Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Silvi Nu pricep faza cu preotul si cu cititul. Ce-i citeste si de ce? Bafta maine la eco.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutate tuturor !
Anasebe ii citeste dezlegarea de la 40 de zile de la nastere ca eu nu l-am dus la biserica ca n-am stiut. cand am ajuns acasa a adormit mancand saracutul si nu s-a mai trezit de aseara de la 21 pana azi dimineata la 6,45 iar la ora 7,15 a mancat 200 ml deja.
Ralu, iti tinem bine sa va faceti repede bine, dupa ce scapa de asta du-o la un medic homeopat sa-i dea ceva remedii pentru imunitate, eu vreau sa-i dau lui Alain preventiv, sunt f bune, noi cu ele am scapat si de colici.
Giova trebuia sa-i dai combinat dar daca n-ai facut-o nu mai are rost sa-l zapacesti de cap acum, si eu am patit-o cand am trecut de la Nan la Milumil ca nu mi-a zis sa o fac gradat. Da-i cateva zile Bonisan sau Sab Simplex, cei dadeai si inainte pt colici.
Pupici, noi mergem la doctorita ortoped pt eco de sold.
Silvi si bebe Alain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Neata fetelor..noi am inceput ziua in aceiasi nota de voma si scremut/vaitat...f. misto, nu?In fine..Bee ai dreptate, Bia asimileaza desi nu papa mult, dar ii si bag cereale, de ieri la greu, adica la toate mesele de zi! Chiar daca 37.5 nu e febra, azi vad ca si tuseste, asa ca nu ne "laudam" numai cu voma..Acum pe bune, fetelor eu nu stiude fapt un 37.1, dar credeti-ma, mie la temp. asta mi se pare ca Bia "arde in flacari"!Oricum nu i-am mai dat decit 1 data aseara calpol si sa vedem azi ce va mai fi..in schimb ambroxol de tuse ii dau!Bee nu retinusem ca a-i intarcat-o deja de 2 sapt.!
Monica vad ca ai vesti bune de la doctor..bine ca Dia nu e rosie in git...Bia este nitel..si cica avem amigdalele mai mari decit la ceilalti copii...ce bucurie!Deci toate ne vaitam de dintisori iar primul dinte intarzie sa apara!Apropo ieri am fost la Mall si acolo am cunoscut o tipa cu un baietel Rares de 7 luni jumate..inca fara nici un dinte si nici macar tentativa sa-i apara...si pe noi de la 4 luni ne pasc dintii!
Giova vorba Alinei, arati f . bine si nu se vede nici o burta..dar cred ca toate avem burtica mai mare decit inainte de sarcina..eu sigur!Si sigur m-am latit si in solduri...in bazin!Din pacate, daca burta se mai poate da jos, la capitolul solduri latite nu vad ce am putea face!
Ralu tare rau imi pare ca esti in spital cu Anastasia, dar sper sa se faca repejor bine, sa scapati de infectia asta si sa veniti acasa cu apetitul crescut!
Ieri am fost la Mall cu nasa...i-am luat o caciulita Biei si ea i-a luat un hanorac roz fain..Bia a fost si cuminte..s-a uitat la fintina arteziana, a si vomat pe mine dupa ce a papat, deh..tot tacimul!
Maine e ziua cea mare si am emotii..fug sa ma spal pe cap ca diseara vreau sa-mi pun bigudiuri pentru maine!

mamicuta de ciresica - Mai 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Fetelor stiu ca multe va vaitati ca va cade parul ..dar eu VA INTREC PE TOATE...inca putin si ma puca si pe mine depresia si disperarea..efectiv scot pumn dupa pumn de par dupa ce ma pieptan..de cind ma stiu,asa tare nu mi-a cazut parul..e nasol de tot si ma rog numai ca acum, daca am incetat cu alaptarea sa se opreasca...in ulima sapt. stringeam de o peruca daca pastram parul pierdut..Nici nu ma indraznesc sa ma uit in wc dupa ce ma pieptan ca ma speri...trag apa fara sa arunc o privire!

mamicuta de ciresica - Mai 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna dimineata fetele.
Eu cu mandra in brate la PC.
VA urez distractie placuta celor ce maine va botezati copiii (si am numarat ceva persoane abonate maine la distractie). Anticipat va urez sa va traiasca micutii crestini! nu de alta, dar eu azi o intind la tara si imi taie si net-ul pentru neplata.
Ralu, putere multa va doresc la amandoua si sper sa se rezolve problemutele. IN curand toate sunt sigura ca vor fi amintiri neplacute!
Cata, ambroxolul e ceva antibiotic? CA si eu m-am trezit cu Ana tusind. Dar de la muci. Eu sper sa fie bine ca nu da semne de raceala, decat muci si tuse usoara.
Sa vedem dintre atatia dintosi care e campionul! Lansam concursul primul dinte?
fetele, ca eu cine s tie cand mai intru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Bee ambroxolul nu este antibiotic..se da in caz de tuse..cam 4 picaturi la virsta asta de 3 ori/zi...indicatii: bronsita, sinuzita, otita medie, traheobronsita, pneumonie, etc. Chiar suna bine...concursul "PRIMUL DINTE!"Pupici Anei..!

mamicuta de ciresica - Mai 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

'Neata!

Si mie imi pica parul ca la nebuni. Daca imi tund putin varfurile o fi mai bine? Dar nu vreau sa ma tund.
Fii-miu in continuare e marait, nu prea mamnca, roade tetina.

Cata si fetelor care mai au botez maine... bafta la pregatiri si sa iasa totul asa cum va doriti voi.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Salut gagici!
Ma inscriu si eu in clubul celor carora le cade parul. Eu ma intreb de unde mai am par in cap?!
Gogosica...maraita, nu stiu de ce s-a trezit peste noapte ca a papat foarte putin si in rest roade tetina. Acum dimineata nu a mancat decat 40ml...Eu cred ca din cauza gingiilor care o mananca.
S-a si inrosit pe o raza de 2cm in zona vaccinului. A mai patit vreun bebel la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Buna fetele! Tocmai am vb cu toancasi va roaga sa o inscrieti si pe ea in tabelul de crestere al bebeilor cu urmatoarele valori:
1 luna-3.900kg-53cm
2 luni-5.200kg-59cm
3 luni-6.500kg-62cm
4 luni-7.100kg-65cm
Ea este bine, iar pe bebe l-a botezat in weekend. Va pupa pe toate!

In alta ordine de idei, si noi sintem bine si ne chinuim cu diversificarea fortata. Dar ne-om descurca noi cumva!


Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album: http://pg.photos.yahoo.com/ph/anabordea/album?.dir=/60b0scd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Crisu se intimpla sa se inroseasca si pe linga..noi nu am patit, dar asa am auzit...tot dintii si voi?Las ca la capitolul par cazut sunt tot sefa..pe buni, don pacate!

mamicuta de ciresica - Mai 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput