Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Silvia, àààààà....fireshte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Fetelor, am fost la noua pediatra si nici nu stiu ce sa zic: e la o ploclinica de stat, aglomerata, dar a zis ca ma cheama la o anumita ora sa nu stau la coada. La cabinetul particular nu citeste decat analize... Nu stiu dc vine acasa.... Of, of, grea decizie! Insa mi-a propus sa mai faca Ilinca vaccinurile nu-stiu-cum ce nu sunt cuprinse in schema obligatorie, idee care ma incanta! Voi vedea ce fac...

Am gasit oala sub presiune la Cora, e la oferta la juma de pret fata de alalalte - 500.000. Si e din... otel inoxidabil Maine o testez ca azi cred ca am o cadere de magneziu de nici nu ma pot tzine pe picioare!

Si maine ma apuc de The Sims ca am terminat Black and White2.
Apropo, Simina te-am prins si tu este sims-fana!

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Uffffffffffff! ca greu mai ajung sa citesc, daramite sa raspund!

Fetelor care aveti probleme: Ela, Ilenutza, Mada nu stiu ce sfaturi sa va dau, insa va inteleg ca si eu cu Stefanel ma lupt cu o "greva a Foamei" ce dureaza deja de mai bine de 3 saptamani. Aproape ca papa portii de luna a 2-a! ce sa zic, ca nu prea stiu...si mie doctorii (chiar si cunostintele) imi pun nereu aceiasi placa: s eintampla, asa fac bebelusii etc etc stiti si voi!

Catutza, imi pare tare rau ca ai avut probleme si ati ajuns la spital. Sper ca acum sunteti bine

Lavi, mamaaaaaa, tare frumoasa a fost Nati la botez, ai vazut ca a fost frumos? Nu-i asa ca e distractiv?

Lordra.. bine te-ai "adunat" pe DC, ca te dadusem disparuta.

Eu tocmai ma pregateam ieri sa scriu un roman despre aventurile nocturne ale lui stefanel, cand...s-a redresat situatia. Pe scurt, de la Pasti incoace, am avut nopti de treziri din ora in ora, cel mai bine la doua ore. Drept e ca ne iese si al doilea dinte.. , dar nu mai puteam! Ei, azi noapte am revenir la programul cu numai 2 trezeri, care mi se par LUX! Sa vedem ca ma mai asteapta.

Va pupicesc si mai intru ...sper!

Tania & BB Stefan (17.12.2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by felicia74

Fetelor, am fost la noua pediatra si nici nu stiu ce sa zic: e la o ploclinica de stat, aglomerata, dar a zis ca ma cheama la o anumita ora sa nu stau la coada. La cabinetul particular nu citeste decat analize... Nu stiu dc vine acasa.... Of, of, grea decizie! Insa mi-a propus sa mai faca Ilinca vaccinurile nu-stiu-cum ce nu sunt cuprinse in schema obligatorie, idee care ma incanta! Voi vedea ce fac...

Am gasit oala sub presiune la Cora, e la oferta la juma de pret fata de alalalte - 500.000. Si e din... otel inoxidabil Maine o testez ca azi cred ca am o cadere de magneziu de nici nu ma pot tzine pe picioare!

Si maine ma apuc de The Sims ca am terminat Black and White2.
Apropo, Simina te-am prins si tu este sims-fana!

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)




Super! Sims rulz! Yeaaah!

Pupa fata frumoasa!




Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Noi 3, cu Raluca in burtica
Santa Monica, Ontario Mills, Huntington Beach
Poze noi - Martie 2006
Excursie la Temecula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Salutare tuturor!
Catutza, imi pare foarte rau ca ati avut probleme! Va dorim multa, multa sanatate !
Lordra, bine ai revenit !
Teo_banu, Corap .... iuhuuuuuu!!!!! ce mai faceti????
Ile, sanatate multa lui Victoras!
Noi am facut raportarea de 4 luni direct la Cristina, da' va zic si voua - avem 5.8 kg si 62 cm ! Luna trecuta mi-a gresit cantaririle (avea 5kg in loc de 5.7 )! Sincer, nici de asta nu sunt sigura! Daca ma iau dupa cantaririle ei inseamna ca am luat in mod constant cate 700 - 800 gr pe fiecare luna pana acum, dar nu stiu ce sa cred.
In afara de asta, putem a ne inscriem si noi in clubul muciosilor - n-avem alte complicatii, doar nas infundat si mucisori!

Pupicei,

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
Poze Paste
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Offff, Taniutza si noi avem un program cam ca al vostru dar la noi nu e vorba despre dintisori ... asa e programul la noi ! La fel ca la voi dupa Paste am avut nopti cu trezit din ora in ora , acum se pare ca e mai binisor, avem trezire pe la 4 si apoi pe la 6 ... Asta e, ce sa facem !

Pupici,

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
Poze Paste
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

yuhu - yaca-ma-s

am avut program artistic, d-aia am disparut temporar.
am fost la sibiu, unde ne-am intalnit cu taniuta si stefanut, am fost teleleu prin bucxuresti ocupati, azi am fost la o casatorie & masa la restaurant.
sambata mergem si la casatoria-casatorie cu biserica & tot tacamul.
ma duc sa mai citesc.
poze din preumblari o sa bag cand oi avea timp.
multi
c & andrei-ardei-cu-pampersi-chilotei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Chiar, cum e cu supica? Se pune ulei in zeama chioara? Daca da, de care? Stiu ca pentru adulti e recomandat cel din masline dar oare pt. bebelusi o fi bun?

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Noki, am vazut pozele cu Sarah. E slabutza si a ta, dar a mea le intrece pe toate! Eu cam sunt stresata de greutatea ei. Singura mea alinare e, vorba ta, ca e miscareata, rade, se joaca, mai si plange ca ii ies dintzucii... si cum Dumnezeu sa se ingrase daca mananca putin?

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Fetele cu cercelusi! Am o rugaminte la voi: spuneti-mi cum ati ingrijit voi urechiusele dupa ce le-ati facut gauri? Ca mie mi-a zis sa nu fac nimic sau sa dau cu spirt. Exista vreo crema care protejeaza de infectii?

Dordia, si eu sunt interesata de o dieta. Poate ne trimiti in contul comun dieta ta?

Cristina Negara cu BB
Elise-Stefania

3 Decembrie 2005



Mergi la inceput