DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns serenita spune:

Alina sau Bedrosmart astept in continuare un raspuns pe PM in legatura cu "tarifele"...
As mai dori sa aflu daca la internare pentru cezariana trebuie sa prezint anumite acte, cum ar fi adeverinta ca platesc asigurarile de sanatate, trimitere de la medicul de familie sau altele...
Domnul doctor imi spusese doar sa am recomandarea pentru cezariana de la oftalmolog (din cauza miopiei), iar despre celelalte acte am omis sa-l intreb.
Camelia 38 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Deny, ti-am trimis PM.

Bedrosmart 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Va rog frumos, trimiteti-mi si mie un mail cu tarifele.... mai am doar doua zile!!! Nu cred ca merge pe PM, nu stiu de ce, dar incercati pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

BEDROSMART,iti multumesc pentru PM.Am fost la control la dr.Nayel si totul se prezinta foarte bine.Este un super dragut!

DENY31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Rosioara si Serenita, v-am trimis PM.

Bedrosmart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenita spune:

Bedrosmart, tocmai am primit mesajul tau si am vrut sa-ti raspund pe PM, insa mi s-a transmis ca nu accepti asemenea mesaje, ceea ce m-a mirat...
Iti multumesc foarte mult pentru informatii!
Voi merge la un ultim control pe 13 septembrie pentru stabilirea datei operatiei, care ar putea fi chiar in zilele urmatoare.
Sunt orecum pregatita atat cu bagajul de spital cat si financiar, dar vroiam sa ma asigur ca va fi bine...
Iti doresc si tie nastere usoara! Sa auzim numai de bine!
Camelia 38 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clubb spune:

fetelor, am o rugaminte mare la voi!Imi puteti spune si mie daca dr. Nayel este de acord cu prezenta partenerului la nastere? Spitalul accepta acest lucru?
Si imi puteti trimite si mie listuta aceea de tarife despre care vorbeati?
Si nu in ultimul rand nr. dansului de mobil?

Am fost azi la dansul pt prima oara la spital si m-a acceptat desi sarcina este avansata - 32 saptamani. Am fost trimisa de ul alt medic din spital.
Mi-a facut o parere tare buna si mi-a placut ff mult de dansul, asta in comparatie cu dr care mi-a monitorizat pana acum sarcina.

Va multumesc mult de tot pt orice raspuns!



Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Claudia, bine ai venit.

Cum de ti-ai schimbat medicul de pana acum? Acelasi medic te-a trimis la Nayel sau altul?


Eu stiu ca in unele situatii ( cezariene) au asistat sotii, dar nu stiu care e politica spitalului.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

buna seara la toata lumea,

am si eu o intrebare care ma " roade " de cateva zile.
pana acum am mers la dr. nayel; asa cum multe din voi stiti, dl. doctor nu este prea vorbaret, si daca nu pui intrebari direct la subiect pleci de acolo cam nedumerita. tot citesc pe aici de ecografii 3d, 4 d, tot felul de analize, teste.... sunt cam nedumerita: doctorita de fam ma bate la cap cu triplul test(alta nescunoscuta!?). Nayel nu mi-a zis de niciun fel de 3D sau alte soiuri de analize.Astea sunt obligatorii? sau daca totul este ok, dupa cum mi-a zis pana acum Dr, nu este cazul sa imi mai bat capul? si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenita spune:

As mai avea unele intrebari pentru fetele care au nascut prin cezariana.
Dupa operatie esti dusa direct in salon sau intr-o camera de reanimare? Si in acest caz cat se sta la reanimare? Poate ramane peste noapte cineva cu mine? Mama ma intreba daca este posibil acest lucru in situatia in care as avea nevoie de ceva sau mi-ar fi rau in timpul primei nopti.
Cum a fost in cazul vostru?
Camelia 38 saptamani

Mergi la inceput