Smecherasi de iulie-august 2004 (179)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Veniti definitiv ? Daca da, atunci un an nu este chiar asa de mult ! Eu una cred ca lui Luca ii va fi bine, doar este cu familia care il iubeste ! Si personal cred ca la virste asa de mici se pot adapta mult mai usor decit noi, probabil va intreba de mami si tati o perioada ... si mai cred ca poti sa vorbesti cu el la telefon, doar nu vei astepta pina anul viitor sa i te adresezi !
Am vazut poza - buni arata super !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

nu m-am mai cantarit de ieri dimineata.. dar asa cum ziceam, aseara am calcat pe bec cu o inghetata meseriasa (si f. grasa..:))

deci tu o tii pe aia - 3 zile cioco - 3 zile apa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Da, toata luna iunie ! Ma apuca raul cind ma gindesc, dar ... asta este !!!
Hehehe, iara vorbiti de diete ... aici nu e teritoriul meu, io mi-s aia care maninca orice oricind ! Da la ciocolata subscriu !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Olivia, nu zice prea multe... dar face progrese vizibile de la o zi la alta...
Daca o intreb ce a facut afara zice: "Aya tata bu-bu" (adica s-a intilnit cu prietena ei Aya care a venit cu tatal ei si s-au dat pe tobogan).

Stie sa raspunda "da" cand intr-adevar vrea ceva, cere "cacala" (cascaval), suc, pe bona o cheama "Malilei" (Marilena), dar multe cuvinte nu spune decat prima silaba (de exemplue carut - "ca", pat - "pa", masina - "ma").

Nu stie culorile (nici nu cred ca a invatat-o careva) si de numarat se incapataneaza cu disperare sa zica "doi-doi" cand o rog sa numere, si cateodata mai repeta dupa mine numerele pana la 10 (zece nu-l pronunta nici macar stricat).

ete raport complet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Gata..Bianca este in categoria vorbaretilor!
Da eu tin 3 zile cioco 3 apa...si apoi Pilates :)))
Gabi succes cu daneza...eu am slabit 5 kg in 13 zile si al meu sot mult mai mult...Si zau ca nu am mai pus de atunci inapoi!
Alice pe tine te ingrasam ! Deci luna iunie...iti tinem de urit!Si da ..definitiv..am vrea...dar mi-e frica sa ma gindesc...mai este timp!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Heheee, Olivia, de-ai reusi, macar cinci kile acolo ...
Apropo de doi ... Andrei a invatat sa spuna citi ani are - unu - si acu neam de poci sa il fac sa zica doi !!!! Iar culorile le cunoaste, dar nu spune cuvintele - noi avem o veioza care are un mecanism, se invirteste si schimba culorile si asa le mai repetam, dar cind il pun sa spuna ce si cum, tace milc !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Culori? Nici macar nu am incercat sa le arat..mi se pare ca nu pricepe ce vreau de la el
Daca omul nu are ce face ii vine idei..mi-a intrat in cap sa-mi cumpar crema StriVectin...

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Buna si de aici de peste ocean.
La multi ani Eli, si tot ceea ce-ti doresti in viata sa realizezi.
Sarut mana Monica pentru urari.Asa e Hai liberare.Abia astept.Nu va spun ca eu am atatea de facut inainte de plecare,dar gandul meu numai acolo nu e.Monica nu vrei tu sa o tunzi pe Adela, caci daca o tund eu, o tund ca pe catelul meu, care saracul cand scapa din mainile mele arata asa hais, numai scari si scarite.
Apropo Adina lucrezi vinerea viitoare dupa amiaza?

Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Ce-i cu crema asta?

Bianca stie cum o cheama si cati ani are - "doi-doi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Stri ... cum ? Si la ce foloseste ? Tot apropos de diete si alea-alea ?
Is pe picior de plecare, ca se facu de ora zece, sa culc copilu si sa stau si io linistita, ma rog, de pot ...
Liaaaa, ce mai faceti ? Vad ca nici pe mess nu esti ! Da-ne de veste ce si cum!

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput