ps. dr a avut multe nasteri de azi noapte intr-una, pe mine m-a "rezolvat" intr-un final...Bogdan...

asta e...trebuie sa ne imprietenim cu toata lumea prin spital

editez ca sa urez sanatate mamei doctorului, poate isi revine la starea lui de " glumet" cum spunea Cata mai sus.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Buna,Madalina!Ne-am cunoscut la spital,erai insarcinata si venisei la control cu sotul.Am si vorbit cu tine.Nu stiu daca ma mai ti minte.Eu pierdusem o sarcina cu 2 luni inainte si venisem la o monitorizare, la dr T.Imi spuneai ca-ti facusei multe analize inca dinainte sa ramai insarcinata.Te-am recunoscut din pozicile tale. Ai o fetita superba.SA-TI TRAIASCA!

Din fericire,am ramas din nou insarcinata,si chiar repede dupa acea pierdere...nici nu ma asteptam.Sunt deja in 33 sapt.
Daca vrei si tu sa vb m mult,iti dau ID-ul meu pe privat.Numai daca nu deranjez prea mult...Mi-ar face placere sa discutam,mai ales ca am avut placerea sa ne si cunoastem.Era anul trecut in iulie,daca nu ma-nsel.Te pupic!
Gabitza 33 sapt.cuDaria siAndrei de 9 anisori .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

S-ar putea sa aveti dreptate in ceea ce priveste indispozitia dr.Am fost pe 29 Mai,la cabinet, si la fel mi s-a parut si mie.Mai ales ca,mai nou,m-am ales cu o placenta mai matura decat ar fi trebuit sa fie,si pt care nu mi-a dat nici un tratament.Pt aceasta problema destul de serioasa,tb sa ma cheme mai des la control,nu peste alte 4 sapt.Cu asta nu te joci...L-am intrebat ce implica aceasta placenta mai matura decat trebuie si ce anume facem in continuare,la care mi-a raspuns ca "nimic".Mie mi-e frica,ca-n timpul acesta de alte 4 sapt, sa nu pateasca bebelina ceva.Chiar nu stiu ce sa fac.Sa ma mai duc,dar la spital ,pt monitorizari?S-o supara?Ce ma sfatuiti sa fac?Sunt tare

.Gabitza 33sapt cuDaria siAndrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Gabitza daca ai dubii sau intrebari suna-l neaparat. Indiferent daca e suparat sau bucuros, e normal sa te lamureasca, spune-i ca iti faci probleme. Nici nu-mi fac probleme ca nu o sa-ti explice ce si cum. Daca nu-l intrebi, nu are cum sa presupuna ce te roade
Pupici si ai un mesaj pe privat

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Astazi la ora 9.07 a nascut Monnica. De ce i-a fost frica nu a scapat: dr T nu era in tara si a nascut cu Bogdan. Totul a decurs bine se pare, deci tot raul spre bine. Nu am avut rabdare sa cer prea multe informatii ca eram prea emotionata si mi-era teama ca voi plange, iar ea de mine plangand la telefon nu cred ca avea chef. Dar sigur ne va da ea amanunte cand va veni acasa.
Tanima 19 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Monnica felicitari
Refacere grabnica, bebe mancacios si sanatos si va asteptam acasa cu povestiri si impresii.


Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

FELICITARI MONICA!!! SA-TI TRAIASCA BEBE ALEXANDRU!!!

Abia astept impresii despre cum a decurs nasterea cu Bogdan. E posibil sa ajung si eu pe mana lui, daca bebelina mea nu apare pana pe 18, cand pleaca iar dr. T din tara.



Steluta 37s+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

felicitari monica!!! & mami, sa-ti traiasca !

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Fetele care erau speriate ca T. este abatut si nu se mai implica ca de obicei, le pot spune sa stea linistite. Azi am fost la cabinet si zimbea ca intotdeauna, a vorbit foarte frumos cu mine si chiar m-a laudat pentru rezultatul analizelor, reproduc:"Sint beton"!
Ba chiar cu pacienta de dinaintea mea, a ris la greu si respectiva persoana a iesit cu zimbetul pe buze si foarte bine dispusa.
Marturisesc ca si eu m-am dus cu inima putin strinsa dupa ce am citit aici ca e trist, insa nu mai e cazul si m-am gindit sa va spun si voua ca pare OK ca intotdeauna.


APoianschi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Fetelor,va rog frumos,cele care cunoasteti programul de la spital al dr.T,as vrea sa mi-l spuneti si mie.Eu am fost numai la cabinet si pana data viitoare cand ma mai voi duce,as vrea sa-l vizitez la spital pt o problema,care nu cere amanare.Va multumesc!

Gabitza33+ cuDaria siAndrei

Mergi la inceput