Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Silvi mersi de raspuns. Cred ca l-am zapacit pe saracul cu laptele asta, am comis-o, de-aia cred ca-l doare burtica seara. ii dau sab simplex. sper sa-si revina cat mai repede.
Anasebe nu rezolvi nimic daca tai varfurile. eu le-am taiat si degeaba. tot e plin fiu-mio de par de-al meu si mor de ciuda.
Cata nu dispera, ai par bogat. lasa ca daca am terminat cu alaptatul poate nu ne mai pica. Am auzit ca si oasele isi revin, cam la 9 luni de la sarcina, tre sa se inchida incet.
Cu burta... m-ama apucat aseara de abdomene si ridicari de picioare cu saculeti de nisip. sa vedem cat m-o tine.

Fetele care aveti botezul maine, va doresc sa nu bociti prea mult in biserica, sa va bucurati de micul/mica crestina si sa va distrati la maxim!!!!

Marco doarme de la 8.30 cu capul in perna mea, tot merg si i-o trag de pe fata si iar isi baga nasul acolo. doamne ce-i place la caldurica.
Astept sa se trezeasca, ii dau suculet, papam la 12 si pe urma afara cu noi. merg sa-mi caut un treninig.ca am doar o pereche de blugi si multe fuste.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Vesti bune de la Toanca..sa-i traiasca crestinul Matei! Ana Bordea ce ii dai Dariei? Cu ce ai diversificat?

mamicuta de ciresica - Mai 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Toanca sa-ti traiasca micul crestin!!!
Ana bordea mersi de vesti.

Caut ca disperata vaccinul pt. bebe. pentact-hib nu se mai face, sper sa aduca Pentaximul, daca nu ajung la Ifravix sau cum ii zice.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ziceti merci ca puteti face abdomene. Cica la cezariana numai dupa 6 luni ai voie.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

multumiri ca m-ati primit cu bratele deschise...
giova sa stii ca infanrixul e bun..eu am facut la a mea la 2 luni si n-a avut deloc reactii adverse..febra sau altceva...l-am facut pe cel hexa iar la 4 luni il facem pe cel penta.
anasebe, ma crezi ca eu am facut la 2 luni abdomene...cu acordul doc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

In ceea ce priveste diversificarea, in primul rand la mine ar fi fost primul pas acceptarea biberonului, dar care a esuat lamentabil...Vrem numai san si gata. Nici macar ceai nu vrea... Asa ca am trecut la artileria grea: suc de mar, suc de morcovi, cereale Milubrei cu lapte, supa de legume zeama sau legumele mixate si facute o pasta subtire. Binenteles ca i-am introdus cate unul pe zi, cate lingurite accepta, tinut vreo 2-3 zile, sa se obisnuiasca cu gustul, si asa pe rand...asta era saptamana trecuta, iar saptamana asta alternativ... Ia cateva lingurite si apoi urla, iar cand in sfarsit ii dau san e cea mai fericita... Sunt fortata de imprejurari ca peste o saptamana incep serviciul...Dar pe Diana am alaptat-o exclusiv pana la 6 luni si apoi am inceput...

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album: http://pg.photos.yahoo.com/ph/anabordea/album?.dir=/60b0scd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Anymony Si nu ai avut probleme? Ha, pai o sa incerc si eu, dar la doctor nu mai am nici un chef sa ma duc acum.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Giova succes cu abdomenele..eu m-am facut putoare si nu am mai bagat exercitii..sper sa scapam de problema cu cazutul parului...si sa stii ca nu-l am bogat...mai mult pare! Acum parca vad ca si eu o sa bocesc in biserica! Succes la cumparaturi..la mine trainningul de la congelator e baza!La noi se gaseste Infanrix si-l facem marti..cica ala si cu Hexa de 6 luni inca nu se gaseste!Anemony si noi la fel cu vaccinul..tot asta la 2 luni!Ana Sebe multam fain!Nici la mine nu tine chestia cu taiatul virfurilor..se pare ca la radacina e problema ca se vede ca bulbul e f. mic..deci nu prea are firul cu ce sa se tina!Ana Bordea te cred ca nu vrea decit sin..cred ca ii e frica sa nu slabeasca vreun gram de la sucuri!

mamicuta de ciresica - Mai 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Asa e cu vaccinul asta, nu se gaseste.
Mai incerc la o alta farmacie, o pun pe mama in Alba sa caute, daca nu vb. cu pediatra sa vedem daca putem face Infarixul.
Anymony mersi de raspuns. uita-te pe lista de pe prima pag., vezi ce date iti lipsesc si spune-le sa fie complete.

Noi am papat morcovelul, acum ne jucam putin, pe urma papam formula si afara cu noi.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

anasebe...nu-i probl cu abdomenele dar sa o iei usor...
cum pot face sa imi fac si eu album s-o vedeti si voi pe bebica mea?
noi asteptam sa facem 3 luni si sa vedem poate incepem cu suculet de mar...deocamdata bem ceai Babycalm neindulcit cu nimic.si ne place...
inca mai este tzitza..dar pentru cit timp...
petrecere frumoasa celor ce-si boteaza bebeii simbata...a mea e botezata de Buna Vestire.. pe 25 martie...n-am vrut sa asteptam prea mult

Mergi la inceput