Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

m-am laudat ca sunt mare scriitoare ca raman saptamana asta singura cu bebe acasa.........cu lauda am ramas..... ca aveam atatea chestii restante de facut ca nu am apucat sa mai si scriu...de citit insa v-am citit si am studiat si pozele cu sfintenie...........superbi bebelusi, iar proaspetii botezati au fost extraordinari , mamicile de asemenea.si se pregateste de chefuiala alt pluton..lasati la o parte emotiile, fetelor, va fi totul perfect: cei mai frumosi bebei, cea mai buna mancare........de dans nu mai vb: de cand asteptati momentul!
Ralu: La multi ani! –cadoul tau de aniversare : Anastasia cea frumusica si mancaciaoasa de acum .ce e aia infectie urinara ? sigur va scapa de ea
Monica- criminala Diana.insa nu ma mira ca face parte din aceiasi gasca cu Alexandre. Sa ne traiasca zburdalnicii !
Mira –zapacita am fost. Niciodata nu am citit localitatea marcata sub numele tau. Pai nici nu mai stiu cate vacante am facut la Bodensee-ma rog, cartierul meu general era la Friedrichshafen(Germ), dar am batut toate imprejurimile …….asa ca am ajuns si pe la tine.
Mirela-spor la treaba si incearca sa te mai odihnesti ca ai un program destul de incarcat si oricata putere de munca ai avea , la un moment dat organismul cere si el niste drepturi.Dar te inteleg, Dani e un dulce si vrei sa faci cat mai multe pentru el
Cum au iesit ardeii, Ana ? E simpatica foc Carla. M-ai amuzat cu intrebarea cu stagiu in medicina. Fiindca fix in ziua aia ma intrebase si pediatru lui Alexandre daca am studii medicale si i-am ascuns pana acum.....Nu am nimic de-a face cu medicina-sunt autodidacta-glumesc. Stagiu tr sa-l fac in proprietate intelectuala: brevete, marci, dr de autor. Trebuie……. Da’ ce-o sa fie nu se stie, ca fix acum cand sa ma apuc serios sa caut s-a operat soacra mea de sinuzita si uite asa nu stiu cum sa fac, cand va putea ea sa vina si s-a dat peste cap planificarea mea……..Asta ar fi chiar culmea ghinionului : m-am agitat atata sa ma duc la scoala pana in ultima clipa , sa dau ex la 2 sapt de la nastere si sa fiu nevoita sa prelungesc si la anu, ca n-am cu cine sa-l las pe bebe ca sa fac stagiu ..ufff !
Catalina ia-o usor cu vomitatul…….va trece . Bia e mare si altfel stau lucrurile. Incearca nitel sa-ti inchipui cum ar fi fost, daca ar fi vomitat de cand ai venit cu ea acasa si era mica-mica. Noi il pazeam in permanenta pe Alexandre si dormea cu capul in palmele cuiva ca se ineca rau, se innegrea, etc……Nici nu mai vreau sa-mi amintesc si iti garantez ca acum face exact ca Bia, dar la noi a devenit asa obisnuita chestia ca nici nu ne mai facem pb.Atata timp cat e mai mare, altfel se gereaza situatia.
Daniela ai dreptate-ala e un tron. Ma rog, fotoliu tron ca e din ac gama cu invelitoarea de pat si abtibildurile.Ei poveste lunga cu fotoliile astea………….Ce bucalici e Ioana ta.
Alina, cica bebelusii tinuti mult in brate spun totul apoi la mamici, dar e f greu sa-i inveti sa fie independenti-asa scrie in cartulia scrisa de tanti aia , care a clocit si testul ala cu culoarea ochilor pe care-l pusese Ioana pe aici
Giova e super frumusel si cumintel Marco, iar familia « in plen » arata perfect si eu il car pe bebe dupa mine prin casa in functie de zona unde am treaba.
Sa va zic ce Bubulina am fost ieri ca imi vine sa-mi trag palme. M-a mancat undeva sa pun biberoanele la fiert cu partea de la pompa care tr sterilizata ca pana acum le sterilizam numai la rece.Intre timp am zis sa calc o camasa, Alexandre a avut un cosmar si a inceput sa tipe, dormea cu muzica asa ca era un tambalau complet Pana sa-l impac am uitat de sterilizatele mele si cand m-am dus la bucatarie intr-un tarziu mirosea numai a plastic ars si se auzeau si niste troznituri . bine ca lasasem copilul in camera lui ca se intoxica acolo. Fiind placa cu inductie, cum ridici cratita nu mai incalzete, asa ca am oprit repede totul. La usa suna cineva de zor-o vecina ca a venit sa vada despre ce e vb inainte sa cheme pompierii-asta imi mai lipsea. Bilantul : adio cratita ca e tota lipita cu plasticuri, chestia aia de la pompa a comandat-o deja cristi vreo 20 de euro face, adio biberon. Dar cel mai tare ma oftic ca mi-a sarit la ochiul respectiv in centru lacul de la plita……….offf-plita mea noua……..Noroc ca era Cristi in toane ffff bune si nu a comentat prea multe …….m-a vazut si catranita rau de tot.
Ca mi-am adus aminte…….. Anda-noi ne-am cumparat camera in dec.La fel ne-am fatait nu stiu cat pana sa alegem una. Intr-un final Cristi a ales cu minidvd-uri ca cica alea cu hard sunt la inceput de drum si nu sunt chiar asa fiabile. Singura chestie enervanta e ca un minidvd din asta tine doar 30 de min si tr sa-l schimbi. In rest suntem multtumiti, dar filmulete scurte tot cu aparatul foto facem ca e mai la indemana
Pe scurt despre noi, ca iar m-am intins ca o placinta, suntem bine, veseli si ciripitori nevoie mare, despuiati in continuare……….nici nu mai stiu daca v-am povestit ca de Paste l-am dus sa-i aratam si lui centrul Parisului-a rezistat ce a rezistat pe Champs Elysée, tot ii mai scoteam cate un obiect de imbracaminte, dar la Luvru, dupa cea facut ceva pe istorie, nu a mai fost chip si a tr sa-l lasam cum se simte el bine : in body fara maneci ……salopeta se transformase in rochita ca era desfacuta peste tot, iar sosestele zaceau deja prin carucior. Asta-i Gheorghe al nostru-numele de cod i se trage de la o caciula.

Va pupicesc si ma duc sa analizez filozofic inventia stiloului(n-aveti o pusca sa-mi impusc profu) ……….tot ma invart in jurul lucrarii asteia de o caruta de timp, da acu nu mai tine ca pe 12 max tr sa o predau.

Sa nu uit : bun venit noilor bebelusi si mamicilor. Asteptam vesti si povesti !



ana si alexandre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Nu mai stiu daca v-am zis. Mie nu mai imi cade parul de cand iau Oligobs pt alaptat, chiar daca le iau cand imi aduc aminte ca au gust de untura de peste

ana si alexandre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Anymony Activeaza-ti din profilul tau (parca) pm-UL (MESAJELE PRIVATE) si iti trimitem noi un mail. N-ai scapat de moderatori?

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

poze botez

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ana ai un har de a povesti... super.
Imi pare rau de biberoane, cratita si aragaz. mi-ai adus de-aminte ca si ale mele sunt la sterilizat, dar la rece. Ma bucur ca Alexandre e cuminte, frumos nici nu mai zic. sper sa se vindece soacra ta si sa vina la voi, ca sa-ti poti face stagiul. mama ta a plecat???? acum am citit in alt cap. ca aplecat mama ta.
Cata ce ursitoare luati la botez????
Am vazut pozele cu Razvan si Roxana din Buzau. dulci si frumosi foc.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Fetelor noi suntem in PROBE


mamicuta de ciresica - Mai 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Catalina, s-ar putea sa ai dreptate, i-o fi placand fetei pe post de sigla la Michelin si de aia nu vrea sa slabeasca! La asta chiar nu ma gandisem...Acum am terminat sa vad pozele cu bebelul lui TOANCA si el e un grasun...E tare haios!

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album: http://pg.photos.yahoo.com/ph/anabordea/album?.dir=/60b0scd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Giova luam niste tipe de la teatrul Libelula, imbracate in haine de epoca sa ii ureze Biei si apoi sa-i zica nasului o poezie haioasa facuta de mine..Andiaroro uau..ai ars si cratita si juma de pompa vad..bine ca nu v-ati intoxicat! Ce-mi place ca Alexandre e independent si are personalitate..daca asa vrea muschii lui sa stea imbracat!

mamicuta de ciresica - Mai 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Ana Bordea chiar ca sigla la Michelin...mama a ramas paf cind a vazut-o si sa stii ca a vazut ceva bb la viata ei, ca doar e asistenta pediatra!

mamicuta de ciresica - Mai 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Alina acum am citi ca ai avut probleme cu o unghie de la picior. ma bucur ca ai scaoat cu bine, si ca nu mai doare asa tare.
Maraki vreau poze cu covorasul si Angelos.
Ingrid ma bucur ca n-are infectie Diana.
Si eu vreau poze cu Matei a lui Toanca!!!!! Unde sunt????
cata e o dulce nora-mea cu caciula aia. e de botez, nu?

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

UUitati-va si la probe sa o vedeti pe Bia cu scufia!

mamicuta de ciresica - Mai 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput