DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Ina, imi pare bine ca te-ai intors acasa si ca te simti bine! Te pupic mult si pe tine si pe Serghei, sa iti traiasca, sa fie sanatos si sa iti aduca multe bucurii! Cand pui poze?
Dolce, ce face Maria-Teodora? Vrem poze!

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Salutare!

Am aflat de putin timp ca sunt si cum pana acum am fost pacienta dr. Nayel si mi-a placut de dansul atat ca om cat si ca medic o sa merg in continuare pe mana lui.

Am insa o intrebare: pe toata perioada sarcinii consultatiile se fac la cabinetul dansului?



Tina 8+ si Maya
Pozele noastre
Maya la 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Inaioana si Dolce, ma bucur ca totul a fost ok si ca v-a placut Nayel.

Poate aveti timp si ne scrieti mai in detaliu cum a fost cu tot cu impresii.
A, si mai are sens sa intreb daca ati facut poze cu Nayel?

Tina, bine ai venit.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Consultatiile se fac atat la cabinet cat si la spital.Depinde cum iti este tie mai usor.Eu pe perioada sarcinii(scurta,din pacate,dar asta este alta poveste)am mers numai la cabinetul dansului pentru ca era mai aproape de locuinta mea.Oricum nu conteaza unde mergi,important este sa fie totul bine.
Dr.Nayel este super profesionist si super om!La urmatoarea sarcina tot la dansul voi merge si sper ca de data asta sa fie totul bine!
Iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:


Florentina, nu este neaparat. Eu personal pana acum am fost doar la cabinet dar mai sunt si fete care au fost doar la spital sau au alternat consultatiile de la cabinet cu cele de la spital.
Daca spui ca te cunoaste, poti suna la spital sa intrebi cand este de garda si in ziua respectiva te prezinti acolo pe la ora 18 ( am inteles ca atunci ar fi mai liber ). Si cred ca este si mai avantajos d.p.d.v.financiar sa mergi la spital si nu la cabinet. Am tot respectul pt.d-nul dr.ca om si ca profesionist dar...la fiecare vizita am fost "usurata" de cate 800.000 lei vechi : 400.000-echo si 400.000 cele 10 secunde de la tuseul vaginal ( caruia eu nu i-am vazut rostul, dar ma rog, dansul stie mai bine ). Dar ce nu face o mama pt.puiul ei ! Orice, numai sa iasa bine.
o sarcina usoara si bb sanatos si frumos !

July25 30+ Maria si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri!

Ma gandeam ca este totusi destul de mult sa platesti consultatia la fiecare vizita. La inceput e OK ca mergi doar o data pe luna insa din luna a 7-a stiu ca vizitele se indesesc din ce in ce, se ajunge si la 4 vizite pe luna in luna a noua, plus ca se adauga costul analizelor si al ecografiilor.
Bineinteles ca sanatatea mea si a copilului merita orice sacrificiu insa prea s-au adunat multe in ultimul timp...
Si ca sa va mai spun ceva legat de Dr. Nayel - imediat ce am venit in tara dupa ce am nascut, am mers la un control pt. ca aveam un hematom ce trebuia operat. Dansul mi-a dat tratament si in 3 luni nu a mai fost nevoie de incizie, hematomul s-a absorbit. Tot dansul mi-a prescris pilule contraceptive pe care nu am reusit sa le gasesc in nici o farmacie, nici macar la comanda nu mi le-a putut aduce nimeni. L-am sunat sa-i spun si sa-l rog sa-mi dea altceva si foarte amabil mi-a explicat ca acele pilule mi se potrivesc si sa insist sa le procur. Iata ca pana sa le gasesc n-am mai avut nevoie de ele, acum deja sunt insarcinata.
O sa-i spun ca daca a tinut neaparat sa ma aiba mai des de clienta sa-mi faca si o reducere acum!

Bineinteles ca nu este responsabilitatea dansului insa asa imi place mie sa ma amagesc!


Tina 8+ si Maya
Pozele noastre
Maya la 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu am mers doar la spital cu o singura exceptie.
Nu iti cere bani si nu e musai sa dai de fiecare data. Daca vrei tu dai, daca nu NU si gata. Ce atata ne stresam frate pt cat dam?
Mie mi s-a intamplat sa nu ii dau si tot la fel s-a purtat cu mine, si daca nu facea asa nici nu mai ramaneam la el.

Tuseu vaginal nu mi-a facut decat in sapt 20 cand aveam o durere in partea stanga si trebuia sa vedem ce este, si bineinteles ls sfarsitul sarcinii cand trebuia verificat colul.
La cabinetul lui am platit 500000 ( eco+ consultatie), consultatia fiind facuta la insistentele mele, deoarece vroiam sa nasc mai repede si vroiam sa stiu cum stau.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

quote:
Originally posted by crinuta

A, si mai are sens sa intreb daca ati facut poze cu Nayel?



Nu am facut poze. L-am filmat! In maieu ca Stalone!
Sper sa-si faca barbate-miu timp sa faca niste cadre sa le pun pe net.

Va multumesc pentru gandurile bune, Anda si Crinuta si ..venim cu poze si povesti cat de curand!


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Doamnelor dragutzelor, va rog mult sa imi dati si mie un PM sau un mail cu numarul de contact de la Dr. nayel (mibil si fix de la cabinet). Eu am nascut cu el acum 3 ani, cred ca printre primele, dar nu mai am numarul lui. Plizzz, plizzz, sora mea este insarcinata si are o varsta relativ mare (39) si vreau sa ma asigur ca intra pe maini bune.
Si off topic, daca are vreuna din voi si date de contact ale doctorului Iosup la eco... ma inclin cu recunostinta.

Multumesc mult, mult.
Cu mare drag,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

ELENI,nr de tel de la cabinet al dr. Nayel:0217774870 iar pe dr.Iosup il poti gasi la Centrul Medical Unirea,la tel. 0213271189/0213271188/0213271190 sau la Diagnosis,la tel.0212316741/0212316742. DENY15+

Mergi la inceput