DR Nayel-CF2(10)

DR Nayel-CF2(10) | Autor: deny75

Link direct la acest mesaj

Intrucat se ajunsese la pag.13 m-am incumetat sa deschid eu un nou capitol.daca nu am procedat bine va rog sa ma iertati.DENY13+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Am si eu o nelamurire.
Am fost de doua ori pana acum la control la spital la dr Nayel si echograful nu mergea foarte bine. Ecranul bruiaza si nu se vad masuratorile f bine. Din aceasta cauza noi nu stim ce lungime are bebelina si dr mi-a spus ca nu se vede masuratoarea . Noi suntem in luna a VIII si vreau sa va intreb daca voi mergeti si in alta parte sa faceti echo sau va bazati 100% doar pe echo facut la spital. Am inteles ca dl dr. citeste bine echograful dar daca aparatul nu il ajuta suficient ... el saracu' ce poate sa mai faca?
Tin sa mentionez ca pe ce s-a vazut la echograf (in conditii grele) dl dr ne-a spus ca totul este ok si ca suntem bine si ne-a chemat iar peste o luna.

Voi faceti echo si in alta parte sa fiti sigure ca totul e ok sau va bazati 100% pe echograful de la spital?

10x!
Petra 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Dolce, cu multa placere, nu ai pentru ce sa imi multumesti. Inteleg ca te-ai intors acasa. Abia astept sa vorbim.
Pupici tie si Mariei - Teodora. Refacere rapida si mult, mult laptic, sa se sature fetita si sa ia in greutate!
Amiss, eu am mers la cabinet la dl. dr. si ma bazam pe ceea ce imi spunea echograful de acolo. La spital am fost doar de doua ori, inainte sa nasc, a doua oara am si nascut.
Ca alte echografii nu am facut decat doua: una la 8 saptamani la Centrul Medical Unirea si una la 20 saptamani (morfologica) la Medlife. Astea le-am facut inainte sa ajung pacienta dr. Nayel, ma trimisese fostul meu dr sa fac aceste echografii.
In rest am avut incredere in ce mi-a zis dr. Nayel
Eu zic sa stai linistita, daca dl. dr. zice ca e ok, asa e.


Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

Acum merge ecograful de la spital .Dar la cabinetul lui nu te duci?Poti sa-ti faci o programare si sa-i spui cand te vezi cu el la cabinet ca ai vrut sa te asiguri ca e bine

ALIA 38w
http://tickers.TickerFactory.com./ezt/d/1;10042;30/st/20060515/dt/7/k/9ad9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

INA, felicitari, sa iti traiasca bebe Serghei, sa fie sanatos, fericit si sanatos!
Iar tu sa te refaci repede si sa ai mult, mult laptic, sa creasca bebe mare si voinic!

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Eu am inteles de la o alta graviduta ca la cabinet echograful merge mai prost decat cel de la spital. Noi am fost ultima data la echo la spital duminica pe 30, si nu era reparat...poate l-au reparat in astea 3 zile desi nu cred.
Voiam sa stiu doar daca s-a intamplat vreodata sa omita ceva sau sa nu ii permita sa masoare ceva la voi ... si daca ati mai incercat sa mergeti in alta parte.

Oricum daca ma nelinisteste ceva pot oricand opta sa mai merg o data la Iosup la echo...e un medic bun si are si un echo profesionist (la Diagnosis).
Va pup! si multumesc pentru raspunsuri!

Petra 32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Deny, foarte bine ai facut ca ai deschis subiect nou. Eu am incercat, dar netul e ingrozitor si nu am reusit.


Felicitari Dolce si Inaioana. Sa va traiasca minunile!


pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

ANDA, CRINUTA Va multumesc

Sincer va spun ca daca nu il cunosteam pe Nael nu cred ca mai nasteam.... este SUPER OM SI DOCTOR


IOANA felicitari mamicuta cu doi pui !!!


Dolce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:



Dolce si Inaioana felicitari pt bb-i. Sa va traiasca, sa fie sanatosi,cuminti si iubitori.

July25 26+ Maria si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Buna ziua, burtici sau...proaspete mamici!

In primul rand FELICITARI fetelor care au nascut,mult laptic si nopti usoare!!

Am cam lipsit in ultimul timp de la discutii,dar v-am urmarit in fiecare zi..Revin acum fiindca ma apropii de ziua in care trebuie sa revin la controlul lunar de la dl. dr si nu mai vreau sa trec prin ce am trecut data trecuta( poate unele dintre voi va mai amintiti..)..Din aceasta cauza va rog mult daca puteti si care puteti sa-mi trimiteti si mie nr de mobil al dl. dr. pe privat ca sa-mi fac o programare civilizata...Va rog mult!!

Va multumesc si aveti grija de voi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Fetelor, va multumesc mult pentru urari!

Vreau doar sa va spun ca totul a fost extraordinar de bine, incomparabil cu prima cezariana (care nici nu a fost asa rea), m-am refacut incredibil de repede, a doua zi eram in picioare plimbandu-ma de zor pe holuri, am avut nevoie de calmant pentru durere o singura data ceea ce nu ma asteptam. A treia zi am ajuns acasa, si acum totul e normal, de doua zile gatesc, fac tot felul de treburi pe aici si tot asa! Nayel este un chirurg exceptional si un medic pe masura!

Andreea, mergi si la iosup pentru siguranta daca vrei, de ce nu? Acum insa eco de la spital merge foarte bine! Sarcina usoara in continuare!

Va pupicesc pe toate si promit sa revin cu povesti mai pe larg cand timpul o sa-mi permita!


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput