DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

M-am intors; a fost extraordinar de simplu. N-am simtit nimic!!! Eu m-am asezat ca mort' pe pat (cu mainile impreunate) si respiram regulat. Domnul doctor ma intreaba "Ce ai?" Dar eu: "Spuneti-mi sincer, doare?" In 30 de secunde a terminat si eu inca stateam nemiscata...
Si la mine tot de doua capete a apucat si ... gata!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenita spune:

Bine ai revenit Rosioara! Sanatate multa tie si copilasului!
Am citit cu mult interes povestea nasterii, avand in vedere ca urmez in scurt timp la operatie si vreau sa stiu la ce sa ma astept... Parca niciodata nu stii destul... dar urmeaza sa traiesc experienta aceasta...
Imi da curaj faptul ca in general, in ciuda unor nemultumiri, neplaceri, ce apar in diferite circumstante, operatiile sunt reusite datorita domnului doctor... sper sa ma intorc si eu cu aceeasi parere.
Camelia 39 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

ROSIOARA si BEDROSMART, bine ati revenit acasa, sa va traiasca puii si sa fie sanatosi si norocosi!
ROSIOARA, ma bucur ca ti-a venit lapticul, incearca sa nu te stresezi, sa fii linistita si totul va fi bine.
Fetele care trebuie sa nasteti prin cezariana, eu am o cutie de Ketonal ramasa de la nastere, nu am folosit decat doua fiole, expira in iunie 2007, daca o vrea cineva i-o fac cadou. Ketonalul asta se face dupa operatie sa calmeze durerile (si la mine chiar a functionat!!!!). Cine vrea cutia de Ketonal, sa imi trimita PM.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Poze Yodi si familia lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Uitasem: Ketonalul se cumpara, nu se da din spital, de aia mi-a ramas mie.
CAMELIA, stai linistita ca va fi bine la nastere, ai sa vezi ca va trece atat de repede incat nici nu o sa iti dai seama ce s-a intamplat. Dl. dr. e un meserias, sa-i dea Dumnezeu sanatate! Ai incredere in el si totul va fi bine!

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Poze Yodi si familia lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

PISOI, eu nu cred ca se cumpara ketonalul deoarece a doua zi, cand deja ma simteam foarte bine, asistenta s-a gandit sa-mi aduca pe noptiera ultimele calmante (un algocalmin si doua fiole de ketonal); deci inseamna ca domnul doctor imi prescrisese si mie dar asistenta nu mi-a administrat si eu nu am stiut. Ea mi-a zis doar de piafen si algocalmin si cand ii spuneam ca inca ma doare ea mi-a raspuns "Nu stiu ce sa zic... Esti tu, asa, mai rea de durere? Hai ca ma duc sa ma uit in foaia ta sa vad daca ai prescris ceva mai puternic" si... dusa a fost. Si m-a mai deranjat ca mi-a pus calmantele in perfuzie in loc sa mi le faca prin branula. Cica asa e mai bine... Poate a fost, pentru ca asa cum v-am spus am indurat putin dar mi-a fost mai bine apoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Si eu am cumparat Algocalmin,Piafen si Ketonal dar nu mi le-a pus decat pe primele 2 si tot prin perfuzie si a fost ok.Dar am inteles ca este bine sa-ti administreze cat mai putine calmante deoarece nu se mai elimina cum trebuie lohiile.
Camelia iti tinem pumnii sa nasti usor si bebe sa fie sanatos si mancacios!



MIRELA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Apropo de lohii... cat dureaza? Sase spatamni sau difera de la persoana la persoana? Am auzit ca la unele hemoragia era asa mare ca le curgea pe picioare dar la mine vin in cantitate mica. O fi normal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenita spune:

Sunteti grozave cu incurajarile voastre!Va multumesc din suflet!
Maine dimineata ma internez pentru cezariana, pana acum n-am avut niciun semn de inceput de nastere (de asta ma temeam: sa nu inceapa contractatiile inainte de data stabilita). Oricum emotiile sunt inerente, desi stiu de la voi ca totul va fi bine...
Va voi tine la curent.
Camelia 39+ cu Ecaterina-Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetele, am deschis capitol nou. Va rog continuati acolo sa nu scriem in 2 parti.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

Buna!
Citind ceea ce ati scris ma simt mai "viteaza" desi sunt speriata de moarte de statul in spital, infigerea acului in coloana, de anestezie in general (am avut o prietena care nu s-a mai trezit niciodata din anestezie), de clisma...desi sper ca nu va fi cazul.

Eu trebuie sa nasc la sf lui feb - inceputul lui martie 2007 dar de acum incolo trebuie sa fiu pregatita cu bagajul ca nu se stie niciodata mai ales ca la 28 de sapt avea deja 1.5 kg. Are zile cand este foarte agitata iar in cele in care e cumintica sunt asa suparata ca nu o simt...imi fac tot felul de ganduri...de abia astept sa treaca urmatoarele 2 luni si sa o tin in brate...

Daca aveti putin timp liber va rog sa imi postati si mie o lista cu ceea ce am eu nevoie cat stau in spital si ceea ce imi trebuie pt bebe si niste tarife (ca sa nu dau prea mult sau prea putin - cineva mi-a reprosat ca ii dau prea mult la spital dl-ui doctor si ca il invat prost).

Mergi la inceput