Bebelusi de sept-oct 2005 (106)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna ziua fetelor, ma lafai la servici asa ca imi permit sa scriu cate ceva!

In primul rand, si mie mi-e dor de mica beljiana Inaaaa! Mica si a naibii ca sa completez .

Cu apa plata eu am trecut la bidoane de 19 l pe dozator care da apa fiarta o adevarata mana cereasca pentru pregatitul laptelui praf, insa se asa de fierbinte incat trebuie sa amestec cu apa rece! Un bidon ne ajunge circa 1 saptamana si jur ca nu pun apa plata la flori nu de alta dar nu am .

Tonnia iesirea dintilor e asociata frecvent cu diaree sau cu scaune un pic mai moi.

Bine ai revenit Wanna care e starea natiunii la americani? Ca vad ca Andrew e in plina crestere, grasunel si lungutz!

Cuscra cred ca e timpul sa venim in vizita, nu de alta dar la cate bunatati faceti in casa aia...

Copilul meu e marait dar doarme noaptea. De ieri a inceput sa refuze mancarea si nu ma pot gandi decat la o singura chestie, infectie urinara. In acelasi timp, sta numai cu mainile in gura si sta foarte cumintel la masat gingii, plus kk de 2 ori pe zi asa ca trag speranta sa fie vorba de canini ca numai aia se vad un pic inflamati. Asa ca daca nu e infectie sigur sunt semnele ca al meu copil vrea sa devina vampir... tot nu inteleg de ce, ca acesti canini nu sunt la rand la iesit dar cum varsu de 10 luni asa a prestat ma gandesc ca sunt asemanari intre veri si cine stie. Aseara m-am chinuit 40 de minute sa ii dau sa manance 190 ml de lapte si intr-un final a adormit de netrezit asa ca a urmat o trezire din scurt la 4.30 unde iar ne-am chinuit 30 de minute cu alti 210 ml de lapte. Nu stiu ce sa ii mai fac, am dat vina pe lapte dar de dimineara nici fructele din borcanashul nestle nu au fost pe gustul lui asa ca iar dau vina pe dintzi. Da Doamne sa fie asa ca nu stiu daca mai fac fata la inca o infectie.
La valcea nu am reusit sa ii trag putzica la baie ca era prea multa lume si ieri la baie, la faza asta i-a dat sangele... oare sunt nebuna ca incep sa ma gandesc sa il duc la chirurg? Nu stiu de ce am impresia ca si infectia e legata de fimoza asta care deja nu mai e fiziologica. O astept pe pediatra saptamana viitoare. Aaaaaaa, am observat ca intre buci, mai sus de gaurica fundului, in cuta de la noada are o mica gaurica... ciudat nu? Nu am zgandarit ca mi-era frica ca ajung in alte parti. Greu se mai creste puiul de om!

De asemenea nu stiu daca v-am spus dar a refuzat vaccinul ala nu stiu contra cui dar care se face la 7 luni in loc de un an. Cica sa vin sa semnez ca il refuz, da da , sigur ca da!

Kip in taci,

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Multumim pentru urari fetelor!

Irina frumoasa satra ai..la mine e inca in constructie .

Si eu sunt cam chiauna ca bb s-a trezit asta noapte de 3 ori ..nu stiu ce a avut..eu suspectez ca ii iese si al 2 lea dinte de sus ca se vede ceva alb.

Cristina ce de bunatati ai gatit impreuna cu copiii .

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Irina, e misto de tot Vladut! N-ai si poze cu el si Miruna?

Roxi, tie ti-ar trebui statuie, zau! Eu n-as putea nici platita gras cu ora sa fac atatea! Sau, ma rog, depinde cu cat...

Jadi, numai cand spui ca n-are pofta mi se zbarleste parul pe mine. Da' eu cred ca e de la dinti, nici al meu nu prea mananca si de curand i-am luat Uroc si a iesit bine. In special cu liungurita mananca prost de tot, cred ca il jeneaza pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Jadi tin pumnii sa nu fie iar infectie urinara, ci dinti, oricare vor sa iasa acum. Si sa se rezolve si cu fimoza. Eu la refuzul vaccinului ala nu am scapat de doctoreasa pana nu am semnat, cica o trage pe ea la raspundere sanepidul sau ceva de genul...

Marlena sunt atre mandra de satra mea

Tonnia . Nu am poze cu Miruna ca vizita nu a fost programata si eu nu am avut aparatul la mine asa ca o bat la cap pe Ioana .

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Si inca ceva pana nu uit. De unde cumparati voi caciulite subtirele, dar dragute? Ca eu sunt pe spate. Unde mai pui ca e si capos copilul si ii cumpar ori prea mari ori prea mici . Si cand l-am luat cu mine la cumparaturi a adormit si tot nu l-am putut proba .
Si f. important. Unde gases incaltaminte mica dar larga? Ca nu-i pot baga piciorul in numerele 17-18 asa ca acum are niste adidasi 19 si se cam impiedica si unde mai pui ca mi-e teama sa nu-i stric mersul sau altceva... Are nu stiu cate perechi fel de fel cu care nu-l pot incalta desi talpa e mai lunga bine ca grasanul lui de picior.

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Care e diferenta intre mersul taras si cel de-a busilea??? Ca am vazut articole care vorbesc distinct despre ele. Al meu se taraste, adica precum soldatul in transee. Cum e celalalt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Tonnia de'a busilea e ceva de genul asta. ZIc eu ca principala diferenta e ca tine mainile drepte, nu se sprijina pe coate ca la taras. Si picioarele sunt bine indoite din genunchi. Incerca tu sa mergi in 4 labe si api taras si o sa vezi clar diferenta . sper ca nu te-ai suparat

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Fetelor,la Zalau e soare, asa ca imediat iesim la o plimbarica!
Am citit ce ati postat( mamaa, da' aveti o viteza la scris...)si ma prezint repede la datorie, ca in ritmul acesta, o sa si uitati ca m-am inscris in gashca
Piticelul meu de citeva zile sa intoarce d p spate p burta intr-o veselie...Si eu sunt fff bucuroasa...Cum e el mai grasunel, am crezut ca cine stie cind o sa inceapa activitatile sportive..
Fug la Luca, mai vin p la voi

IOANA si Luca-Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Irina, esti figura cu taras si busilea

Tonnia, ai pus in aplicare?

Veronica si bebe Stefan Peter (7 nov. 2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Gata avem 4 dintisori ..2 sus si 2 jos...cred ca de asta s-a trezit de 3 ori asta noapte.

Irina si eu am aceeasi problema cu caciulitele..majoritatea ii sunt mici fiindca e capos si am acasa caciulite pe care vanzatoarea cica le-ar fi vandut si pentru copii de 1 an si jumatate si nu-i mai vin.
Eu am gasit prin Galati caciulite cu cozoroc in fata..stil sapca.

La incaltaminte nici eu nu stiu cu ce sa il incalt ca 19 ii e prea mare dar cu altele mai mici nu il pot incalta deloc, plus ca mai nou isi dezleaga singur sireturile .



Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput