Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

cristinanegara, se pune ulei la supa, de preferat de masline, dar se poate si de fl. soarelui. se pune la sfarsit si se mai da un clocot.
io azi i-am facut prima data branzica de casa. din juma de litru au iesit fix 2 linguri. si sa va mai spun ce gust sublim avea.... [emoticonu zambaret care se rostogoleste]
c & andrei-ardei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Corap, cand ai putin timp poate imi spui si mie unde as putea gasi ipsos de modelaj in Bucuresti (daca ai vazut pe undeva). PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

Iti multumesc

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
Poze Paste
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

NEGARACRISTINA eu cu spirt doar i-am dat si nu a avut nimic ,este k,ii dadeam dimineata si seara si miscam cercelusii


Fetelor de noi nici nu vreau sa va povestesc ,suntem tot "varza" cand zicem hop,o luam de la capat,nu vrea nan sub nici o forma,acum a baut doar 40 ml

silvia ,am luat humana electrolyte si a mancat 40ml si i-am facut nan-ul in el ca este dulce si cu gust de banana,si de und a mancat fff putin,am mai luat de la farma orez cu morcov pt diaree asta i-a placut
tks

offfffffffffffff sa treaca si hopul asta ca nu mai pot,sper sa ma mai tina nervii

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

lordra-eu asa i-am dat suc morcov apoi am pus si mar,si mai tarziu portocala,apoi pulpa de mar pe razatoare cu biscuiti a zis dr,fara i-am dat eu,ca de unde sa iau biscuiti fara gluten..............daca gasesti tu sa-mi zici si mie

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Hola, fetele!
Abia-abia mai intru si eu... Nu mai prea stau pe net, mi-am auto-impus sa petrec mai putin timp in fata computerului, de-asta nu mai prea postez. Incerc totusi sa va citesc zilnic.
Cristina, o sa-ti trimit si eu imediat poza Riannei pentru luna mai - o poza in care e tare zgariata pe frunte, dar... asta e. Ma dispera cu zgarieturile, nu pot s-o las nicicum nesupravegheata ca se face sange pe frunte. Si culmea, nu plange deloc!
Eu tot aman diversificarea, suntem inca 100% pe formula, cred ca abia dupa 5 luni ma apuc. S-a intors si ea in sfarsit de pe burta pe spate si invers, deci e fetita mare. Sta in fund bine de tot (sprijinita, normal), e mult mai alerta si doarme mai putin ziua. Dar e bine si-asa, noaptea imi doarme cate 10 ore legate.
Simina, vrem poze de la botez!!
Lavi02, tare draguta a fost Natilici la botez.
Pupici la toti bebeii si la mamicile lor scumpe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

hai, ca iara scap un minut cu voi:).

maya a fost, in sfirsit, botezata simbata trecuta, la biserica ortodoxa romaneasca sfinta ana din jacksonville, florida. nasii ii sint chiar nasii liei, care au zburat din pittsburgh (cu victoria, fetita lor de 2 ani si bunica fetitei) pina in florida pentru fericitul eveniment. totul a fost minunat, chiar daca maya a fost cam plingacioasa in biserica - ea, care de obicei e ca un inger.... - apoi ne-am cinstit la masa, ca boierii si fetele cot la cot cu noi:). maya e o mincacioasa - se vede dupa kilele fata de nati a lui lavi02 - maninca de toate, ca un saculet fara fund. e si inaltutza, totusi, pentru cele 6 luni ale ei. e bronzata si voioasa, sper din suflet ca sean sa mai puna poze noi, ca avem cu sutele:)

stiu ca scrieti multe si de toate, dar eu nu am vreme deloc sa va savurez, de la servici nu pot accesa dc-ul - e impotriva politicii firmei.... miine seara o sa fie prima seara in care o sa ies la dans cu fete colege de la servici pentru o girls' night out. de cind merg la gym si la yoga, am slabit un total de 22 de kile (de la 90kg cu maya in burta la 68kg acuma). tre' sa mai trag tare ca in 30 iunie ne ducem pe o saptamina la cabo san lucas, in mexico.

va string pe toate si pe toti si va sarut..........

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

acuma vad: sa-ti traiasca si sa-ti creasca sanatoasa, fetita botezata, lavi02 draga!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA site-ul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

CRISTINANEGARA EU LA SUPICA II PUN UN PICULET DE UNT LA SFARSIT SI II MAI DAU UN CLOCOT SI IESE TARE BUNA. CEL PUTIN FETEI II PLACE.

Gabita si Mateea Ioana 7.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Negara ii mai poti da cu baneocin crema si mai misti de cercelus.
Camelia Cora zicea ca ea a luat o rama obisnuita din sticla (se gaseste la cora/carrefour dar cred ca si in alte locuri) si cumperi mulaj de la librarie si pui acolo. Sper ca am retinut corect.
Anda a acumparat rama cu mulaj de la Sensiblu, dar costa de rupe, peste un bulion.
Aceeasi rama se gaseste si la bblusultau, chiar asha se numeste rubrica "mulaje", e mai ieftina cu cateva sute de mii.

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza mamici!!!

Leea aseara l-am cantarit pe Stefan si avea 8.220 gr. ceea ce e suuuuperok avand in vedere ca de pe 24.apr mananca doar 4 mese si se simte ok.
Siminaf,Many si Doinna sa va traiasca puii si sa fie sanatosi!!!
Ioana 77
Ela sa sti ca nu te pot ajuta in privintza laptelui ca noi am tolerat tot pana acum adica Milumil,Bebelac si Vitalact. Asa ca nu stiu ce sfaturi sa iti dau!
Felicia intrasem si eu in febra Sims-urilor, am Sims house party, Sims Vacatin si inca unul si mai am si Sims2 dar nu l-am instalat inca. Dar ma tenteaza. Vreau si eu Black & White plsssss!!!

Fetele cu regimul de slabire e cam complicat ca nici eu nu am dieta asa....cum e o diete. E mai mult un stil de alimentatzie. Se cheama Weight Watchers si e o dieta pe baza de puncte. Adica tb sa mananci un nr. de puncte zilnic iar fiecare aliment are un nr. de puncte. Asa ca.... daca vretzi eu am gasit aici cateva link-uri despre aceasta dieta!!! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73677



Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput