Mamici de martie - aprilie 2006 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

FELICITARI, AIDA! WELCOME ALEXANDRA!!!!SA VA INTOARCETI ACASA AMANDOUA CU BINE!

Adar, imi pare tare rau ca a trebuit sa treci prin atatea...dar o sa vezi ca iti vei reveni in curand si o sa te bucuri de micuta ta! Noi te pupam si te asteptam pe forum, cu vesti bune si din ce in ce mai bune!

Lady H, sa stii ca si noi suntem in dilema cu aspiratoru' de mucisorieu sunt pro, tati ezita- acum asteptam sa cerem parerea pediatrei la urmatoarea vizita, insa eu sper sa fie ok, ca tare ne mai chinuim si noi cu mucisorii...iar serul nu prea isi face efectu,.,,Pupaturi voua!

Mariana, multa sanatate la bebe mic, si tie la fel! cam asa fac si eu cu carnea, in schimb mananc f multe produse complementare, din soia (chiftele, parjoale, chiar salam )...azi mi-am comandat un snitzel de vita cu ceva garnituri..dar nu am putut sa mananc mai mult de un sfertasta e , oi avea eu grupa sanguina 0 a vanatorului, da' eu cred ca stramosii mei vanatorii duceau animalele la Zoo, nu le mancau

AndreeaG, am inteles, sa traiti!oricum, la mine titza mea cred ca o sa fie mare fana de Fornetti cu lapte, ca asta e secretul mentinerii unei siluete constante, atunci cand mai ai de dat jos inca 8 kile

Tcelen, eu ii dadeam la inceput preventiv siropele de genu Sab, Bonissan..pentru crampe, insa am cam renuntat si prefer sa ii dau ceai: la inceput ii dadeam cu lingurita, da' faceam baie amandoua si acuma ii pun cam 100 ml in bibe din care ea bea cat vrea- nu bea mult, asa cateva gurite. Folosesc Hipp-Tummytea cu fenicul, anason si musetel, mai avem si Baby Calm, dar am vazut ca are si menta, si menta constipa,,,deci l-am lasat pe planul al doilea.

Kim, ca ne-ai tinut la curent!

Uaaai fetele, noi azi am fost cu caruciorul singurele pt prima data si nu asa doi pasi: de la Nerva Traian(Pasajul Marasesti) pana in capat la Vatra Luminoasa, la firma la tati Dimineata titza mea nu avea stare si am luat-o, am bagat-o in bolid , am coborat 6 etaje (Cu liftu, ce credeati!) si o jumate de etaj cu greu pe jos, am iesit la gropi, hartoape, linii de tramvai, borduri, masini, oameni grabiti...si in 2 ore am fost la tati! pfuai, asa o plimbare nu am mai facut de mult, si daca imi zicea cineva inainte sa merg pe jos pana la firma, ii ziceam ca e nebun! oricum, oamenii au fost superincantati de micuta si ea le-a zambit(la cei mai simpatici)

noah, pupaturi si o dupa-amiaza frumoasa!
aa, si nopti albe cat mai frumoase (Mariana stie! )





Noe si Anne Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Adibal,bine-ai venit!!

Sa-ti creasca mari si sanatoase micutele printese!

Noi mai avem aici pe listuta o mamica din Craiova,ai observat?
Si Tania2 a nascut cu Dl.Prof.Marinescu de la Giulesti!Vezi cit de "mica" e lumea?

Peste ffff.putin timp ne vei gasi la "scutece"(0-4 ani)si te asteptam sa ne urmezi acolo!

(Asa se intimpla aici la Odisee cind ultima gravidutza de pe lista naste)

numai bine
Mariana
mama Monicai(1998), a lui Matei(2001) si a lui Markus(2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

FELICITARI,AIDA !!!


Irina, mami de Andrei (03.03.06)

Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Aida, felicitari, iubita, sa iti traiasca minunea mult asteptata, sa fie sanatoasa, sa faci laptic cat mai mult si refacere rapida.
Adibal, bine ai venit printre noi.
Ma intorc sa citesc din urma, ca vreau sa spun ca "am frunzarit" paginile astea ca sa vad daca a nascut Aida.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Polixeni spune:

Fetelor care mi-au completat datele (adica numele piticului) va multumesc tare mult!!

Poli si Stefanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinag spune:

Buna,


Sunt mamica si de baietel!
Dupa cea de-a doua cezariana (postoperator au fost niste dureri cumplite in primele ore), m-am refacut si sunt absolut topita dupa mica mea mogaldeata. De fapt un ochi rade: la bb Andrei si unul plange cand ma uit la printesa mea Ilinca de 3 ani care nu prea intelege de ce stau atat de mult cu piticutul in brate si ii acord asa de multa atentie.

bb Andrei papa si doarme uneori cam des, la 2 ore alteori mai rarut, s-a facut un bucalat iar eu, mai colorez un pic cu Ilinca, mai ma taraiesc doar intr-o carja (Ura, mai am putin si poate invat si eu sa merg iar).
Eu am lapte mult, intre mese lui bb trebuie sa ma mulg, Ilinca mi-a facut poezie: 'tati imi cumpara mie Fulga si mami e Mulga '.

I-a cazut buricul, sper sa nu inceapa colicele caci Ilincutza a avut cat ptr doi bb.
Fug caci trebuie sa-l alaptez!

Pupici!

Corina ,bb Ilinca 01.03.2003 si bebelusul de fratior din burtica DPN 17 Apr

Ilinca mea

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:



Aida felicitari ptr bebelina Alexandra cea greu de convins sa iasa afara din burtik! Bine ai venit pe lume Alexandra!

Scuze Aida dar noi suntem cam paranoia pe aici pe site...noroc cu Kim ca ne-a salvat...

Adar imi pare rau ptr ce ti s-a intamplat! Si mie mi-a fost tare teama de o infectie...dar daca zici ca doare sper sa nu am ca pe mine nu ma mai doare nimik de 4 saptamani.

Adibal bine ai venit printre noi! Sa-ti traiasca fetitele! Mai sunt aici mamaica cu fetite gemene Doublemom, Manu si IoanaC.

Pupici mamicilor ... cand ne mutam la scutece? intru la mamicile de mai-iunie sa le urez multa sanatate si nasteri usoare...fara nici o problema...cu bebici sanatosi.

Mihaela, mami de Cristian

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Corina,bine ai revenit!Cred ca-mi dau intr-un fel seama ce inseamna durerile alea post operatorii...
Felicitari inca o data pentru baietel!
Iti doresc o refacere cit mai rapida.

Noe,mey ce mor de ciuda ca nu stau mai aproape ca si eu mi-s mare amatoare de curse cu carutzuŽ !
Cind am fost ultima oara in Bucuresti cu carucioruŽ,ma facusem foc si para din cauza "gropitzelor" desi aveam un traseu bunicel...(de la Dorobanti pina in Tineretului)
Daca vei continua in stiluŽasta,cred ca ai sanse sa intrii in Cartea Recordurilor!

Adar, cum sa te fi uitat?Imi pare asa de bine ca ai revenit si te asteptam sa ne scrii in continuare despre voi.

Kim,multumim mult de tot ca ne transmiti vestile de la Aida.Nu as fi indraznit sa o sun fiindca tin minte cite telefoane primea si inainte de nastere si in plus are cu siguranta mare nevoie de o odihna bine meritata!

Mariana
mama Monicai(1998), a lui Matei(2006) si a lui Markus(2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

FELICITARI AIDA!!! IN SFARSIT!
BINE AI VENIT PE LUME ALEXANDRA!!!



Presupun ca asta e ultimul capitol la Odisee, nu?
Deja ar fi cazul sa trecem la scutece!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

BINE AI VENIT,ALEXANDRA,PUIUT DE...AIDA!

SA FITI VESNIC FERICITI,SANATOSI SI NOROCOSI,IAR TU,PUI MIC SA PAPI TOT SI SA DORMI BINE!

Aida,meriti o bataitaaaaaaaaaaa1Tare ne-ai tinut pe jar,dar te iertam fiindca ne esti prea draga.Te asteptam cu vesti si evident,povestea nasterii...ultimului bebel din Odisee.

Noe,noi papam lapte cu biscuiti(neaparat Ikram cu crema de cacao,cu care eram obisnuite si in burtica...)si ne plangem ca nu slabim.Bine ca nu exista fornetti pe langa mine...
Vineri,daca este frumos,venim in parcul Carol.Voi?

Mariana,tu sigur traiesti printre...pamantene?Cum Doamne iarta-ma,dupa 3-4 copii arata super.Toate?Cum asa?

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput