Bebelusi de sept-oct 2005 (106)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

MarlenLa multi ani pt Alexandru cu multi puiciei ,deja ai baiat mare acum

LA multi ani la toti sarbatoriti de azi Maria,Andrada,Ioana,Alexandru,Peter,Mathieu multi puicei la fiecare

Oana bine ai revenit si pupicei lui Andrew

Tonnia nasol cu trezirile astea ,la noi raportam si noi o singura trezire azinoapte pe la 3 pina pe la 4 si a dormit azi pina la 8 dar acuma este tare marait

Iaris este un scump foc


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna tuturor si "La multi ani!" pentru bebeii care implinesc azi inca o lunita!

Multumim mult Carmi, Miflore, Irina (b_irina_c) ca v-ati uitat la pozele noastre si ca ne-ati si admirat!

In rest, despre noi nimic deosebit de raportat, totul este f.bine si stam la fel de bine in continuare cu pofta de mincare iar de mers Alberto merge si el de vreo saptamina de o singura minuta, e foarte activ si "vorbeste" intr-una!

Va dorim o zi buna si va salutam,

Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna,

La multi ani sarbatoritilor zilei!

Nadana, ma bucur ca si-a revenit bebita.O sa incerc supa cum mi-ai zis tu,sa speram ca merge.

Diana,
super faza cu dulapul

Roxi,nici lui Bianca nu-i place pe burta,sta un pic si se plictiseste,in schimb a facut progrese la stat in fundulet,sta singurica cateva minutele bune.

Ioana,uite bicla,deocamdata vad ca am spor,sper sa ma tina.Unde mergi la stimulari?Sa ne zici cum a fost.

Fata mea a papat aseara mamaliguta cu branzica si iaurt si i-a placut ff mult.Noaptea s-a trezit pe la 3 si avut chef de vorba o ora..
Apropos de spalat fata si manutele dupa masa..bebeii vostri nu plang??Eu nu mai stiu cum s-o pacalesc ca nu suporta operatiunea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

Fetelor, stiti cumva unde as putea sa ma interesez cu privire la necesarul zilnic de vitamine, minerale, lipide, glucide etc pe care trebuie sa le pape zilnic un bebel de 6-7 luni?> Ca tare-s curioasa!

MADDY 77 - FELICITARI PENTRU PROGRESELE Biancai! Eu i-am dat o singura data lui Darius mamaliguta. De fapt a fost o tentativa ca zici ca il piscam cu ceara, asa facea... O sa mai incerc...chiar azi!

Azi i-ar m-a enervat sotul pt. ca inainte sa plece la munca imi spune:"Ce bine e sa fii femeie; stai toata ziua acasa, pe net...mare branza sa faci curatenie...!" La care eu stateam ca proasta si ma ciupeam si priveam si ma gandeam ca nu am auzit bine!
Dar hai sa va zic programul meu! Curatenie la greu amanuntit zilnic. Adica aspir, sterg pe jos, sterg praful, asez maldarele de lucruri aruncate ale sotului zilnic! Mancare fac zilnic! Pentru ca sotul are crestere aleasa si nu mananca de pe o zi pe alta! Calc la 2 zile, pentru ca spala saraca masina zilnic, si uneori si De 2 ori pe zi... Plus copilul care atunci cand nu doarme vrea cat mai mult in brate, tre' sa-i fac de mancare- ii fac zilnic supita si pure-uri; Fac piata si plimb copilul... Adica fac tot ce face o mamica si o femeie normala! Dar nu stau degeaba! Uneori, pentru a fii libera ziua stau pana la 2-3 noaptea si fac treaba, de obicei curatenie! Printre picaturi intru si pe net...Dar eu amm netul mai mereu deschis, asa ca o pauza de 5-10 minute de a citi si a posta mesajele nu mi se par ft mult!
Si uite asa m-a enervat mai ales ca azi cu noaptea in cap m-am trezit sa ii fac lui clatite ca ii saliva gura! Pana la 9 la cat s-a trezit el eu ii dadusem de 2 ori de mancare lui Darius, facusem clatite si facusem curat in sufragerie! Si cu plodul dupa mine!
Hai ca m-am descarcat! I-am zis ca daca mai spune vreodata asa ceva, ii dau cu tigaia in cap! Si nu glumesc! Si il las sa stea in jeg si sa isi roada unghiile de foame!

"PENTRU CA DUMNEZEU NU POATE FI TOT TIMPUL ALATURI DE NOI, A CREAT ...MAMA"

POZE NOI
DARIUS EDUARD(9.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Felicitari si pentru bbii care au intrat in randul . Si de asemenea sanatate mult celor care au problemute .

Noi dupa cum stiti am avut iar musafiri. Sambata am fost intr-o scurta vizita la Ioana. V-a povestit ea cat de haiosi au fost bblushii. Si eu astept pozele sa ma mai distrez putin . De la Ioana am [plecat pe fuga ca sotul trebuia sa se duca la gara dupa musafiri. Care l-au speriat pe bb de cum au intrat in casa. Tipa a sarit pe el sa-l pupe si s-a pus frate pe un urlat de-mi venea mie sa o plesnesc pe ea. Faza nasoala e ca a fost atat de marait ca nu-i intram in voie cu nimic. Si cel mai cumplit a fost seara ca nu l-am putut culca ca de obicei in patutul lui, ca se trezea plangand. Asa ca a dormit cu mine si sotul pt 2 nopti. Ziua cum plecam din camera incepea panarama. Adica plansete cu lacrimi si "ma-ma-mama...." de ti se rupea inima. Asa ca poa' sa vina si Papa in persoana ca nu-l mai primesc. Sa faca bine sa stea la casa lor si daca vor sa ma vada sa se cazeze unde'or sti si sa vina la noi in vizite civilizate de 2-3 h, ca-i primesc bucuroasa. Pt cine a uitat asta a fost al 6 lea WE CU MUSAFIRI CARE VIN SI UITA SA PLECE! Mi-am varsat oful...
Asa ca iar sunt chiauna ca acum 2 nopti s-a trezit din ora in ora mititelul meu. Azi noapte doar 1 data, dar mie mi-a mers burta asa ca tot n-am dormit , dar macar bb e bine.

Si acum sa-l laud cu o poza ca n-am facut-o demult si poate va era dor . Sa vedeti ce mult ii place covorasul de la Ioana. uitati aici. Si cum s-a inteles cu Miruna de vreo 2 zile da si el drumul unei maini cand merge prin casa, dar doar pt cativa pasi. Si inca o poza ca sa vedeti satra de la mine din sufragerie.

Maddy e super faina perdeaua ta din camera cu bicla. Si eu am vrut sa iau asa dar mi-a fost teama ca imi intuneca incaperea. Cum e de fapt?

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Roxi nasol cu sotul.
Eu l-am educat de timpuriu pe sot . Daca i se pare ca nu fac destule (si sincer eu nu fac cate faci tu Roxi), nu le mai fac nici pe alea cateva zile . Si daca lasa haine prin casa, las si eu si apoi le aduna el pe toate ca nici asa nu-i place. Vreau sa va zic ca acum o educ pe bona (40 ani) si face cu sotul ei cum fac eu cu al meu. De exeplu: suna sotul si intreaba ce sa ia de mancare (adicatelea sa fac eu ceva), la care raspund cat se poate de natural "frigi e gol, gandestet-te tu la ceva ca eu nu pot in seara asta". Si uite asa am scapat . Si aseara mi-a pove bona ca a aplicat si ea metoda . Si eu ma mai cert cu el, dar asta mi se pare normal intr-o relatie. Important e ca noi discutam orice ne deranjeaza si gasim noi o metoda de rezolvare a "conflictului" (adica de cele mai multe ori el face cum zic eu ). Si gandindu-ma la rece nu am multe de reprosat, am un sot bun care ma ajuta f. mult si chiar ma surpride cat de bine ma intelege in toata "zapaceala" mea. Adica pe vremea cand stateam acasa in WE statea cu bb si ma trimitea el la cumparaturi (pt mine si bb) ca sa ma aerisesc si eu putin.
Hai ca v-am zapacit destul....

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Repede scriu si eu mesajul de dimineata.

Apoi, fug spre casa ca vin dr cu asistenta sa intepe dominisoara cu vaccinul antirujeolic Rouvax.
M-a laudat dr ca am reusit sa gasesc vaccinul asta. 'Netul sa traiasca.

MiFlore, Dana_lucia nici nu stiti: m-am umflat de tot in pene cand am citit ca laudati colaborarea mea cu seful casei, Victor.
Sunt sigura ca asa veti fi si voi peste 6 ani, daca nu, si mai si.

Roxi, sotul tau e copil rasfatat rau de tot.
Trebuie reeducat !!

Ei au un pic de ciuda ca stam pe forum, e un fel de lume in care ei nu au si nici nu vor sa aiba acces.

Oana, ce ma bucur ca ai scris. M-am tot gandit la tine si la Andrew.

Maddy, bravo ca ai descoperit flebetea fetei : mamaliga.
Tine-ti-o tot asa.

Antonia, la cat mai putine treziri. Incearca sa te odihnesti in timpul zilei chiar daca nu resesti sa adormi.

Multumim si ca ne-ati felicitat ptr dintisori.

Ioana, bravo Mirunicii. Ai grija, Victor a mers o singura saptamana tinut de o manuta, apoi si-a dat drumul singur.

Sa o laud si pe Anca, sta si ea in picioare in patut tinandu-se de margini. Dar de-a busilea tot nu stie sa mearga.
Am impresia ca ma mosteneste, maica-mea zice ca eu am mers intai in picioare, si apoi de-a busilea.

O zi buna,


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

La Multi Ani !! sarbatoritilor zilei.

O mentiune speciala ptr Alexandru al Marlenei, careia ii urez si multi ani fericiti alaturi de familia ei frumoasa.

Nicole, si la tine si la Ioana, m-am gandit zilele trecute.

A, si uitam, aseara am facut si noi : Anca, Victor si cu mine clatite si orez cu lapte. Vorba lui Victor numai bunatati !
Nu va spun cum era bucataria dupa ajutorul dat de copii, dar ei erau tare fericiti sa imi fie de folos: Anca tinea zaharul vanilat si studia retetele, Victor plimba aluatul dintr-un castron in altul.

si pe noi ne ajuta tati mult, e treaba lui ce mananca.
Eu gatesc numai ptr copii.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

Hai sa il mai barfesc un pic pe sotz! Daca nu fac eu curatenie, face el , e adevarat, dar cand are el chef, nu cand trebuie! Si eu cam am pitici pe creier in ceea ce priveste curatenia! Dar daca e sa faca, face mai bine ca mine, sincer. La fel si calca ft bine...
In ceea ce priveste mancaresa, imi spune:daca nu ai chef nu face...dar nici nu mananca ...si asa e slab, daca il mai tin si nemancat, atunci... Eu sunt genul de om mai activ, el insa nu...si uneori asta ma enerveaza la culme!

Dar are si el parti bune, pe care eu nu prea le iau in considerare ce-i drept!

"PENTRU CA DUMNEZEU NU POATE FI TOT TIMPUL ALATURI DE NOI, A CREAT ...MAMA"

POZE NOI
DARIUS EDUARD(9.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Cge super cum ai gatit cu Anca si cu Victor! Si bafta la vaccin!

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput