DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Helenutza23, ai aflat ce sex are BB din burtica? Suntem de aceeasi varsta, iar eu am fost la Nayel saptamana trecuta si mi-a zis ca nu se vede ce sex are fiindca este prea mic. Nu mai am rabdare!!!!

Mami@Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mirela, eu spre rusinea mea nu am mai fost la control de acum 1,6 ani, mai precis de la controlul de 6 saptamani si asta pentru ca nu am avut probleme, insa cum sotul meu e medic si noi suntem asigurati, cred ca voi trage o fuga pana la un ginecolog aici sa vad ca totul e ok.


Simkat, du-te la Iosup. Eu am aflat sexul de la 12 saptamani si 4 zile, la un eco amarat, nicidecum la eco morfologica.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

quote:
Originally posted by simkat

Helenutza23, ai aflat ce sex are BB din burtica? Suntem de aceeasi varsta, iar eu am fost la Nayel saptamana trecuta si mi-a zis ca nu se vede ce sex are fiindca este prea mic. Nu mai am rabdare!!!!

Mami@Raducu



a, da, acum te-am vazut in lista de mamici. esti mai mare cu o zi si DA am aflat saptamana asta. am fost la Iosup si avem si poza cu putzulica . s-a vazut clar, clar!

te inteleg ca si eu eram CURIOASAAA. nu conta ce este decat ca vroiam sa stiu.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

a, am uitat sa iti spun cat m-a costat sa scap de curiozitate: aproape 2 mil. ... dar acum nu mai conteaza, a meritat si am vrut sa fiu sigura... deh!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Multam pentru raspunsuri, fetelor!



Helenutza23, poti sa imi dai mai multe detalii despre Iosup? Am tot auzit de el dar nu stiu unde il gasesc, un numar de telefon? M-ar mai interesa cat costa o echografie, ce fel de eco ai facut si cam dupa cat timp te-a programat (am inteles ca dureaza mult)? Scuze pentru atatea intrebari! Poti sa imi trimiti un PM daca sunt informatii confidentiale.

15+ & Raducu (19.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

simkat am trimis PM nu de alta dar sa nu fim prea "off topic"

pupici

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Multumesc Helenutza23!
Dupa ce te-am intrebat cat costa am citit mai cu atentie mesajul tau si am constatat ca deja imi raspunsesei la una din intrebari.

pe burtici!

Mami@Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

fetelor vin de la spital de la CF2 unde ma chemase Nayel sa recoltam cultura de col. am stat vreo 2 ore ca era in sala de nasteri. in final a aparut si mi-a recoltat. la prima vedere spitalul nu arata deloc cine stie ce! in fine... masa ginecologica cam nasoala, un cearceaf cam jegos dar a pus o bucata de hartie acolo..in fine...am bagat si un ochi spre maternitate si acolo pare ok. sper ca de acum sa ma vad numai la cabinet cu el...bine, pana nasc vreau sa zic



15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Fetelor voi stiti cumva daca merg la spital la control daca nu sunt insarcinata trebuie sa platesc cumva ceva?Lui oricum ii dau bani dar trebuie sa mai platesc altceva?
Ma bate gandul sa merg astazi la spital pt. ca stiu ca este de garda.
MIRELA



fotografii

"Bucura-te de fiecare zi!" (Horatiu)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Helenutza23, spune-mi ti-a zis el sa faci cultura de col, pentru ca eu nu am facut-o pana acum si nici nu mi-a zis ca ar fi nevoie? Ai facut-o tu de buna voie, sau in urma analizelor uzuale ti-a iesit ceva modificat si te-a trimis sa faci si cultura de col?

Nu imi place cand nu mi se da atentie! Ori nu i-a placut de mine, ori...!

Din cate am citit pe forum fetele au fost foarte multumite de el, eu nu as vrea sa ma pronunt pentru ca am fost o singura data cand mi s-a facut o simpla echografie, fara sa imi dea vre-o hartiuta cu masuratori si atat. Dupa cum va spuneam si la alt topic, nu m-a intrebat de greutate, nu mi-a luat tensiunea, nu m-a intrebat de bolile din familie, de avorturi, de nasteri..., mai sigur nu m-a intrebat nimic.

Sper sa nu fie de fiecare data asa!


15+ & Raducu (19.02.2004)

Mergi la inceput