DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

HELLO!Unde sunt pacientele dr.NAYEL?Ce faceti?Nu mai intra nimeni sa ne impartaseasca pareri,impresii?VaDENY22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calatoare spune:

Sunt tare curioasa daca o sa mai scrie si o alta mamica care a fost pacienta acestui dr. si care in ziua nasterii a fost lasata balta. Am nascut pe 31 dec 2005 cu d-na dr. Margaritescu, dr care trebuia sa iasa din garda, dar a ramas pentru mine caci Nayel n-a raspuns la miile de apeluri venite din partea mea si a d-nei dr. Cand ma duceam la cabinetul lui, stand pe scaunel si astepatnd sa-mi vina randul, o mamica mi-a spus ca la ea n-a venit Nayel dar ca nu e suparata pe dr. pentru ca e unul dintre cei mai buni. Am ramas mirata pentru ca toata lumea vorbea frumos de el si cum vine el la orice ora la spital. Pe mine m-a asigurat de nu stiu cate ori ca nu ma lasa, ca vine oricand si la orice ora. Am avut incredere in el, dar m-a dezamagit. Cand a fost timpul sa nasc nici macar nu mi-a raspuns la telefon si nici dupa aceea. Nici mie si nici d-nei dr. Nu zic ca nu e un dr. bun, dar atunci cand stii bine ca ai atatea paciente care-si pun baza-n tine, ce mai, iti inspira incredere, macar ai bunul simt si raspunde la telefon si spune-i omului ca nu poti. Cine a trecut prin asta stie cum e sa ajungi la spital si sa-ti astepti dr. tau sa vina, cel in care ti-ai pus baza si ti-a urmarit evolutia bebeului si sa-ti dai seama ca in momentele alea cand incep contractiile nasoale, dr tau te-a lasat cu fata-n soare. La a doua sarcina prefer un alt dr., ca-s atatia dr. buni. Il umplu de bani pe dr asta, ca nici bon nu-ti da dupa ce platesti consultatia. Nu aveti de ce sa aruncati cu rosii-n mine, poate eu am fost una din putinele ghinioniste. Ba nu, n-am fost ghinionista, caci dr. cu care am nascut a fost exemplara. Dupa nastere a venit in fiecare zi sa ma vada. V-o recomand cu caldura.

modificat de moderator:
05. Nu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste sau xenofobe

Nu sunt admise jignirile, insultele, mesajele rasiste sau xenofobe. Adresati-va celorlalti membri cu respect si incercati sa ii ajutati. Lipsa de respect duce la 'exmatricularea' de pe forum si la blocarea vizionarii sale. Desprecopii.com isi rezerva dreptul de a sterge fara explicatie mesajele care nu se incadreaza in zona sa de interes sau care creaza tensiune si dezaprobare in randul comunitatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor!sunt noua printre voi dar va citesc mesajele de multa vreme si am si eu cateva intrebari pt pacientele dr.NAYEL.Cred ca sunt insarcinata in 5 saptamani si as vrea sa merg la dr.NAYEL la consultatie de preferat la spital (imi este foarte aproape)si as vrea sa stiu si eu nr de mobil , cam cat se da pt o consultatie si daca imi trebuie adeverinta de la serviciu sau trimitere .Cum ati procedat la primul control , este prea devreme sa merg la doctor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Eu am nascut acum in iunie cu Nayel si ii sunt foarte recunoscatoare acestui doctor ca a stiut cum sa ma ajute sa nu ma obosesc foarte mult, sa nasc natural desi ma pandea o cezariana de urgenta.
Nici mie nu mi-a raspuns la telefon dar pana la urma ne-a sunat. In spital a venit cu 30 de min inainte sa nasc.
Nu are ce face un medic langa tine in spital pana nu ai dilatatie maxima! Cel mai mult m-au ajutat moasele! In special o moasa (Nicoleta parca) care este un om extraordinar! Sa dea domul sa nimeriti cu ea! Ea este in spital din doua in doua zile : duminica, marti , ... am nimerit intr-o tura f buna cu asistente de milioane! (am inteles ca tura de a doua zi nu e asa buna si ca moasele sunt mai ...)

S-au purtat cu mine foarte ok, in conditiile in care le-am dat extrem de putini bani! Medicului neonantolog nu i-am dat nimic. A doua zi cand ne-am externat nu am mai gasit-o in spital.

Dar sunt dezamagita de "dotarile " maternitatii! Nu aveau manusi de unica folosinta. Se bateau pe ele! AAAh de unde ai manusi? si vine raspunsul cu un ras pe sub mustata "He, He am gasit o cutie pe nu stiu ce dulap"
La fel, cand am venit la control la doua saptamani, asistenta il intreba pe Nayel (care era foarte bine dispus si joivial) "Manusi? de unde?" la care el "Secret "

La fel nu au dotari pentru bebelushii prematuri!

Era acolo o mamica cu gemene si l-au pus pe sotul ei sa aduca nu stiu ce sonde de la Giulesti!

Iar bebeii vi-i da in camera din a doua zi sa aveti grija de ei. De aceea am si plecat imediat acasa...puteam sta cu bebe si acasa!

Una peste alta Nayel m-a ajutat foarte mult si in cazul nostru a fost un doctor de nota 10. Noi am fost la el din luna a VII-a. la a doua nastere ne vom gandi tot la el!

Sunt sigura ca atunci cand nu a reusit sa vina la o nastere avea un motiv intemeiat. L-ati intrebat de ce nu a reusit sa ajunga? Sau de ce nu a rspuns la telefon?

www.flickr.com/photos/84539179@N00/166696886/in/photostream/" target="_blank">poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78768" target="_blank">povestea nasterii micutei Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Si eu sunt o pacienta a dr. Nayel la care am ajuns in urma recomandarilor unor prietene care au nascut cu dansul si in urma celor citite pe net.Eram la prima sarcina si nu stiam unde sa merg dar din fericire am dat peste acest medic extraordinar.
Am mers la control la cabinetul particular si de fiecare data ne-a inspirat foarte multa incredere.
Din pacate la 6 luni si jumatate am pierdut sarcina din cauza HTA indusa sarcinii.
A fost alaturi de mine in acele momente si a incercat sa-mi induca nasterea spunand ca deja sufar din cauza pierderii sarcinii si nu ar vrea sa mai sufar si din cauza unei cezariene.Din pacate,tot acolo s-a ajuns.
In fiecare zi venea la mine si ma incuraja ca totul va fi bine!
Ii sunt foarte recunoscatoare pentru tot ce a facut pentru mine si la urmatoarea sarcina voi merge tot la dansul si sper sa fie bine de data asta.
Stiu ca sunt multe fete care au nascut cu dansul si ar putea sa ne impartaseasca experienta lor care este unica pentru fiecare in parte.

MIRELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Raluca bine ai venit!
Eu am mers numai la cabinet unde consultatia costa 800000 de lei.La spital am inteles ca dai cat vrei si de obicei acolo face numai echo.
Daca testul ti-a iesit pozitiv este bine sa mergi la dr.,nu cred ca este prea devreme.
Iti trimit nr. de mobil pe PM.
Iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

MIRELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Multumesc pt raspunsuri , o sa va spun cum a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Buna fetelor,
Eu sunt o pacienta a dl dr.din luna a 6_a si acum am deja 35 sapt si ma gandesc cu destula teama la mom nasterii..Am incredere in Dr Nayel ,dar vroiam sa intreb fetele care au nascut cu dansul, cezariana, cum este?..Face cezariana la cerere?..Se poate programa aceasta functie de garda dansului ?( nu de alta dar nu vreau sa am "surpriza" sa nu-mi raspunda la telefon cand o fi momentul)..Eu sunt cam panicoasa si am si un barbat f. coleric,care isi iese repede din fire si nu vreau un stres in plus..

Cine a trecut prin cezariana cu dl. dr, dati-mi si mie , va rog detalii..Ma refer la cezariana la cerere nu cea de urgenta..

Multumesc !!

Sarcina usoara in continuare la toate burticutele!!

Shihana 35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Fetelor, stiti cumva cand intra dr Nayel in concediu? Mie tocmai mi-a zis ca va intra in concediu, da' n-am intrebat de cand

Martha 31 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gicutza spune:

shihana, eu am nascut acum pe 15 iunie cu Nayel prin cezariana. De fapt la mamici de mai-iunie suntem mai multe mamici care am nascut cu el prin cezariana la cerere.

Pe mine m-a programat pentru operatie cand era el de garda si cred ca asa face cu toate operatiile programate si nu cele de urgenta.

Am facut rahianestezie, la care am beneficiat si de o asistenta excelenta care ma tinea cumva in brate si-mi vorbea la ureche cum sa ma relaxez si ma mangaia pe obraz, ca nici nu am simtit cand mi-a bagat acul. Dupa 2 minute deja imi amortisera picioarele.

Nayel a actionat f. rapid astfel incat in aprox. 20 de minute mi-am si vazut printesa. Mai mult a durat dupa aia la mine, ca am avut ceva complicatii (nu legate de operatie sau de nastere, ci de un tesut rebel aparut prin uter si pe care l-a extirpat Nayel, mi-am mai legat si trompele). Cert e ca in ora aia cat am mai stat pe masa dupa "nastere" a fost o atmosfera super haioasa. Nayel mai spunea un banc, asistentele ma monitorizau non stop, eu ma plictiseam si mai motaiam... Noroc ca ma tinea Nayel de vorba.

Nu am avut dureri de cap, nu am avut dureri de spate, nu mi-a fost frig, la 2 noaptea la reanimare voiam sa ma dau jos din pat sa plec la plimbare ca nu puteam sa dorm ca era prea cald (noroc ca nu mi-a dat voie asistenta ) iar a doua zi deja eram in rezerva cu bebelina langa mine, iar a treia zi la pranz eram deja acasa.

Asa ca... sarcina usoara in continuare si nu-ti fa probleme legate de cezariana ca te "rezolva" Nayel .

Vlad si Ana
Sa traim bine!

Mergi la inceput