Smecherasi de iulie-august 2004 (179)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

roberta, uite aici detalii, textul e copiat de la Femina intim...

Regimul disociat

Carne-se poate manca : carne de pui la cuptor (cu punga magică de la knorr), carne fiartă, carne la grătar,peşte la cuptor, peste la grătar, cabanos, salam, suncă presată, crenvursti , pate. De evitat : carnea de porc, carnea prăjită în ulei.
Legume si fructe – se poate manca :
1. legume : salată de rosii si castraveti,salata verde, spanac, ardei, conopidă, varză; ciuperci la cuptor; murături. De evitat – cartofi, morcovi, mazărea, fasolea
2. fructe : grapefruit, kiwi, portocale, mere, pepene(rosu si galben). De evitat – banane, struguri, prune.
Lactate : branză de vaci, lapte, cascaval, branză topită, pastă de branză, iaurt(fără iaurt de fructe), branză de burduf, branză cu smantană.

Recomandări : alimentatie fără ulei, evitare sucuri acidulate (cel mult o cola light pe săptamană), cat mai multă apă(minerală sau plată). Se poate manca oricat si la orice oră. Se respectă întocmai ordinea de mai sus (3 zile carne – 3 zile legume si fructe – 3 zile lactate).

Se poate tine si cate două zile sau cate o zi (adica 2 zile carne – 2 zile legume si fructe – 2 zile lactate respectiv 1 zi carne – 1 zi legume şi fructe – 1 zi lactate). Regimul din 3 in 3 zile da rezultate cel mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca felicitari pentru ambitie!!!!
Gabi asta am vrut sa spun si eu de alegie..dar intre timp vad ca ai vorbit cu dr! Sanatate!
Alice ai absenta ieri!
Roberta sanatate si lui Matei!
Lumi, Ioana azi unde ati umblat?
Adela wow...misto cadourile...

Cristalinule...de ce v-ati batut joc de Botosica?Tot frumoasa este dar vorba Irinei..ce-o sa-i spuneti cind o vedea pozele? Ce botez..care botez??Felicitari pt apartament..si curaj sa va mutati curind!
Andrea cam multe absente si tu....Vazut pe soferita Stefi..se pare ca-i cam place! Lucrati la bb2???
Felicia voi cum mai sinteti?
De Dane mai stiti ceva?




As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna seara, America ... sau buna ziua mai precis !
Eri am absentat din motive bineintemeiate, adicatelea sotul mau are de lucru pentru plecarea in Elvetia si cum pisiul meu nu are legatura de internet, astept si io momentele cind isi trage rasuflarea si mai face cite o pauza si arunc ochiul paicisha !
Olivia, ma bucur ca Luca este bine, mi-a placut faza cu laptele nocturn si cascavalul de pe masa, deh, ii era copilului foame, nu ? Cit despre ce scriai apropo de bunici, subscriu, ca si pe la noi se practica povestea asta, cu deosebirea ca mama trece si in extrema cealalta cind nu mai tine cont de nimeni si nimik, nici macar de ce ii spun io, ca doar e copilul meu !
Sa ne mai spui ce mai face Duracell ... si ma mai bucur ca si tu esti OK ! Pupici muuulti pentru tine !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice am primit pupicii!!! Eu sint ok...dar nu stiu ce sa ma fac cu sotu...este trist, nu vorbeste..si daca -l intrebi ce are ..spune ca-i este dor de Luca..Iar eu reaua sar la atac....nu esti tu cel care nu vroia copil??Dar nici el nu se lasa...cica ..da ..tocmai de aia nu vroiam copil ca sa nu sufar...tot timpul din diferite motive ...Eu bat saua sa priceapa iapa!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hehehe, ce-mi place cum intorc barbatii cuvintele, tot sa cada mingea la ei in teren ! Acum recunosc sincer ca nu stiu - voi l-ati trimis pe Luca in Romania temporar ?

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice zau ca nu stiu....Noi in aprilie -mai la anul venim acasa ..asta-i planul...deci daca lui ii este bine si noi ne putem tempera dorul...poate il lasam pina atunci. Daca nu il putem lua oricind si duce la cresa!
Uitati prima poza primita...calitatea nu este buna..dar eu m-am multumit si cu asta! In plan indepartat este Maia..
http://pg.photos.yahoo.com/ph/basom11/album?.dir=/a14cscd&.src=ph&.tok=phKLO0EB7ezC1qE3

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Olivia, ce ma bucur ca Luca e din ce in ce mai bine... e si normal ca in primele zile sa fie asa, si Bianca tot la fel a fost din cauza diferentei de fus orar... si ea a dormit mult mai bine acolo (habar nu am de ce)... poate o sa se intample la fel si cu Luca, hehe..
cum merge "dieta cu ciocolata"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca..am mai spus..mi-a scazut burta
dar azi a afost a 3-a si ultima zi de cioco! De miine ma apuc de baut 2 l de apa..pentru ca eu nu beau deloc si a inceput sa se vada asta!
Tu cite kg ai acum?

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

aaa, si felicitari pentru noul cuvant... si la noi asta a fost printre primele cuvinte, asta probabil pentru ca ne plangeam noi ca ploua prea mult..

alice, sa inteleg ca ramai singurica in curand...

tocma mi-am terminat micul dejun, care a constat din iaurt 0.1% (fffuarte gustos )... si cand ma gandesc ca mai tarziu am variatiuni pe aceeasi tema...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Anca ia da si tu raportul..tu nu ne-ai spus daca Bianca este in categoria vorbaretilor sau a mutulicilor ..adica in grupa cu Luca

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput