DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns serenita spune:

Sunt si eu o pacienta a domnului doctor datorita informatiilor de pe acest forum. Urmeaza ca dupa 13 septembrie sa nasc prin cezariana si sunt de asemenea interesata de sumele de bani pe care trebuie sa le am pregatite. Va multumesc pentru raspunsul pe care-l astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

Aceeasi intrebare o pun si eu(voi naste in octombrie).Astept raspuns pe PM.Azi merg la control la dr.Nayel,la cabinet.Va pupic!

DENY31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Buna dimineata tuturor. Si eu sunt intr-un fel noua printre voi, desi v-am citit si rascitit cu mare interes discutiile purtate pe acest subiect. Daca nu am intervenit a fost din lipsa de experienta si ... un soi de titmiditate pentru care va rog sa ma iertati.
Oricum, ideea este ca am devenit pacienta domnului doctor in urma a ceea ce am citit despre dansul si am ajuns in momentul in care sunt programata pentru cezariana pe 7 septembrie.
Va rog frumos, cele care ati nascut cu dansul, trimiteti-mi si mie un mesaj cu modul in care decurge exact o astfel de interventie (sa ma mai pregatesc putin mental si emotional) si nu in ultimul rand cate ceva despre tarife; eu am mai citit pe aici dar ma gandeam la ceva mai recent daca se poate.
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Acum daca stau sa analizez mai bine asa e, aveti dreptate. Nayel are obligatia sa ia tensiunea, sau macar sa se intereseze.
M-ati cam pus pe ganduri....

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna fetelor!
crinuta, asa e, o sarcina nu inseamna doar eco la butica, tuseu vaginal si gata! e ok! o sarcina implica o serie de multe alte transformari care trebuiesc supravegheate...

p.s. dar putini medici fac acest consult ca la carte...din pacate, chiar si din cei buni, cei f bine cotati... asta e! ne ramane noua grija de a ne informa... desi nu e corect la cati bani le dam!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Fetelor am fost si eu vineri la control si totul este foarte bine.Uterul s-a refacut si nu sunt probeme de alta natura asa ca putem sa ne apucam de proiectul
Referitor la masurarea tensiunii,l-am intrbat cum vor decurge lucrurile la urmatoarea sarcina tinand cont de faptul ca eu am pierdut sarcina din cauza tensiunii foarte mari.Mi-a zis ca va trebui luata saptamanal si verificati rinichii.Acum eu nu am intrbat daca imi va lua el tensiunea(ma rog,asistenta)sau va trebui sa merg la medicul de familie.Vom vedea atunci!

MIRELA



fotografii

"Bucura-te de fiecare zi!" (Horatiu)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Mie mi-a luat tensiunea o singura data asistenta, nu domnul doctor si ea a zis ca e ok (era 12 cu 8 si coincidea cu cea luata in urma cu o saptamna de doctora de familie). Poate daca nu i se parea ok ii zicea ea domnului doctor... Nu stiu ce sa zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

bedrosmart,
si pe mine ma intereseaza "tarifele"! poti sa mi le trimiti?
multumesc,

Alina & Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Alina, ti-am trimis PM.

Bedrosmart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

BEDROSMART,pe mine nu ma bagi in seama?Te rog frumos.Astept si eu PM de la tine

DENY31+

Mergi la inceput